Аз съм възмутена, а вие?

  • 3 485
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 139
Споко, могли са да предложат на вниманието на хлапетата "Как съм се родил", пак от същия автор..., тогава не знам какво щеше да кажеш.
И не е задължително във всяка приказка да има поука, все пак авторът е реалист...
А по натам ще се запознае и с Пушкин и надявам се, не само.
Похвално е, че дават на децата широк поглед върху литературата. Аз имах удоволствието да прочета нещо от Хармс на достопочтенната възраст от 15 години, ще се радвам, ако при хлапетата ми е по-рано.

# 16
  • Мнения: 677
ВъзмУтен съм, да! Пак жените побеждават  Close

# 17
  • Мнения: 2 792
 Не е подходяща за 4-ти клас, права си. Интересно ми е какви изводи има в учебника за приказката.
  Нарочно глаголите са в различни времена  newsm78

# 18
  • Мнения: 8 999
Проблемът е, че някой шурей е трябвало да спечели конкурс за издаване на нова читанка, а въпросният шурей бил злобар, гадняр, малко садист и нямал никаква представа от детска литература. Освен това трябвало да предложи алтернатива, за да му зачетат правата на съставител на ново учебно помагало. За всичко това той се сдобил с "държавна поръчка", която му донесла финансови изгоди, а оня, който му възложил съставителството, пък се сдобил с готина комисионна /останалите кандидати били скръндзи и давали по-малък процент/.
Поукате е, че навсякъде около нас цари корупция и ние сме длъжни да се съобразяваме с този факт.

# 19
  • Мнения: 3 423
Макс и Мориц също е пълна със садизъм.
Но на децата им е весело.
А има ли компютърна игра към приказката?
Там може дори и по-страшно да става.

# 20
  • Мнения: 5 370
Вижте какво, не се възмущавайте грам. Даниил Хармс не е детски писател изобщо. Това, че МОН е сложило това в учебник за 4-ти клас е пропуск, а самият Хармс пише прекрасно - но за възрастни.
Кой ще каже "Падащи баби"? Laughing
Ето много Хармс за всеки, който иска да чете Grinning
http://stalker.dir.bg/harms/
Не работи нещо това линкище, а ми се събуди любопитството?

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не работи нещо това линкище, а ми се събуди любопитството?
http://yp.hit.bg/art/literature/ оттук - Хармс.

# 22
  • Мнения: 5 370
И така не се получава, май хит.бг нещо е нефелно, нищо де, ще го потърся другаде.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
Хармс е супер, ама за 4-ти клас Thinking

Абе, изобщо, програмата е трепач...

# 24
  • Мнения: 143
Благодаря за отзивите!

Вижте какво намерих за Хармс:
http://sickchick.vox.com/library/posts/tags/%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B8%D0%BB/

# 25
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Данийл Хармс е откАчен, готин и съвсем не е за 4-ти клас. Да им дадат да учат и Уди Алън, а? Да ги таковам...

# 26
  • Мнения: 4 585
На времето в СССР имаше значка
"За труд и отбрана на Съветския Съюз бъди готов"
Тая кралица ако беше изкарала един елементарен курс
по оказване на първа долекарска помощ,
не щеше да тупа краля по гълрба.
Всяко момиченце очаква, че като я вземе принца и направи кралица,
няма нужда да учи нищо.
Тежка е царската корона.

На мен Макс и Мориц са ми садисти.
Това не ми пречи да знам цели пасажи.

Хичкок да изучават.

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А така, браво на съставителя.  Mr. Green
В пети клас може и "Сексус" да изучават децата.  Joy

# 28
  • Мнения: 3 447
А така, браво на съставителя.  Mr. Green
В пети клас може и "Сексус" да изучават децата.  Joy


И "Голият обяд" - в шести  Laughing

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз днес малко се възмутих...
Чете ми щерката урока си... И аз не мога да разбре, що за щуротия е това...

"...Дочу някакво мърморене откъм дупката и в първия миг не разбра какво е това. Но ето, че малко по-нататък видя да се издигат изпод снега цял орляк опашати талъсъмчета. Не беше трудно да ги разпознае по широките им задничета, дребните им сбръчкани личица и острата щръкнала коса... Обаче тия, които сега стояха и се пулеха с глупавите си очи, бяха недоволни и това се забелязваше.
....

Ето сега например. Ами ако не успееше да се измъкне, ами ако останеше тук и умреше от студ тази нощ!Погледна тъмните облаци, надвиснали над гората, те носеха още сняг, много сняг! Може би щеше да лежи тук затрупана под него, мъртва и вкочанена, чак до пролетта!"


Из "Роня, дъщерята на разбойника" - Астрид Линдгрен

Ама си е щуротия и то безмерна, нищо че е от тази авторка.

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 21:41 от Шани

Общи условия

Активация на акаунт