Милано и Северна Италия - тема 20

  • 28 539
  • 682
  •   1
Отговори
# 675
  • In transit
  • Мнения: 15 438
Lúthien, няма нужда предварително да купувате билети. Автобуси на място, колкото искате има. Това го коментираме през две страници.

Барба, Vasco Rossi è soprannominato "Blasco" grazie alla nonna milanese di un'amica della sua compagna. Nel 1987, rincasata a notte fonda, la ragazza fu rimproverata dalla nonna che le urlava: «Per me tu sei stata fuori con la combriccola del Blasco Rossi!». La storpiatura del nome divertì così tanto Vasco da spingerlo a scrivere l'omonimo brano.

# 676
  • Мнения: 6 998
Lúthien, миналия месец бях купила предварително билети за Flibco, понеже от скоро правят директни трансфери от летището на Бергамо до/от Комо (спират пред гарата San Giovanni), което за мен е удобство. Да, ама пристигнахме по-рано и се класирахме за по-ранния трансфер. Приеха ни билетите, въпреки различния час. Тези Flibco са като авиокомпатиите - първите билети са най-евтини, после с времето прогресивно поскъпват.

Мерси, Мики, не знаех. Мислех, че е някаква комбинация като игра на думи. Simple Smile

# 677
  • Мнения: 15 444
Може ли превод?
  Много красива снимка на Комо!
  Синът ми вчера букна билети и апартамент в Пулия за море, завиждам му.
  Сигурно ще се повторя и потретя, но обожавам Италия! И на вас ,дето живеете там завиждам. И ви се радвам! Пускайте снимки, моля!

Последна редакция: ср, 24 юни 2026, 09:14 от марулета

# 678
  • София
  • Мнения: 4 412
Вниги си купувам билети за шатъла автобуса предварително и винаги ме вземат, независимо дали съм изпуснала конкретния час. Никога не съм купувала през букинг, обаче, а директно от сайта на компанията превозвач.

# 679
  • София
  • Мнения: 136
Здравейте,
Летим на 26.06. за Милано. Правилно ли разирам, че за този ден е обявена 24-часова стачка на градския транспорт?
Подсигурени ли са някакви часови пояси? Ще съм много благодарна ако някой ми отговори.

# 680
  • Мнения: 6 998
Случка от 80-те. Бабата на някаква позната на Васко Роси ѝ се скарала, след като се прибрала много късно:
"Знам те аз, че си се шляла с дружинката на Бласко!" Stuck Out Tongue Closed Eyes
Васко Роси намерил грешката за много забавна и написал песен за дружинката на Бласко.

# 681
  • Мнения: 6 998
И още един цветен залез от Комо.
Този път снимката не е моя.

# 682
  • Milano
  • Мнения: 4 670
Здравейте,
Летим на 26.06. за Милано. Правилно ли разирам, че за този ден е обявена 24-часова стачка на градския транспорт?
Подсигурени ли са някакви часови пояси? Ще съм много благодарна ако някой ми отговори.

Гарантирани часове - до 8.45ч. и между 15ч. и 18ч.
Обикновено по-проблемно е метрото след 18ч.
Последните пъти май само М5 беше отворена вечерта.

Общи условия

Активация на акаунт