Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 5

  • 47 543
  • 307
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 349
nandelche ,

Оценявам вложения от теб труд и време, за да ни улесниш и споделиш тази книга. Благодаря  bouquet

mama1+2 ,

Честит празник на теб и твоите чаровни близнаци! newsm59 newsm59

А тортата и поканите са чудесни.

# 76
  • Мнения: 3 927
Според всички рецепти, които имам /една от които е в книжката която качих/ ми трябва гума. Някой случайно да има познат в завод за сладолед или нещо такова

Ами дай да потърсим, де  Wink. сигурно и производителите на всички тези сладкарски продукти купуват отнякъде самите компоненти....само не се сещам откъде.....много съм далче от хранително-вкусовата промишленост.

ето това ще ни свърши работа - гуми - сигурно не си го прочела

# 77
  • Мнения: 3 927
Току-що се връщам от едната сладкарска борса във Варна. Вдигнали са цената на моделиращата маса за покритие на торти - кутия от 4,5 кг сега струва 30,60 лв.

# 78
  • Мнения: 208
Според всички рецепти, които имам /една от които е в книжката която качих/ ми трябва гума. Някой случайно да има познат в завод за сладолед или нещо такова

Ами дай да потърсим, де  Wink. сигурно и производителите на всички тези сладкарски продукти купуват отнякъде самите компоненти....само не се сещам откъде.....много съм далче от хранително-вкусовата промишленост.

ето това ще ни свърши работа - гуми - сигурно не си го прочела


Това е полуготов продукт. Гумата трагакант /Или прякора и Е413/ се съдържа и в нашата готова захарна маса. Идеята е че за по-финни украшения, трябва по-финна текстура, а готовите продукти са далече от това. Просто ми е влязла муха в главата ама искам да пробвам дали ако си я забъркам сама като престържа грубата пудра захар и т.н. няма да се получи нещо по-близо до моите очаквания

# 79
  • Мнения: 3 927
Е, как ще е полуготов продукт?! Това са съставки....

# 80
  • Мнения: 208
Е, как ще е полуготов продукт?! Това са съставки....


Под полуготов разбирам забъркан вече. Каквото и да правиш все тая. Той си е патентована марка. Когато искаш друго ти трябва друго съотношение. И поне аз си мисля, че е по-лесно да се забърка наново отколкото да се ремонтира нещо.

# 81
Момичета да попитам нещо-чета аз и се чудя-тортите ви страшно красиви,обаче тези покрития отгоре(марципан Варна(  става ли за ядене?Това парено тесто и захар????

# 82
  • Мнения: 1 698
Лелее от няколко дни чета и не вдявам изобщо, не разбирам нищо от гуми, фарситури /така ли беше/, дзверя се яко на тези наименования. Много сложно ми се струва някак. Mr. Green

Ако вече е направена някаква комбина за бавносъхнеща моделираща маса, аз също искам да да си купя примерно едно кило или кило и половина.  Grinning Повече за момента ще ми е много, че и без това правя рядко торти Rolling Eyes. Казвайте има ли желаещи, за софийските мами говоря Wink?
Иначе рерс 3, марципан Варна става за ядене, някои дори го харесват, но на мен ми е прекалено сладък. Виждам обаче, че като направя такава торта, половината си изяждат и украсата Mr. Green Joy

# 83
  • Мнения: 208
Nandelche благодря за страхотната и полезна книга! Благодаря, че я споделяш с нас!  bouquet

Сканирах цялата книга на Тането, но не зная къде да я кача, така че всеки който иска да може да я чете и дори разпечата.
Дайте некой жокер, за да се ползва книгата не само от мен   Книгата е в *.pdf формат.
 
« Последна редакция: събота, 18 ноември 2006, 14:23 от Mimito »  Информирай модератор   

Извинявате че ви хвърлям в стари теми ама нещо никак  не успях да изтегля тези много красиви торти под формата на книжка може би щото линка е стар някой може ли да ми помогне

# 84
  • Мнения: 208
Лелее от няколко дни чета и не вдявам изобщо, не разбирам нищо от гуми, фарситури /така ли беше/, дзверя се яко на тези наименования. Много сложно ми се струва някак. Mr. Green

Абе май хич не е сложно само дето положението е очи пълни ръце празни, седим и точим лиги в интернет а като се обърнем обратно всички торти стават еднакви щото ползваме едни и същи продукти.

# 85
  • Мнения: 2 142
Лелее от няколко дни чета и не вдявам изобщо, не разбирам нищо от гуми, фарситури /така ли беше/, дзверя се яко на тези наименования. Много сложно ми се струва някак. Mr. Green

Ако вече е направена някаква комбина за бавносъхнеща моделираща маса, аз също искам да да си купя примерно едно кило или кило и половина.  Grinning Повече за момента ще ми е много, че и без това правя рядко торти Rolling Eyes. Казвайте има ли желаещи, за софийските мами говоря Wink?
Иначе рерс 3, марципан Варна става за ядене, някои дори го харесват, но на мен ми е прекалено сладък. Виждам обаче, че като направя такава торта, половината си изяждат и украсата Mr. Green Joy

аз искам също един килограм от бавносъхнещата оделираща маса и съм от София Simple Smile

# 86
  • Русе
  • Мнения: 410
labrex, irenanu, ddoychinova,  благодаря за милите думи и пожеланията.
Тортата не е нищо особено - готови блатове напоени с компот от ягоди, крем Оле на д-р Йоткер между блатовете и банани на колелца и отгоре сметана, кокосови стърготини и ягодите намазани с желатин, за да стоят по-лъскави и да не почерняват  Laughing

# 87
  • Мнения: 7 107
Лелее от няколко дни чета и не вдявам изобщо, не разбирам нищо от гуми, фарситури /така ли беше/, дзверя се яко на тези наименования. Много сложно ми се струва някак. Mr. Green

Ако вече е направена някаква комбина за бавносъхнеща моделираща маса, аз също искам да да си купя примерно едно кило или кило и половина.  Grinning Повече за момента ще ми е много, че и без това правя рядко торти Rolling Eyes. Казвайте има ли желаещи, за софийските мами говоря Wink?
Иначе рерс 3, марципан Варна става за ядене, някои дори го харесват, но на мен ми е прекалено сладък. Виждам обаче, че като направя такава торта, половината си изяждат и украсата Mr. Green Joy

аз искам също един килограм от бавносъхнещата оделираща маса и съм от София Simple Smile

И аз бих взела кило-кило и половина, ако се навие някой да ми го изпрати. Иначе утре, в понеделник, вторник и сряда до обяд съм в София и бих могла да си го взема лично също, ако се организирате тези дни.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 671
michel, mimes, Зори, аз също бих взела 1 кг. Така мисля, че го докарваме да си разделим 1 опаковка.
Обаче с придвижването до там ми е трудно - мога само докато има на кого да оставя Щурчо, т.е. утре около 5 ч. и през почивните дни след 11 ч.  Удобно ли ви е?

# 89
  • Мнения: 7 107
Момичта аз от утре до сряда няма да имам възможност да съм пред компютъра. затова ако купувате и решите да ми запазите 1 кг. от БАВНОСЪХНЕЩАТА, то някоя от вас да ми пусне ЛС, за да се утрочним за парите.- Ако ли пък не, здраве да е, ще бъде по-нататък.

Общи условия

Активация на акаунт