Как бихте оценили раждането си?

  • 5 370
  • 180
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Как оценявате раждането си?А лекарите,които ви водеха раждането?

# 1
  • Мнения: 2 019
доста бързо родих,но доста ме боля

# 2
  • Мнения: 656
Родих бързо и доста лесно! Пожелавам го на всички Peace

# 3
  • Мнения: 4 629
С усложнения - секцио по спешност. Не знам с коя опция да гласувам в анкетата

# 4
  • Мнения: 1 272
Продължително, но с търпими за мен болки и без усложнения. За лекарите оценка 7 от 6  bouquet  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 978
Гласувах с предпоследната опция -трудно

# 6
  • Мнения: 1 273
Бързо, не болеше много, но с усложнения. Това коя опция е?

# 7
  • Мнения: 326
Първия път бавно с поносими болки, а втория път много бързо, но със много силни болки

# 8
  • софия
  • Мнения: 25 648
Родих бързо и доста лесно! Пожелавам го на всички Peace

с поносими болки спинална упойка и страхотна докторка!

# 9
  • Мнения: 2 407
С много болка!

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Родих бързо и доста лесно! Пожелавам го на всички Peace



И аз  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 170
Отидох със страхотното желание и хъс за нормално раждане, но- уви! Секцио по спешност след известно количество мъки Confused
Доктора- без забележки Peace

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 550
Като перфектно Peace

# 13
  • Мнения: 4 555
Искам да видя резултатите, но не мога да го направя, без да гласувам в анкетата.
Ако гласувам, ще променя коректността на резултатите, понеже още не съм раждала.

С каква цел забранявате да се виждат резултатите без да се гласува?!!? Close

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 298

Родих бързо и доста лесно! Пожелавам го на всички Peace

Аз и двата пъти така - бързо и доста лесно Peace Peace Peace

# 15
  • Мнения: 291
Със секцио по спешност - малкото овне се беше разположило челно... А за доктора ми - 10 по шестобалната   bouquet

# 16
  • Мнения: 2 677
Макар че от раждането си пазя само хубави спомени, гласувах с опцията "трудно". Два дни се оптиваха да предизвикат раждането, защото по официален термин преносвах десет дни. И малко преди да се решим всички на секцио, то започна. Но проблемът за трудното раждане беше, че бебето беше твърде високо. Както и да е, поизмъчихче се и аз, и то, но в крайна сметка всичко мина добре и успешно.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 159
моят отговор го няма в анкетата - планово секцио

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
моят отговор го няма в анкетата - планово секцио
Това е и моят отговор.Мисля,че трябва да коригираш анкетата.

# 19
  • Мнения: 520
Бързо и лесно!  Но след това 24 часа бях  Sick

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 825
секцио по спешност-получих обилен кръвоизлив и така....

# 21
  • Мнения: 3 376
Не толкова бързо и много болезнено раждане,въпреки епидуралната упойка #Crazy
Казват,че с времето се забравяло,но за второто живот и здраве ще се замисля по какъв начин да родя.

# 22
  • Мнения: 6 461
Първото ми раждане протече много трудно и се наложи използването на форцепс.
Второто ми раждане протече бързо и без усложнения.

# 23
  • Мнения: 748
бързо, но много болезнено.

# 24
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Как оценявате раждането си?А лекарите,които ви водеха раждането?

И двата пъти трудно, но може би аз не бях достатъчно подготвена. Лекарите - първия път ОК, а втория не искам да го коментирам, ще кажа само, че не заслужава да се титулува доктор.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Доста трудно,на косъм се разминах със секцио по спешност

# 26
  • Мнения: 2 959
Нормално и дълго раждане, с нормалните болки и без усложнения и без всякакви обезболяващи. За докторите не мога да давам оценки, дойдоха накрая за да поемат Дана, иначе оценка макс за акушерките и мъжът ми.

# 27
  • Мнения: 131
Очаквах по-големи болки  Laughing а то не беше чак толкова страшно. Пожелавам и на другите да имат моят късмет.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Като циганките...бързо и лесно...за един астрономически час Mr. Green
Имах два външни и три вътрешни шева.

# 29
  • Мнения: 338
С леки усложнения #Crazy

# 30
  • Мнения: 498
Искам да видя резултатите, но не мога да го направя, без да гласувам в анкетата.
Ако гласувам, ще променя коректността на резултатите, понеже още не съм раждала.

С каква цел забранявате да се виждат резултатите без да се гласува?!!? Close
Вече можеш да видиш резултатите! Peace

# 31
  • Мнения: 2 961
Секцио по желание-няма го в анкетата:)
Раждането ми беше най-големият страх в живота,а след 12 октомври 2005 се превърна в най-хубавият миг в живота ми:) Единственото нещо за което се сещам,че ми беше гадно,беше нетърпението да се прибера вкъщи с бебчо.Направо се побърквах от нетърпение:)

# 32
  • София
  • Мнения: 2 227
Трудно ми беше, защото 10 часа уж раждах нормално, но след това ме срязаха по спешност. Confused

# 33
  • Мнения: 5 391
Много бързо и лесно.

# 34
  • Мнения: 1 364
Нормално раждане, с много болки

# 35
  • Мнения: 576
планирано секцио

# 36
  • Мнения: 498
моят отговор го няма в анкетата - планово секцио
Това е и моят отговор.Мисля,че трябва да коригираш анкетата.
Готово! Grinning

# 37
  • Мнения: 498
Трудно ми беше, защото 10 часа уж раждах нормално, но след това ме срязаха по спешност. Confused
Разбирам те!Моя случай беше абсолютно същия.Е поне все едно си раждала два пъти.Усетила си и двете тръпки!Така ме успокояваха мен! Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 7
според мен оценката относно раждането е много субективна тъй като всеки има различно усещане за болка! Аз очаквах нещо много страшно всъщност не се оказа така много е важно човек психически да е подготвен!

# 39
  • Мнения: 2 663
Много, много лесно и бързо,  почти без болка-нормално

# 40
  • Мнения: 1 043
обикновенно нормално / айде да не казвам много лесно чак / раждане имах  Peace повжелавам всяка една майка да се настрой толкова положително и да роди по възможно най лесен начин  Hug

# 41
  • Мнения: 2 631
Първо - планово секцио.
Второ - непланово, но очаквано секцио.

А по анкетата - под секцио се разбира - трудно и проблемно раждане, ли!? newsm78
Аз съм изключително доволна и от двете си секцио, т.е. май не се вписвам в анкетата!? newsm78

# 42
  • Мнения: 14 133
Бързо, с поносими болки, макар и предизвикано заради високото ми кръвно.  За  ангажирания доктор и една от акушерките- максимални оценки. Peace

# 43
  • Мнения: 5 401
Отговорих с първата опция.  Simple Smile
Изражда ме доктор, на когото имам безрезервно доверие и мисля че на това се дължи голяма част от спокойствието ми по време на бременността и по време на самото раждане. Благодаря му всеки път когато се сетя за това и се надявам и втория път, живот и здраве, да е до нас с бебчо! Д-р Станков, за вас, макар че няма да видите това -  newsm51

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Секцио, почти планово, но не съвсем. Седалищно-крачно предлежание на плода, но с идеята да чакаме докато сама тръгне за да дадем възможност да се обърне и съответно да родя вагинално. Една седмица преди термин обаче влязох с прееклампсия и в крайна сметка родих със секцио. Оценявам оператора, анестезиолога, сестрите и акушерките, които се грижиха за мен с възможно най-висока оценка. Възстанових се изключително бързо и за миг дори не съжалявам, че родих със секцио.

# 45
  • Мнения: 439
Родих бързо и доста лесно! Пожелавам го на всички Peace
и аз така,давам максимална оценка на екипа от болница "Св.София"

# 46
  • Мнения: 983
Секцио по спешност - бях с прееклампсия  Cry

# 47
  • Мнения: 689
Отидох с нагласа и желание за нормално раждане, но се наложи спешно секцио. За екипа давам най-високата оценка, а моят доктор разбира се е най-добрият. Нямам забележки.

# 48
  • Мнения: 71
С планово секцио заради висок диоптер. Иначе с болки ,но това е нормално нали жената дава живот с болки за съжаление

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
"Доста лесно (нормално раждане)"
След раждането питах акушерката 'Лесно беше, нали?', а тя ми каза - не, съвсем нормално. Явно съм била готова да е по-трудно и зорно, защото ми се видя много лесно, положително и прекрасно преживяване.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 452
Много лесно и бързо.

# 51
  • Мнения: 4 965
Моето раждане не може да се категоризира:
точно 1 месец и 1 седмица преди термина и 3 седмици преди плановото секцио ми започнаха контракциите; нямах болки (поне не толкова силни, колкото си ги представях), но бяха през 7 мин. и на всяка контракция повръщах; разкритието ми беше 4 см.; приеха ме по спешност и 3 дни докторите се опитваха да забавят раждането (системи, инжекции и т.н.). Нямаше начин бебетата да излязат норално - едната беше напречно (с лява ръка точно над изхода), а другата беше седалищно над нея. И все пак напираха да излизат. На третия ден сутринта ми изтекоха водите (контракциите бяха на 3 мин., а разкритието 7 см.) и нямаше начин да се чака повече. Свалиха ме за секцио. Това беше най-приятната част след 3-те дни раждане. А накрая ми дадоха да ги целуна  Heart Eyes.
Лекарката, която ме оперира я благославям и до днес, защото се оказа, че буквално е спасила живота и на трите ни. Имах й огромно доверие, защото е шеф на родилното и сама ме избра за пациентка още през 7-мия месец, когато беше видяла документите ми от прегледите и странната поза, която за двуяйчни близнаци и забавени действия от лекарите често води до задушаване на бебето отдолу. Отделно, че плацентата ми беше много ниска и се беше сраснала с едно мастно образувание, което докторката буквално изстърга от корема ми.
Да са живи и здрави д-р Валя Григорова и целият й екип, защото благодарение на тях имам моите прекрасни дъщери.

# 52
  • Мнения: 2 818
Първа опция (като визирам второто си раждане).

П.П. И аз с благодарности към д-р Григорова:)

# 53
  • Мнения: 4 621
Планово секцио - безпроблемно Hug

# 54
  • Мнения: 985
 Направо откачих от болките и не разсъждавах какво правя.Така ме болеше,че не можеха да ме накарат да легна да измерят пулса на бебето.А вече като имах пълно разкритие започнах да обикалям като луда.Само си спомням докторът ми и акушерката вървяха след мене и докторът ми се караше."Ваня,лягай,защото ако не легнеш ей сега си тръгвам!"накрая незнам как ме накараха да се кача на магарето,ама точно 4-5 пъти напънах и излезе.На другия ден моя ми вика,че доктора му казал :"абе таз твойта жена много вика бе,то съм израждал,израждал ама такава като твойта....Такова викане...." Joy

# 55
  • Мнения: 260
първата опция-нормално раждане Peace

# 56
  • Мнения: 3 334
трудно с усложнения Confused

# 57
  • Мнения: 1 138
Първата опция - Лесно и бързо нормално раждане.

# 58
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Гласувах с първата опция,но се разминах на косъм със секцио по спешност.

# 59
  • Мнения: 289
Аз съм за две опции- трудно и секцио по спешност. Първо, раждах 10 часа, страшни мъки и болки, пълно разкритие и нищо, после- усложнения и качване в операционната

# 60
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Като гледам преобладаващите отговори "ЛЕСНО" ми става много приятно  Heart EyesДано всички брменлийки бъдем наградени с едно лесно,бързо и без шевове и травми ражане. Praynig

# 61
  • Мнения: 985
Като гледам преобладаващите отговори "ЛЕСНО" ми става много приятно  Heart EyesДано всички брменлийки бъдем наградени с едно лесно,бързо и без шевове и травми ражане. Praynig
Важното е да се подготвиш психически  да знаеш, че ще те боли. Peace

# 62
  • Мнения: 379
самото раждане дори не го усетих - родих планирано секцио с пълна упойка; виж после 7 дена в болницата ми се видяха кошмарни, но не заради болките и раздвижването, а заради мизерията и лошото отношение.

# 63
  • Мнения: 1 975
С изключителни болки, но за щастие не се проточи много Peace

# 64
  • Мнения: 85
Родих нормално, сравнително бързо и лесно, е с епизотомия - три външни шева.
Аз бях с нагласа, че ще ме боли много силно и продължително. Боля ме, но не чак толкова много и сравнително кратко.
За екипа - много съм доволна и съм им благодарна!!!

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 10:44 от Mega

# 65
  • Мнения: 617
Родих нормално, сравнително бързо и лесно, е с епизотомия - три външни шева.
Аз бях с нагласа, че ще ме боли много силно и продължително. Боля ме, но не чак толкова много и сравнително кратко.
За екипа - много съм доволна и съм им благодарна!!!
quote author=desislava78 link=topic=184657.msg3778151#msg3778151 date=1177394363]
според мен оценката относно раждането е много субективна тъй като всеки има различно усещане за болка! Аз очаквах нещо много страшно всъщност не се оказа така много е важно човек психически да е подготвен!
С това съм напълно съгласна!
[/quote]

и аз така  Peace

# 66
  • Мнения: 174
Аз родих доста трудно,беше ми много тежко,раждането ми беше 16 часа но крайният резултат е важен роди се Алекс 4.200кг и 54 см

# 67
  • Мнения: 6 164
1ва опция - доста лесно, нормално
Желая на всички бременни същото![/color]

# 68
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Планово секцио, бързо лесно и безболезнено!

# 69
  • Мнения: 1 733
Много бързо. Мислех, че е невероятна болката, но всъщност бих го направила още най-малко 2 пъти Simple Smile

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Доста бързо-за два часа и половина. Имах 7см. разкритие преди да ми пуснат системата, защото беше предизвикано раждане по мед. причини. Всичко стана много бързо. В 12:00 ми пуснаха системата, болките започнаха може би към 12:30, но силни бяха не повече от 30 мин. После с 3 напъна родих точно в 14:30.

# 71
  • Мнения: 27 524
Лесно и нормално  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 4 784
Секцио по спешност, леко, без паника, супер доктор и много бързо възтановяване.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 271
Секцио, не по мое желание, но не е и планово. Лекарят , който го направи - професионалист Peace

# 74
  • Мнения: 5 362
Лесно,бързо и нормално.

# 75
  • Мнения: 1 101
Планово секцио  Peace

# 76
  • Мнения: 245
раждането ми беше много лесно, бързо ,почти безболезнено, без упойка и без никакви усложнения Simple Smile песен  Grinning пожелавам го на всеки  Peace

# 77
  • Мнения: 742
Планово секцио, но не по мое желание Wink Беше лесно Mr. Green

# 78
  • Мнения: 3 478
Родих бързо и доста лесно! Пожелавам го на всички Peace

 Peace

# 79
  • Мнения: 8 505
Предизвикано раждане с епидурална упойка.Гласувах с "доста лесно",но реално беше като песен.Пожелавам на всяка жена такова раждане.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 073
С изключителни болки и поради това ми се стори безкрайно дълго - нормално раждане.
Следващото с епидурална задължително.

# 81
  • Мнения: 210
Родих нормално и мога да кажа доста бързо за нормално раждане,без ншкакви усложнения.Пожелавам на всички такова раждане.

# 82
  • Мнения: 2 498
Първото беше нормално и адски трудно, а второто много лесно със секцио по желание...

# 83
  • София
  • Мнения: 3 871
Доста трудно.

# 84
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Гласувах с предпоследната опция -трудно


Нормално раждане, но много трудно и с много усложнения за бебчо! SadДано вече всичко е минало и всичко да е наред! Flutter

# 85
  • Плевен
  • Мнения: 973
Гласувах с първа опция - лесно, нормално раждане. Силните болки бяха около 30 мин. За акушерката и доктора оценка 10 по шестобалната. Peace

# 86
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
Нещо средно между секцио по предписание и спешност, но по-скоро второто, защото се наложи по-рано от предвиденото.

Перфектна операция!!

Перфектен екип!!   bouquet

Светкавично възстановяване!!


Поклон пред целия АГ състав на Шейново (и най-вече благодарности към "моя" доктор, когото няма да упоменавам тук поименно) bowuu !

# 87
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много леко и двата пъти. Първия път дълго (12ч), макар че не съм го усетила като продължително, а втория път - много кратко (2ч) и беше екшън.
За лекарските екипи - оценявам вниманието им и доброто отношение, но всички в тях ми бяха абсолютно непознати. Оценки не мога да дам, мога само да кажа какво ми хареса и какво не. С първото раждане - че не ми включваха системи и не насилваха нещата докрая (единствено не ме изчакаха да получа напъни, а при пълно разкритие ме натискаха по корема и баткото се появи бързо). С второто раждане почти не им създадох работа освен да повият дребната и доктора да ме зашие Mr. Green

# 88
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
Отговорих с първата опция.  Simple Smile
Изражда ме доктор, на когото имам безрезервно доверие и мисля че на това се дължи голяма част от спокойствието ми по време на бременността и по време на самото раждане. Благодаря му всеки път когато се сетя за това и се надявам и втория път, живот и здраве, да е до нас с бебчо! Д-р Станков, за вас, макар че няма да видите това -  newsm51

А, ма той си е упоменат "моят" доктор!!   bouquet   bouquet   bouquet

# 89
  • Мнения: 8
Първиат път беше много лесно. Отидох с 8 см разкритие, но бях в началото на деветия месец. Детето беше седалищно, но хвала на доктора, на който случих. Благодарение на него родих нормално и възтановяването ми след това беше за 1 седмица.
Вторият път на пук на всички правила беше малко по-трудно, но малкият момък се роди точно 1 кг по-тежък от сестра си, предполагам затова е било.И двата пъти срещнах професионализъм, хора които знаят какво вършат и на всичкото отгоре начина, по който контактуват с тебе ти вдъхва увереност.Пожелавам на всички здраве и професионални успехи. Може би и заради тях не съм останала с лоши впечатления от раждането, макар че ме беше много страх. Особено първият път!

# 90
  • в Низината
  • Мнения: 705
Аз родих бързо, но с доста болка. Обаче всичкото си заслужаваше - сега имам най-милото, добро и красиво момченце Дани.

# 91
  • Мнения: 819
Ми горе-долу търпимо(секцио).Но не съжалявам.

# 92
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Трудно и продължително. Според докторите - също

# 93
  • София
  • Мнения: 5 079
Бързо родих, но не мога да кажа, че не ме е боляло. Водите ми зеленееха и трябваше да се действа бързо, затова нямаше време за упойки, доста ме бъркаха за разкритие, притеснено ми беше за бебчо, губят ми се моменти... Embarassed Но аз и не си представях да е кой знае колко приятно изживяване. Бих изтърпяла и повече, но да се свършва бързо, точно както стана. А от лекаря, при който раждах съм много доволна.

# 94
  • Мнения: 342
С много силни болки.Вярно е че сега не си ги спомням много добре.

# 95
  • Мнения: 498
самото раждане дори не го усетих - родих планирано секцио с пълна упойка; виж после 7 дена в болницата ми се видяха кошмарни, но не заради болките и раздвижването, а заради мизерията и лошото отношение.
Къде си раждала?В коя болница?

# 96
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Родих бързо и лесно - това според мен. Според докторката ми не е било толкова лесно, просто нормлно.
Зависи от прага на болката, а и от очакванията.

# 97
  • Мнения: 1 264
Лесно, но напъните си бяха болезнени. Хубавото е, че траяха само 20-тина минути.

# 98
  • София
  • Мнения: 4 423
Първото - 14часа раждане нормално, ужасно, болезнено, гадно.
Второто - секцио по желание, страхотно, бързо, безболезнено, бързо възтановяване, не усетих че съм раждала, а вече 10 месеца след него и белега не ми личи почти.
Поклон на екипа на д-р Григорова Heart Eyes

# 99
  • Мнения: 1 212
Аз бях планирано секцио, но родих непланирано / пак секцио / два дни по-рано . Grinning
Самата операция / както знаят всички минали от там / е бърза и лесна. Болките са следващите 10тина дни и най-вече първите няколко.

# 100
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Планово секцио.Заспах и се събудих с бебе.  Laughing

# 101
  • Мнения: 2 039
доста бързо родих,но доста ме боля
Peace И да добавя:на екипа,който ме изражда слагам не 6,ами 7 точки,обаче на условията в болницата и 2 не мода да поставя  Close Sick

# 102
  • Мнения: 11 018
Планово секцио с местна упойка. После раздвижването и възстановяването минаха много леко и безболезнено Peace

# 103
  • Мнения: 5 103
Планово секцио , всичко беше супер лесно и безболезнено.

# 104
  • v nas
  • Мнения: 50
секцио по спешност  Sad

# 105
  • Мнения: 498
И аз бях секцио по спешност!А за лекарите 10 от 6!  Grinning

# 106
  • Мнения: 625
Родих ужасно трудно и бавно-общо за 25 часа.Детето го извадиха с вакуум,защото нямах напъни,а само контракции.Раждах при 3 екипа и последният беше най-добър!

# 107
  • Мнения: 259
Моето раждане беше:

дълго

ужасно болезнено

отвратително

не случих на екип

и се стигна до секцио по спешност

На никого не пожелавам такова раждане!

# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Спешно секцио в седмия месец! Sad

# 109
  • Мнения: 487
Бързо и лесно. Болеше ме много само накрая при напъните, което е било няколко минути. Болките от контракциите бяха напълно поносими. Пожелавам на всички такова раждане!   bouquet

# 110
  • Мнения: 903
С изключителни болки(нормално раждане), но не съжалявам и искам още едно, но ще е вслед някоя друга годинка Simple Smile

# 111
Гласувах с доста лесно (нормално раждане), но с доста големи болки, особено на "финалната права". Раждането ми продължи цял ден, от девет сутринта до почти девет вечерта. Сутринта ми изтекоха водите, а контракциите започнаха чак около четири следобед. Умрях от глад цял ден, не бях закусвала и не ми дадоха да хапна, ако се наложи секцио. Но пък след като минаха ужасните контракции с два напъна родих Ангелчето. Така че, пожелавам такова раждане на всеки, а за болките то е ясно, че без тях не може, но веднага се забравят Simple Smile)))

# 112
  • Мнения: 1 008
много тежко,но лекарят беше на място.

# 113
  • Мнения: 1 992
Трудно, с усложнения, завършило с форцепс.
Лекарският екип спаси живота на детето ми. Доволна съм от навременната им реакция.

# 114
  • Мнения: 475
Лесно и бързо! Ако винаги е така,мога да родя още 10 Crazy

# 115
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Гласувах за "доста лесно", но като цяло беше отлично (нормално раждане без упойка и уговорки), а докторите - 3 на брой - просто прекрасни Peace

# 116
  • София
  • Мнения: 44 229
Ами имаше 2 часа, в които доста боля. Но въпреки това си беше нормално раждане, в смисъл нямаше усложнения, има и по-леки, но и тежко в никакъв случай не беше...май няма такъв отговор,не смятам, че и доста лесно е моя отговор...може би да сложиш опция без доста...само леко раждане. Имах и няколко шева, естествено разкъсване не епизиотомия, но нищо особено не беше...та не знам така поставена анкетата не мога да отговоря...

# 117
  • София
  • Мнения: 515
Родих нормално,накрая наистина ме болеше.Забравя се катоси гушнеш бебчето.Ако трябва пак бих минала по същия път.Доволна съм и от лекарите. smile3521

# 118
  • Мнения: 465
Първата опция и слава на бого двата пъти беше така Peace

# 119
  • София
  • Мнения: 4 966
Първоначално течеше нормално дълго със зверски болки раждане,контракции на 1 минута цяла нощ...и след всичко това,се наложи секцио по спешност.

Та опитах и от двете"удоволствия".

# 120
  • Мнения: X
И двата пъти доста лесно...не,че хич не болеше,но поне не толкова колкото очаквах....а и като си видях бебоците-забравих на минутата какво е било....

# 121
  • Мнения: 3 932
Опция трета...

# 122
  • Мнения: 1 427
Доста леко, за изненада на докторите!

# 123
  • Мнения: 730
Трудно 18 часа и с изключителни болки + епизиотомия с 6 външни и 6 вътрешни шева/да не забравя-и с много красиви хемороиди/.

# 124
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Доста лесно

# 125
  • София
  • Мнения: 6 290
Гласувах трудно - от контракциите нищо не усетих - отидох с 5 см. и леки болки (като менструални) и после си исках упойка. Но бебето едро, не слиза долу, уж напъвам правилно, ама... Доста ме измъчи самото раждане, много шевове, отток, бавно възстановяване. Дано този път е по-леко. Praynig

# 126
  • Мнения: 1 230
Много бързо - на 3тия час от първата болка бях с пълно разкритие и щях да родя на стълбите на болницата. Болките ги очаквах по-силни и затова не бързах за родилното - а тя каква стана...Ама пак съм си с епизиотомия...

# 127
  • Мнения: 596
Секцио по спешност.

# 128
  • Мнения: 11 607
Първите две - супер, третото - кофти!Важното във всички тях е,че бебетата са били живи и здрави! Другото се забравя!

# 129
  • Мнения: 2 241
И двата пъти - нормални раждания без никакви усложнения Wink

И двата пъти - без гък да кажа, не че не ме болеше, напротив, но просто съм такъв човек, че по-скоро бих си прехапала езика, отколкото да започна да пъшкам или вия ... Та идва на следващия докторът, който уж трябваше да ме изражда, но в най-важния момент го нямаше, и ми казва: "Браво, разбрах от екипа, че без никакви болки си родила..."  Направо ми идеше да му кажа да се пробва той, пък да го видим, без болки било... Shocked

# 130
  • Мнения: 332
Сравнително бързо родих, но много ме боля, но аз съм си малко кекава  Mr. Green

# 131
  • Мнения: 3 695
Бързо и лесно, естествено ... или поне с времето се забравя и сега така си мисля Wink

# 132
  • varna
  • Мнения: 1 012
нормално раждане с близнаци,въпреки че исках секцио-лекарите ми отказаха-резултата:първото бебе с 2но увита пъпна връв,второто с форцепс,а аз с епизодомия към перинеума-просто съм се разкъсала добре че е малко,а защо не са ме срязли настрани-неразбрах #2gunfire

# 133
  • Мнения: 2 978
Планово секцио.
Всичко мина перфектно Peace

# 134
  • Мнения: 686
Лесно и бързо Peace.За два часа и гушнах моето бебче baby_neutral.Дежурния доктор не го и видях даже Rolling Eyes(той спеше).При раждането ми помагаха само акушерките  bouquet.Знаеха си работата.Но пък сутринта след като родих още уморена се езсипа везитация(всички лекари и лекарки от отделението Crazy)

# 135
  • Мнения: 503
бързо и лесно с прекрасен екип Wink

# 136
ами и моя вид го няма в анкетата :thinking и двете ги родих уж нормално но предизвикано и с големи усложнения,защото се оказа че имам нееластична матка, която не може да прави нормални контракции и да изхвърли плода. и след двете раждания лежах в интензивно отделение-с първото семица а с второто излязох чак след месец, защото матката задържа кръв и не може да се контрахира. за секцио сама отказах защото тя матката като си е калпава пак нямаше да се прибере. слава богу всичко вече е ок и си имам две слънца които си струват всичките мъки на света Heart Eyes

# 137
  • Мнения: 795
Планово секцио.
Но дали защото се бях настроила за нещо страшно, ужасно болезнено - мина перфектно и леко. Grinning

# 138
  • Мнения: 2 237
Планово секцио.Премина бързо,лесно,без никакви проблеми и усложнения за мен.Светкавично възстановяване.Лекарски екип - отличен !!!   Grinning

# 139
аз  родих  бързо,естествено  нямаше  начин  да  е  безболезнено,имайки  пред вид,  че беше  нормално  раждане,но  както  повечето  майки  казват  след  това"всичко  се  забравя" Heart Eyes

# 140
  • Мнения: 270
Бързо,но не ми се стори никак лесно.

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 576
Май беше бързо - 2 часа, но доста ме поболя. Аз съм с предизвикано раждане, може би затова. Лекарят беше перфектен, акушерката изключително мила и предразполагаща. А бе за екипа 6-ца.

# 142
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 716
Родих с планово секцио. А оценката за докторите - тия хора са факири - 10 по шестобалната система.

# 143
  • Мнения: 2 952
Леко раждах и двата пъти , без усложнения , без много шиене , бързо  и благодарение на епидурала - без болки, до  3 см. разкритие бяха болките - луда работа , на 10 см. не си представям какво щеше да  е ако  усещах(болките не се  забравят , няма нужда да се изтрайват ако имаш избор за упойка).

# 144
  • Мнения: 447
И в други теми съм го казвала, но и тук ще го кажа- Родих за половин час, контракции нямах, направо напъни. Три на брой. После вече гушках бебето си. Екипа заслужава отличен, въпреки че малко се шашнаха от толкова бързо първо раждане. Затова сега съм решила пак да раждам при същия екип.

# 145
  • Мнения: 574
Лесно zа около 3часа,само не очаквах да боли толкова Peace

# 146
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Първия път - нормално - уж - с форцепс в последния момент. Трудно, средно дълго и в един момент безболезнено, защото бях в пълна упойка.
Втория път- лесно, бързо и приятно - с Епидурална  Grinning
И двата екипа бяха страхотни, особенно при първото раждане, защото ми спряха контракциите, бях с маска, системи и бебе в последния момент с увита пъпна връв. Въпреки това имам син на 6 години само благодарение на тях!   bouquet   bouquet   bouquet

# 147
родих много трудно за първо раждане бебо се роди 4,300кг с форцебс,оценка за докторите слаб2  #2gunfire

# 148
  • Мнения: 2 427
Второто си дете родих много по-лесно от първото,за много по-кратко време.Раждането на сина ми можеше да бъде много по-лесно,ако бях попаднала в нпормална болница с нормален персонал,а не с тъпанари,които вместо да ми помагат,не само че стояха и гледаха пасивно от страни,а с некпомпетентноста си ми създадоха и много неудобства именно в момента,когатобях така безпомощна и се нуждаех от грижи и помощ.Но въпреки всичко гласувах първата опция,ты като наистина се изненадах страшно от малкия интервал време за който родих.Очаквах да трае поне още 2-3 часа най-малко.

# 149
  • Мнения: 95
Имах чести и силни контракции, но разкритието не помръдваше от 2см. Накрая с 5см ме срязаха.

# 150
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Секцио по спешност.

# 151
  • София
  • Мнения: 248
Лесно раждане за около 2 часа, а първото раждане трая около 4,5 часа.

# 152
  • Мнения: 114
Много лесно и много бързо родих първото си дете.Почти без болка.Дано и с второто е така.

# 153
  • Мнения: 120
планово секцио. много добри специалисти.

# 154
  • София
  • Мнения: 36 052
секцио по спешност Grinning

# 155
  • Мнения: 269
Психически се бях подготвила за ужасните болки, но гадното беше, че малкото човече се роди със спукана ключица, заради усложненията и тесния ми таз Sad Затова се замислям за секцио, следващия път (ако има такъв)  Peace

# 156
  • Мнения: 1 232
Раждане като всяко второ нормално раждане с известно количество болки,но сравнително търпими.От лекарския екип изключително доволна Hug и двата пъти

# 157
  • Мнения: 1 555
Със страшни болки за нормално раждане, което после стигна до секцио по спешност ! За лекарите - ами добре си свършиха работата !

# 158
  • хасково
  • Мнения: 107
Планувано със епидурална и след 15 часа - секцио, оматни в пъпната връв.

# 159
трудно и с усложнения ,благодарение на лекарите!

# 160
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз родих сравнително бързо, в мъки , болки и  усложнения. Нормално раждане.

# 161
  • Варна
  • Мнения: 4 969
С усложнения - секцио по спешност, и то след всичките родилни болки на нормалното раждане.Оперираха ме, 10 минути преди "финала"

# 162
  • Мнения: 1 369
Оценявам го като най-кошмарното нещо в живота ми. Секцио уж по спешност. Държаха ме в Тина Киркова от 12ч през нощта в събота/бебе с идеални тонове/ до към 18ч на другия ден,когато тоновете съвсем паднаха. Никой не ме погледна от през нощта,до на обяд в неделя. Правиха ми запис сутринта,а моята д-рка дойде в ч13 ч и каза,че записа ми е много лош. Междувременно мина визитация и доктора каза "Вие сте пациентка на д-р еди коя си,тя ще си се грижи за вас" и си отиде без да се поинтересува от състоянието ми. В резултат- секцио по спешност около 17-18ч и резултата  се вижда в подписа ми. Загубих бебето си-момченце, в 9я месец поради лекарско недоглеждане и "навременна" намеса.

# 163
  • Мнения: 46
най бързото и леко раждане поне за всички:-)На мен ми се видя бързо , но и болезнено.Но да си кажа честно пак искам да родя така вторият път.

# 164
  • Мнения: 6 039
С изключителни болки(нормално раждане)
но пък за 2 часа всичко приключи
живот и здраве, пак така искам да родя

# 165
  • Мнения: 3 069
Планово секцио, защото бах на 39 години и с почти ампутирана шийка на матката.
С болката обаче не се разминах....упойката започна да ме пуска по средата на секциото и да те оперират 10 минути (на мен ми се видяха много повече) не е от най-приятните неща които могат да му се случат на човек! Mr. Green

# 166
  • Канада
  • Мнения: 494
Беше планово секцио.Много съм доволна от доктора и целия екип.Беше абсолютно безболезнено раждане!Не усетих никаква болка дори и по време на възстановяването!

# 167
  • Мнения: 1 174
Родих бързо, болките бяха поносими, но накрая имаше леко усложнение при израждането на плацентата.

# 168
  • Русе
  • Мнения: 2 354
раждането ми беше доста лесно и бързо..., а за лекарския екип... нямам думи  Heart Eyes , бяха мн внимателни

# 169
  • София
  • Мнения: 6 282
Отговорих с С изключителни болки(нормално раждане). Постъпих в 9 сутринта с 3.5 см разкритие, родих в 18.53 ч. Е, не съм вярвала, че може да има такава болка. Мислех да раждам без упйка, но към 2-3 часа следобяда вече се молех за такава. Е, няма такова нещо като епидуралната - такова облекчение, даже почнах да се усмихвам и майтапа с доктора. Но разкритието трудно се постигна при мен, та се наложи и втора доза от упойката. Раждането беше тежко, бебо беше с увита пъпна връв, която беше и къса на всичко отгоре, но слава богу и благодарности на докторите и акушерките е добре. После имаше шев и кройка, след това и ревизия на матката, но мен така ме беше хванала вече втората доза от упойката, че не чувствах нищо.

# 170
  • Мнения: 641
Предизвикано.
Бързо, за около 2-2.5 часа.
Без болки.

За следващото бебе, живот и здраве, искам да раждам при същата докторка Hug.

# 171
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Родих бързо, болките бяха поносими.......
И аз така,за около 4-4.5 часа

# 172
  • Мнения: 686
Нормално, но доста болезнено и продължително Sick От първите болезнени контракции до самото раждане - 14 часа и то добре, че ме поналяха с окситоцин, че щях да си прескоча датата дето си я бях "заплюла".  Crazy Ползвах епидурална, но действието й беше за около час, през останалото време си се гърчех като червей. А все си мислех, че ще бъда "мъжко момиче" и "гък" няма да кажа, и ще си понеса стоически болките...
Доволна съм от екипа!

# 173
  • Мнения: 1 925
Ами аз  не гласувах за моето, защото го няма като вариант  Mr. Green Бях със секцио, но не беше планирано, нито по спешност. Отидох си на преглед в деня на термина и док каза, че бебка е застанала много лошо и при нормално раждане ще се измъчим и двете и препоръчва секцио. Аз се съгласих и той звънна на акушерките за дата, оказа се че същия ден може и аз така предпочетох, за да не го мисля. Мина много бързо, леко и съм много доволна  Peace Но така и не разбрах през цялата бремнност какво е контракция. Thinking

# 174
  • Мнения: 1 420
Моето беше продължително и болезнено.Лекарския екип беше страхотен и останах много доволна от отношението и професионализма им.Раждах без абсолютно никакви обезболяващи,системи и каквото и да било - като бабите ни на нивата едно време  Mr. Green Съпругът ми беше до мен от началото до края.През цялото време бебето имаше много добри тонове и всичко мина добре, като изключим болката, но пък нея я забравих в мига, в който зърнах дъщеричката ми.

# 175
  • Мнения: 59
Беше планово секцио.Много съм доволна от доктора и целия екип.Беше абсолютно безболезнено раждане!Не усетих никаква болка дори и по време на възстановяването!
И аз така  Peace

# 176
На мен ми изтекоха водите по-рано от о4акваното,така 4е раждането ми бе доста стресиращо за мен и близките ми изживяване.

# 177
  • Мнения: 959
Секцио по спешност-безболезнено и бързо възстановяване след него.

# 178
  • Мнения: 5 476
С много болка и доста трудно!

# 179
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
ужасно имах преносване от 9дена,постъпих в болница за да съм
под наблюдение,след 3 дена лекарите предизвикаха раждането
след ужасни болки около 6часа се наложи секцио,след взимането на конците пък
ми се отвори раната,5 дена я обработваха с йодасепт
и ме зашиха повторно,по добре щеше да бъде направо да планирам
секциото ,а не и двете болки да ги преживея,но в крайна сметка
всичко се забравя когато си гушнеш бебчето

# 180
  • Мнения: 2 467
Бавно, трудно, с много болка...

Общи условия

Активация на акаунт