Как бихте оценили раждането си?

  • 5 385
  • 180
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 069
Планово секцио, защото бах на 39 години и с почти ампутирана шийка на матката.
С болката обаче не се разминах....упойката започна да ме пуска по средата на секциото и да те оперират 10 минути (на мен ми се видяха много повече) не е от най-приятните неща които могат да му се случат на човек! Mr. Green

# 166
  • Канада
  • Мнения: 494
Беше планово секцио.Много съм доволна от доктора и целия екип.Беше абсолютно безболезнено раждане!Не усетих никаква болка дори и по време на възстановяването!

# 167
  • Мнения: 1 174
Родих бързо, болките бяха поносими, но накрая имаше леко усложнение при израждането на плацентата.

# 168
  • Русе
  • Мнения: 2 354
раждането ми беше доста лесно и бързо..., а за лекарския екип... нямам думи  Heart Eyes , бяха мн внимателни

# 169
  • София
  • Мнения: 6 292
Отговорих с С изключителни болки(нормално раждане). Постъпих в 9 сутринта с 3.5 см разкритие, родих в 18.53 ч. Е, не съм вярвала, че може да има такава болка. Мислех да раждам без упйка, но към 2-3 часа следобяда вече се молех за такава. Е, няма такова нещо като епидуралната - такова облекчение, даже почнах да се усмихвам и майтапа с доктора. Но разкритието трудно се постигна при мен, та се наложи и втора доза от упойката. Раждането беше тежко, бебо беше с увита пъпна връв, която беше и къса на всичко отгоре, но слава богу и благодарности на докторите и акушерките е добре. После имаше шев и кройка, след това и ревизия на матката, но мен така ме беше хванала вече втората доза от упойката, че не чувствах нищо.

# 170
  • Мнения: 641
Предизвикано.
Бързо, за около 2-2.5 часа.
Без болки.

За следващото бебе, живот и здраве, искам да раждам при същата докторка Hug.

# 171
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 373
Родих бързо, болките бяха поносими.......
И аз така,за около 4-4.5 часа

# 172
  • Мнения: 686
Нормално, но доста болезнено и продължително Sick От първите болезнени контракции до самото раждане - 14 часа и то добре, че ме поналяха с окситоцин, че щях да си прескоча датата дето си я бях "заплюла".  Crazy Ползвах епидурална, но действието й беше за около час, през останалото време си се гърчех като червей. А все си мислех, че ще бъда "мъжко момиче" и "гък" няма да кажа, и ще си понеса стоически болките...
Доволна съм от екипа!

# 173
  • Мнения: 1 925
Ами аз  не гласувах за моето, защото го няма като вариант  Mr. Green Бях със секцио, но не беше планирано, нито по спешност. Отидох си на преглед в деня на термина и док каза, че бебка е застанала много лошо и при нормално раждане ще се измъчим и двете и препоръчва секцио. Аз се съгласих и той звънна на акушерките за дата, оказа се че същия ден може и аз така предпочетох, за да не го мисля. Мина много бързо, леко и съм много доволна  Peace Но така и не разбрах през цялата бремнност какво е контракция. Thinking

# 174
  • Мнения: 1 420
Моето беше продължително и болезнено.Лекарския екип беше страхотен и останах много доволна от отношението и професионализма им.Раждах без абсолютно никакви обезболяващи,системи и каквото и да било - като бабите ни на нивата едно време  Mr. Green Съпругът ми беше до мен от началото до края.През цялото време бебето имаше много добри тонове и всичко мина добре, като изключим болката, но пък нея я забравих в мига, в който зърнах дъщеричката ми.

# 175
  • Мнения: 59
Беше планово секцио.Много съм доволна от доктора и целия екип.Беше абсолютно безболезнено раждане!Не усетих никаква болка дори и по време на възстановяването!
И аз така  Peace

# 176
На мен ми изтекоха водите по-рано от о4акваното,така 4е раждането ми бе доста стресиращо за мен и близките ми изживяване.

# 177
  • Мнения: 959
Секцио по спешност-безболезнено и бързо възстановяване след него.

# 178
  • Мнения: 5 476
С много болка и доста трудно!

# 179
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
ужасно имах преносване от 9дена,постъпих в болница за да съм
под наблюдение,след 3 дена лекарите предизвикаха раждането
след ужасни болки около 6часа се наложи секцио,след взимането на конците пък
ми се отвори раната,5 дена я обработваха с йодасепт
и ме зашиха повторно,по добре щеше да бъде направо да планирам
секциото ,а не и двете болки да ги преживея,но в крайна сметка
всичко се забравя когато си гушнеш бебчето

Общи условия

Активация на акаунт