как отучихте детето си да се буди нощем?

  • 11 997
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
щом се буди да яде значи и ма нужда, не съм правила нищо, той сам спря на годинка и 3 месеца, сега се буди само 1 път на нощ, за да се премести в нашето легло.... Crazy

# 16
  • Мнения: 3 356
До година и 2,3 месеца ядеше нощем.Сега само пие вода,но и да не пие постоянно се буди и реве.

# 17
  • Мнения: 2 978
Два е наистина рано......, но на 9 месеца да се буди нощем / ако няма зъбни или други проблеми/ ми се вижда неестествено.
............

И кое точно ти се вижда неестествено? newsm78
Сама пишеш, че децата са различни, но пък било неестествено. Rolling Eyes

Моята е на 2.7м и още се буди, за сок, или за вода, или да я завия, или да я гушна? Доста неестествено а!? Особено пък за едно дете. Mr. Green

Имам познати, които са на по 30-40г и се будят през нощта да ядат.

Колкото по темата, другите са го казали преди мен Peace
Пък "Разни хора, разни идеали"  bouquet

# 18
  • Мнения: 696
Не съм го отучвала. След първия месец спря да се буди нощем. Всяко дете е различно. Не бих се тревожила за подобно нещо. Имам позната с дете на 2г и няколко месеца и продължава да се буди през нощта.

# 19
  • Мнения: 1 212
По въпроса на ronieta - някои деца запазват храненето .............
..........Ами може и да ти се вижда неестествено в момента.............
В момента е на 1 година, ляга вечер в 10 и сутрин става в 6 за първо дневно хранене, като през цялото това време спи почти непробудно в кошарата си. След 6 сутринта спи при мен, докато се събуди (всеки ден е различно - 8 - 9 часа).

Уха-а....!!! И защо толкоз труд ..... newsm78
Явно трябва да почна да ги по-разбирвам  малко повече нещата... Wink
Или да си посипя главата с пепел, че съм научила /поне за сега/ детето да не се буди нощем.
А видиш ли ти , някои сами се научавали..... Sick
Не налагам мнение просто споделям такова  с яснота (след преглед на отговорите преди моя),  че се налага мнението за кърменето през нощта.
Признавам честно, че съм благодарна на детето ми за 8те часа непробуден сън, които ми осигурява / дори и временно/ и разбирам авторката, чието дете е около 2 месеца, защото ми е доста пресен спомена за огромното натоварване след раждането, при което се радваш на всяка минута тишина и спокойствие.....
Иначе уважавам усилията за подробните обяснения Peace
P.S. Приключвам с коментарите по темата, за да не предизвиквам спор, защото не това е целта ми.

# 20
  • Мнения: 4 447
Няма да стане мила.При някой деца,като при моето,не действа това с водата.Постепенно сам отказа яденето.Трябва търпение. Но неможе да я държиш гладнащом й се ядеHug

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Съвсем сама спря да се буди, когато беше на десетина дни. Заспиваше в 21 и се будеше около 6 ч. Не, че аз спях- през 2 часа ставах да се цедя  #Crazy Всяко дете е различно  Peace

# 22
  • Мнения: X
Не помня кога спря да се буди през нощта. Сам си измести нощното папане, постепенно от 3,4,5, сега вече се буди в 6-6.30-7ч., а последното му хранене е 20-21часа, както дойде.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не съм я оттучвала.Тя сама спря като навърши 3м.

# 24
  • Мнения: 942
Ами в интерес на истината не съм правила нищо специално Simple SmileКогато беше на два месеца спря да се сабужда нощем,но това трая само докато стана на пет,после пак почна с нощните събуждания и кърмения и така докато навърши 10 месеца(да чукна на дръво) засега спря да се събужда,но незнам докога Wink

# 25
  • Bapнa
  • Мнения: 762
аз не съм я оту4вала,нито съм е лишавала от храна,но тя сама спря да се буди нощем.явно и стига това което си яде.последно хапва към 8-9 4аса и после яде в 7-8 сутринта.прави по 5 яденета на ден по 150 мл.
то детето само ще си покаже и само ще си направи режима когато му дойде времето Peace
и ние така, само дето ядем по 160 мл и като гледам скоро пак ще увеличавам

# 26
  • Мнения: 574
Симона не се е будила нощем,само понякога,но не и за да яде(давала съм мляко но но е пила)!Сега започна да се пробужда но пие само чай и заспива!Ако детето ти не отказва да яде  през нощта,значи е гладно и има нужда !

# 27
  • Мнения: 3 456
Моята дъщеря беше спряла да се уди нощем към третия месец. Към годината обаче започна да се буди всяка нощ, така и до днес. Мести се в нашато легло и заспива там...

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Не го насилвай, то само ще започне да пропуска хранения.Моята дъщеря от няколко дни вече не се буди в 4 ч да яде а направо в 7.30 - 8 ч.Вечер последното й хранене е в 20.30.

# 29
  • Мнения: 3 205
Уха-а....!!! И защо толкоз труд ..... newsm78 ...

Това, срещу което възразявам в писанията ти, е не начинът, по който си научила детето ти да не се буди, а твърдата ти увереност, че на 3 месеца и на 9 месеца децата имат един и същ модел на поведение.
Предлагам ти  да пуснеш една анкета - колко от децата са почнали да се будят нощем на възраст 7-12 месеца, като преди това са спели по минимум 8 часа непробудно. Резултатите може би ще те изненадат. 

Общи условия

Активация на акаунт