Колко давате за благотворителност?

  • 4 671
  • 143
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Напълно съм съгласна с мамма по въпроса  Peace.
Винаги съм смятала, че благотворителността е доброволен акт, който няма нужда от разгласа и показност. Нека който има желание да помага с каквото и колкото може, на когото прецени. И мен много ме издразниха няколко мнения в темата за роклята Rolling Eyes- никого не можеш да задължиш да благотвори, ако не иска. А размахването на реплики"защо не ги даде за благотворителност като ги има толкова много" е излишно и грозно.
Аз давам колкото съм преценила, че мога да отделя. Дали сумата е "съпоставима" възможностите ми си е единствено моя работа.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 271
Сега, ако кажа, че не съм давала за благотворителност, какво ще стане? Нали не съм длъжна? Или, може би трябва да излъжа, за да  бъда харесана. Защото хваленето с подобни неща ми се струва надцакване и който напише сумата, която е отделил и заплатата си, по този начин обезмисля цялото безвъзмездно дарение...

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Гнусно Sick Сигурна съм, че и Кейси се е потрисала, докато пише Laughing

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Колкото давам, когато давам и каквото давам не разбират много хора, освен дарените.
И тук няма да кажа давам ли или не давам. Ако го правя не е за да ме гледат. Предпочитам анонимността.

# 19
# 20
  • Мнения: 7 837
Много сте свенливи.  Grinning
Очаквах претендиращите за раздаващи се, да се включат. Или поне тези, които ходят из темите да ни поучават и проповядват...


# 21
  • Мнения: 2 407
С колкото мога!

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не ми се чете темата за роклята.
Не ме интересува кой как си харчи парите.
Отговарям за себе си. А за мен благотворителността е лично дело.

# 23
  • Мнения: 1 629
Темата за роклята и прочетох първата и последната страница. Много ми беше. Някой все пък е държал фронта, слава богу. 
Сетих се и за абсурдната тема в Нашите деца за облеклото на майката и връзката с възпитанието.
За войнстващото тесногръдие и невежество. За това да си премерим кухните и доходите...Този форум понякога понамирисва. Ама не е от форума, а по-скоро от душевната хигиена на някои потребители, но извинете ме, не ми се изброяват поименно.

# 24
  • Мнения: 4 138
темата е пошла

# 25
  • Мнения: 7 837
Да, сигурно е пошла. Не по-малко пошло е, да се тупаш в гърдите. И пак казвам, ще ме разберат тези, които наистина се занимават с благотворителност. Иначе сладките приказки за възвеличаване във форума и да изпъкнеш в една тема, колко си най-милостив и осъждаш нечий избор, са много лесно нещо...

Няма и да отворя повече темата за роклята, защото там настана хаос.
Но,  няма и да си мълча повече, когато някой ми натъртва, колко е светец...

# 26
  • Мнения: 4 138
голямя част от тези, които се занимават с благотворителност няма да те разберат, най-вече те.

# 27
  • Мнения: 1 629
Кейси, възрожденският дух те е обхванал, гледам. Който разбрал, разбрал, що се мориш?

# 28
  • Мнения: 4 371
Кейси, аз лично бих пуснала такава тема, за да подсетя някои вечно тупащи се, колко са заможни, че никога не е късно да се сетят да дарят нещо. Начин винаги има.
Твоята цел тази ли е?
А каква е тая тема за роклята?

# 29
  • Мнения: 7 837
Мисля на глас, мюриел... Но и чета и в ума си дообогатявам модерното напоследък понятие "селянин".

Дуцка, ясно е, е че не можеш да накараш някой да дари нещо, бил той богат или не. А може и да успееш. Похвали се после  Wink
Целта е да си мерим благотворителността. Защото за някои дребни душици, това е много важно. Пролича ми от тематаза роклята, а и от доста подобни теми, в които винаги се появява някой да размаха фалшиментото с постинги за благотворителност, без да е необходимо това...

Общи условия

Активация на акаунт