нощно хранене-докога?

  • 4 204
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 160
на мен всъщност не ми тежи да го храня нощем.предпочитам да се наяде и да заспи,отколкото да реве от глад и да не спим и двамата.но на когото кажа,че го храня и нощем ме смятат за луда.кога щял да му почива стомаха,нямало никога да се отучи и като станело голямо още щяло да ми виси нощем на циците и все такива.храним се на 3 часа,но ако си поиска през другото време не отказвам.нощем го храня,когато се събуди сам.
много благодаря,че ми отговорихте и няма тогава да бързам да му спирам нощното хранене Wink

# 16
  • Мнения: 2 616
Моят мъж пък му се спи и не ще да се буди-ще ми се пръснат гърдите сутрин, всеки с номера си  Laughing  То детенце си знае кога да спре, сам ще си направи часовника, имай търпение.

# 17
  • Мнения: 351
Не се притеснявай. И ние се хранихме така първите 3-4 месеца. После постепенно спря да се буди. Но спокойствието ни трая само няколко месеца, защото след това пък започнаха да я мъчат зъбките и се буди повече от колкото като бебенце.
И аз като другите мами все още се надявам някой ден да се наспя. Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 1 504
Мисля си, че бебето знае най-добре кога само да се откаже....на втората консултация педито ни каза, да спра нощното хранене, защото стомахът трябвало да си почива...и естествено реших да се пробвам/иначе режима ни е последно хранене към 21,30 22 и после бебка се буди около 3 - 3,30/ преварих водичка и почна мъката...буди се Кати в  3,00 и аз почвам да давам вода, която обаче тя не иска и така до сутринта нито бебето спи нито аз, така на 3-я ден се отказах и продължих да си я кърмя когато се събуди в интервала 3 - 5 часа през нощта....тъй  като пред деня тя почна да будува повече/поне аз така си го обяснявам, сега сме на 2,5 месеца/ започна и да спи повече прз нощта...пак си се будеше в този интервал, но ми цокаше по 3 4 минути със затворени очи и пак сладко сладко си заспиваше, сега от три дни заспива в 21,30 22  и се буди в 5,45 -6 ...незнам днес как ще е, но дано да продължи в същия дух...аз съм против насилственото спиране на нощното хране, дори и да не е супер полезно, но бебето щом се буди и е гладно, значи трябва да я яде...незнам..може би се буди дори само да бъде гушнато, но то се усеща кога е гладно и кога просто пак ще си заспи без да бъде нахранено...

# 19
  • Мнения: 133
Хм, много ми е интересно как може да се "спре нощното хранене..." Ако беше толко лесно, нямяше да има хиляди редове изписани по тая тема...Ще ме скъсат тея лекари понякога!

# 20
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Това, че на някой нещо не му харесва в начина ти на хранене на бебето ти просто го отмини. И аз срещах същите укори от роднини и познати, но на мен просто ми се спеше и изобщо не си и помислях да прекарвам нощите си с шише с вода и ревящо бебе. Таткото ни беше на същото мнение. Затова давах / и все още давам, на 1г и 6м е/ да суче, когато си поиска през нощта. За многознайковците около мен, винаги давам пример с две бебета, почти на нашата възраст. Едното е на АМ, от едномесечно уж не се храни през нощта, но продължава по 100 пъти да се буди за вода. Другото е кърмено, и майката му спря кърмата през нощта на два месеца, все още се буди поне веднъж и реве по 30-40 мин. Пък моята годпожица заспива в 22 и спи до 10 сутринта с няколко кърмения, но сме наспани и весели и двете. Уф, отплеснах се доста, но просто искам да ти кажа-остави майчинския ти инстинкт и бебето да те водят!

# 21
  • Мнения: 2 959
...на когото кажа,че го храня и нощем ме смятат за луда...
Клио, а Ти защо е необходимо да им казваш и да търсиш чуждото мнение?! Нали вие двамата с бебчето се чувствате добре с установеният режим, какво значение има другите какво мислят? И не се притеснявай, с възрастта ще го надрастне тоз момент, и след време само ще си спомняш за нощните си будни кърмачески моменти.

# 22
  • Мнения: 3 425
...на когото кажа,че го храня и нощем ме смятат за луда...
Клио, а Ти защо е необходимо да им казваш и да търсиш чуждото мнение?! Нали вие двамата с бебчето се чувствате добре с установеният режим, какво значение има другите какво мислят? И не се притеснявай, с възрастта ще го надрастне тоз момент, и след време само ще си спомняш за нощните си будни кърмачески моменти.

  но сме наспани и весели и двете.

 Peace
А за съветите  #Cussing out какво ли не чух  #Cussing out и вече нищо не ме учудва, но казвам Да добре и си продължавам по моя си начин  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт