За дрешките?

  • 1 557
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 131
На мен най- нужни ми бяха бодитата. А иначе ти като си вземеш 5-6 комплекти и като ти подарят още 2-3 , ще са ти достатъчно.

# 16
  • Мнения: 174
Мен ако питаш не пповече от 5 бодита и 4 чифта чорапки.Не инвестирай в дрехи-ще ти подарят много
подкрепям това изказване лятото дрехите съхнат за 1 час пък и всички се надпревават дрехи да подаряват защото само това им идва на ум

# 17
  • София
  • Мнения: 978
Мен ако питаш не пповече от 5 бодита и 4 чифта чорапки.Не инвестирай в дрехи-ще ти подарят много
подкрепям това изказване лятото дрехите съхнат за 1 час пък и всички се надпревават дрехи да подаряват защото само това им идва на ум

И аз така мисля

# 18
  • Мнения: 4 546
Бебчето е най-добре да го обличаш с боди и къси панталонки или дълги, но много тънички. Ако е 30 градуса няма нужда и от чорапи. Лятни шапчици е препоръчително, за да не му напича слънцето главата
това сигурно за навън имаш предвид?  newsm78 а в къщи, ако е по-хладно или пък надвечер омже би не е излишно да има и боди с дълъг ръкав  Thinking
ще следя темата, че и мен ме интересува

# 19
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ако питаш мен детето само ще си покаже колко дрешки му трябват.Съветвам те когато купуваш ти да се снабдиш с 6-7 бр камизолки (или бодита) и още толкова ританки (като ги разпредели по раязмер.Да речам 2-3 да са 22 размер, а останалите 24,така ще можеш по дълго време да ги носиш някой от дрешките.А и някой бебета се раждат по едрички и малките размери много бързо им умаляват.За корните блузки,на мен лично най-удобно ми беше да обличам пижамките или дрешки който изцяло се откопчават (другите се обличат по трудно и при млада майка определено си е проблем в началото).
Сначи ако трябва да систематизирам,за началото задължително чорапки,ръкавички (от тънките памучни),камизолки,ританки, ШАПКА (според мен за новородено е задължителна поне в началото, и тънки комплектчета.
Когато детето започне да си регулира телесната температура,то само ще си покаже дали иска блузки с къс или дълъг ръкав.
Обличаш го и ако видиш че му е студено (следиш по нослето) просто слагаш още нещо отгоре.
Ясно е че ако броя на дрешките не ти стига (по-редица причини) просто ще отидеш и ще купиш допълнително.

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз родих началото на Юни, дано да ти помогна.
Имах около 6 бодита с късо ръкавче, 3 бр тънки пижамки ( цели от ръчичките до крачетата), 4 тънки анцугчета ( за излизане ) - горничка с ританки или панталонки, няколко чивта чорапи и лигавчета ( аз кърмех но кърмата много силно течеше ), тънко одеалце за разходка и у дома, тънка пелена за завиване. имах 2-3 шапки много тънки. Използвахме едната при изписването и в началото при разходките, когато кърмех на вън.
Когато бебето стана на месец вече беше много горещо,а то свикнало с климата и го обличах само с боди потник и чорапки или гащеризонче без ръкави и къси панталонки.
Бебетата много лесно се претоплят, защото немогат да се изпотяват, а лятото в количката е като в парник.
Успех и здраво и хубаво бебенце  Hug

# 21
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ние имахме към 10 чифта ританки,още толкова бодита и другите горните дрешки ... не помня колко купихме предварително, но те постоянно се купуват.Току минете покрай някой магазин и видите нещо,което много ще отива на вашето слънце...и хоп нова дрешка още една...
Синът ми е роден началото на ноември... и стигнаха и бодитата и ританките за цяла зима без докопуване.Аз лично винаги при закупуване на дрешка, освен всичко друго съм гледала всъщност преди всичко да е от естествена материя, за предпочитане памук

# 22
  • Мнения: 999
Мен ако питаш не пповече от 5 бодита и 4 чифта чорапки.Не инвестирай в дрехи-ще ти подарят много
също и няколко чифта ританки.Аз от начало си ги перях на ръка всяка вечер, така че е ти трябват много дрешки, поне в началото.

# 23
  • Мнения: 4 629
това сигурно за навън имаш предвид?  newsm78 а в къщи, ако е по-хладно или пък надвечер омже би не е излишно да има и боди с дълъг ръкав  Thinking

Е колко ще е по хладно вкъщи, ако навън е 30 градуса? Ако не е под 22 градуса няма нужда от дълги ръкави. Не е излишно да има боди с дълги ръкави, ако се случи така, че да има судени дни през лятото. Ама в топъл летен ден да се облече бебето с дълъг ръкав, ританки, че и с одеалце да се завие (защото не може без одеалце) това си е лудост  Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 44 115
e чак одеалце....на 30 градуса...айде чершафче може все пак нали е новородено, ама одеалце....защо???

# 25
  • София
  • Мнения: 3 524
много интересна тема и аз се записвам да я следя, въпреки че списъци има бол, хубаво е да си споделите опита  Peace

# 26
  • Мнения: 1 975
Като чета тук колко много дрешки сте имали направо ме заболя главата. Ние се изгледахме с всичко на всичко 4 комплекта жилетки+ританки, 6-7 бодита, и 4-5 костюмчета за излизане. Peace

Леко бременеене Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 672
аз съм купила комплекти-блузки с ританки,бодита,други дресхки не съм взимала,но мисля че като за начало тези са достатъчни.КАТО ДОЙДЕ ВРЕМЕ ДА ИЗЛИЗАМЕ НАВЪН ТРЯБВА ДА ВЗЕМЕМ НЕЩО ДРУГО

# 28
  • Мнения: 6 164
Ти си купи да имаш, а и на погачата ще ти подарят доста. Сама ще прецениш после дали да купуваш още. По принцип си трябват, поне при нас - Криси повръщаше мляко и все го преобличах. Но аз не съм купувала много, подариха ми повечко. Обикновено не се смогва да облечеш всичко. Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 3 524
На мен ми подариха 2 малко кашончета от 0-3 и има и до 4 ама и това е относително, щото ако расте по-бързо все пак.. Та мисля да взема само 1-2 нови неща и обезателно комплектчето за исписване много сладурско такова видях имаше си всичко  Mr. Green
За одеялцето летното исках да питам- какво се има предвид? Очевидно не от типа на полар материята?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт