Колкото по-малко знаят за теб колегите ти, толкова по-малко могат да ти навредят

  • 2 289
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 651
Извинете за хваналата ме липса, но не бях в града.
Хубави съвети Simple Smile и благодаря за пожеланията.
В крайна сметка аз се отказах да имам каквато и да е стратегия. Нямам излишна енергия май, за да не бъда себе си както винаги съм била. За гъбички  Mr. Green не разправям, но и дръпнато не мога да се държа, не ми се отдава. А и винаги съм била в добри отношения с хората, с които работя и съм се опитвала да се държа толерантно и към не моя тип хора. Разбира се понякога и са ми се качвали на главата, но човек от главата си пати.
В случая по-скоро ме притесняваше, че новите ми колеги са предимно млади, скоро завършили съответно амбицирани и с желание за велики дела. Конкуренция няма как да няма в работен план и се чудех как се отразява това на взаимоотношенията.

# 16
  • в Низината
  • Мнения: 705
Зависи какви са колегите.
С някои съм много близка, други държа на дистанция по една или друга причина. Не съм мнителна, бързо преценявам на кои хора мога или не мога да се доверя и до каква степен.

# 17
  • Мнения: 1 733
Аз по принцип съм много откровен човек. Някои от бившите ми колеги знаят доста неща за мен. С тях вече сме станали приятели и поддържаме връзка от години,макар че отдавна не работим заедно.
Но в началото внимавай и не допускай всеки близо до себе си!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 839
Има си цяла наука за тези взаимоотношения, социалната психология. Та тя казва, че за да работиш добре с дадени хора, като колектив, не е необходимо на всяка цена да ги харесваш или те теб. И че колкото повече се разкриваш пред другите (колкото повече неща им казваш за себе си), толкова вероятността да възникне конфликт нараства.

# 19
  • Мнения: 4 651
Добре де, стана ми интересно Simple Smile
Какви неща според вас не трябва да знаят колегите ви за вас.
За мен например е нормално да не знаят какви са ми отношенията със половинката, дали се разбирам с майка си или колко е заплатата на мъжа ми. Такива неща нямам предвид.
И после при българина границата между нехаресване и "не мога да го дишам тоя" и ще го режа на всяка крачка е много тънка. Трябва отделна БГ социална психология мисля аз  Mr. Green

# 20
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз пък с колегите си мн. добре се разбираме. С чиста съвест мога да кажа, че няма сплетни, интриги и др. подобни. Излизаме и се събираме заедно мн. често.
А иначе какви лични неща не трябва да знаят за теб? Thinking
Всеки решава сам за себе си. Има хора, които мн. държат др. да знаят всякакви подробности за тях. Аз не съм такава. На принципа съм, че винаги трябва да има нещо неизказано. Един вид лична територия.
Действай според обстановката и отношението към теб.

# 21
  • Мнения: 2 697
Много често се подвеждам от собствената си откритост, а и от това, че нямам много трудов опит, засега съм се вграждала само в два екипа и постепенно се уча. Кроасания наистина го е казала много добре - човек трябва да изчака и да внимава с кого да споделя и какво Peace

За съжаление за мен това е много трудна задача - откривам се много прибързано, споделям лични преживявания, разбирания и пр., в повечето случаи не слушам интуицията си и резултатите са плачевни Confused Все още съм достатъчно наивна и не искам да приема, че на работа (поне при  основният двигател са $$$, а всичко останало - периферия.Wink

# 22
  • Мнения: 5 577
Макар да сме отскоро заедно, с колежката много се обичаме.  Hug
На едни години сме, с малки деца - еднакво.
Скатаваме се и се покриваме, знаем си доста.

# 23
  • Мнения: 212
За съжаление си права. Аз работя с много колежки и по-възрастни и по-млади, всяка знае че се говори за нея, напр. излизат две-три на терасата оправят четвъртата, после едната влиза излиза четвъртата и......... общо взето имаше един виц, че който последен си тръгне е на далавера понеже няма кой да го обсъжда та и ние сме така, с течение на времето се свиква и не обръщаш внимание на това. просто престава да те дразни.

# 24
  • Мнения: 1 517
Права е позната ти. Въпреки, че много зависи и от колегите.
Аз по принцип съм открита и всичко си казвам  Laughing ...понякога тази ми черта ми пречи

П.П. Споделителна личност съм по отношение на лични неща. Иначе пазя тайни до гроб  (и след това  Wink ). И мразя клюки.

Общи условия

Активация на акаунт