Не плащаш парно, спират ти тока!

  • 3 449
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Защо така скочихте момичета, Гери е права щом си плащаш какво ти пука, крайно време е да спрем да плащаме парното на съседите, които не са се издължили към топлофикация! Не си плащаш парното, което ползваш, защото нямаш пари, но мобилния си телефон и тока имаш пари да платиш защото ще го спрат. Точно заради нередовните платци цените на топлофикация са толкова високи!
Писна ми някои да живее на гърба ми, плащам си данъците, плащам си сметките!

Ами аз спрях да плащам парно. Писна ми! Може ли да се топля на климатик по 23 часа в денонощието и да готвя на ток и да пускам пералня всеки ден поне по веднъж и поне по една миялна и да имам ток 53 лв. В същото време за един пършив радиатор в нашата спалня който пускаме само през нощта заради малкия и то не винаги да имам сметка 156 лв. Да не говорим че цяла зима ми надписват водата въпреки че всеки месец се разправям с Нелбо и да ми обясняват че август ще ми я изравнят. От януари имам занулен водомер в кухнята и още не мога да му стигна показанията а пари не връщат разбира се. За банята пък ми написали за февруари 13 кубика и ми ги сметнали че струват 109 лв. без ДДС. сега като вдигнах патардия дойдоха да сверят и какво се оказа - кухнята е минус 1 кубик а банята плюс 2 за целия месец. От топлофикация една мадама ми обясни че така се правело зимата защото тогава е необходима повече енергия за отопление на кубик вода и съответно е доста по-скъпо. Така че аз ще плащам по скъпата тарифа а те ще ми изравняват по евтината.
Писах жалби къде ли не, от министерството и от Нелбо изобщо нямам отговор та ще ходя да вдигам пара.
И не стига че ми надписвали кубици (а сигурно и парно но това не мога да проверя лесно) ами сега нещо взели и изравнили с последната сметка и имам да им доплащам 18 лв. Егатии наглеците. Нищо няма да им плащам. Да идват и да си взимат и радиаторите и топломерите и енергията. Радиаторите и топломерите им ги подарявам въпреки че ми струват маса пари.

# 16
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Ами аз спрях да плащам парно. Писна ми! Може ли да се топля на климатик по 23 часа в денонощието и да готвя на ток и да пускам пералня всеки ден поне по веднъж и поне по една миялна и да имам ток 53 лв. В същото време за един пършив радиатор в нашата спалня който пускаме само през нощта заради малкия и то не винаги да имам сметка 156 лв. Да не говорим че цяла зима ми надписват водата въпреки че всеки месец се разправям с Нелбо и да ми обясняват че август ще ми я изравнят. От януари имам занулен водомер в кухнята и още не мога да му стигна показанията а пари не връщат разбира се. За банята пък ми написали за февруари 13 кубика и ми ги сметнали че струват 109 лв. без ДДС. сега като вдигнах патардия дойдоха да сверят и какво се оказа - кухнята е минус 1 кубик а банята плюс 2 за целия месец. От топлофикация една мадама ми обясни че така се правело зимата защото тогава е необходима повече енергия за отопление на кубик вода и съответно е доста по-скъпо. Така че аз ще плащам по скъпата тарифа а те ще ми изравняват по евтината.
Писах жалби къде ли не, от министерството и от Нелбо изобщо нямам отговор та ще ходя да вдигам пара.
И не стига че ми надписвали кубици (а сигурно и парно но това не мога да проверя лесно) ами сега нещо взели и изравнили с последната сметка и имам да им доплащам 18 лв. Егатии наглеците. Нищо няма да им плащам. Да идват и да си взимат и радиаторите и топломерите и енергията. Радиаторите и топломерите им ги подарявам въпреки че ми струват маса пари.
Същата работа. Миналата година им дължах 1200 лв и след като ме изравниха през СЕПТЕМВРИ имах да давам само 200. И кво сега - да им ги дам аз 1200 и да ги чакам на кукуво лято да имат да ми връщат 1000 Twisted Evil
Миналата зима си сложих климатик в едната стоя и специално помолих да дойдат да видят как си махам радиатора, подадох молба да ми намалят тая прословута база за да не изпадам в същата ситуация т.е. да имам да давам, ама като ме изравнят да имам да давам 6 пъти по-малко.
Никаква промяна Twisted Evil Пак дължа 1000 лв и НЯМА ДА платя докато не ме "изравнят". Тази година ще си демонтирам всички радиатори и ще си купя още един климатик Crossing Arms
Във връзка с всичко гореописано НЕ СЪМ СЪГЛАСНА с никакви пакети!

# 17
  • Мнения: 3 634
Привет от Финландия.
В Европа е... и такива пакети няма. Плюс това, никой не плаща за парното. За живеещите в собствени къщи (сиреч, не блокове) не знам, те се отопляват с гориво и с ток (но ме съмнява, че някой ще е такава будала де) и си го плащат естествено. Но живеещите в блокове не плащат за отопление. Дори някой (ние сме от тези благословените) не плащат и за изразходваната вода или им е наложено да плащат на месец средно по 14 евро на човек.
Няма подобни пакети дето всичко е в едно, дори повечето са се отказали от стационарните телефони и използват само ГСМи.

Ако не си платиш тока, ще ти пратят напомняне, след това още едно... после ще ти го спрат... но всички си плащат за електричеството.

Коя е тази умна глава дето го е измислила този пакет... да ходи да се гръмне!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 104
не си плащаш парното- спират ти тока
ако не си плащаш телефона, водата ли ще ти спрат Laughing
ай стига бе, тва е безумно, топлофикация и енергото са 2 различни дружества, това е против всякакви норми
за протокола: не съм си плащала парното тоз отоплителен сезон, чакам изравняване, за гарсониера от 45 квадрата ми идват сметки за 220 лв, за мен това е нереално
след изравнителната ще си платя квот са ми сметнали и тва е
ай, изедници такива #Cussing out

п.с. и Белгия е в Европа, и там няма такова нещо Peace (лично проверено)

# 19
  • Мнения: 647
Това е целта - като ти звъннат на звънеца на входната врата да ти се включи фурната ! Joy Joy Joy Joy Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 4 423
Е, заради тези глупости няма да им плащам и не съм им плащала, ако искат и тока да ми спрат -това е положението, нещастници пълни! #2gunfire

# 21
  • Мнения: 335
Ми то си е било закон това още навремето - като се качи осъденият на ешафода, дава монета на палача.
И баш в Европа, мамите от чужбина просто не си спомнят.

Друг закон за осъдения: да не поглежда палача в очите, докато той  дига брадвата - да не му трепне ръката.
Виж от тоз закон вече нЕма нужда - на нашите абсурд да им трепне. Не само ръката.

(Тия първите, дето ме призовават да плащам - Вальо Топлото вече ви изпревари, убеди ме човекът, вие не се хабете повече)

# 22
  • Мнения: 335
Шани, за да съм по темата:

Не е правилно, разбира се, това "Не плащаш парно, спират ти тока!"

То все едно като не ми плащат наем за абонатната, дето са си я турнали в мазето ни и не ми плащат за тръбите, дето ми минават през апартамента (без да искам и без да ползвам парно) - аз да взема и да не им платя сметката за студена вода (която пък тече все кафява).
Не трябва! Трябва само тръбите на парното да им отрежа.

(Като заговорихме за вода от ВиК - какво стана с онзи случай в онзи град, дето от чешмите им беше потекло... месо?!
Платиха ли си го "абонатите"? Или им спряха тока?)

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
(Тия първите, дето ме призовават да плащам - Вальо Топлото вече ви изпревари, убеди ме човекът, вие не се хабете повече)

много точно, евалла  Peace

# 24
  • Мнения: 6 472
Разбира се че не трябва да са обвързани и това няма нищо общо с това дали си плащам парното или не!!!! Събираемост на задълженията няма по следните причини:
- крадат - за справка Вальо Топлото и Компания
- сметките се надписват- за справка за март имаме 220 лв сметка за парно, без да сме го включили нито веднъж!!!! Сега ако им ги платя ще ми ги трупнат като изравняване към следващия отоплителен сезон, когато пак ще се окаже, че съм надплатила и така ще си работят и ще си правят сауни за моя сметка до безкрай. Миналата година имаха да ни връщат 680 лв Shocked Shocked Shocked Аз да не ги копая тия пари! Айде нема нужда, както се вика!
- съотношението парно/ доход е уникална! При средна заплата 400 лв, парното е 200. Това са 50%! А ток, вода, телефон, манджа и разно подобни "дребни", "несъществени" разходчета?
- така било в Европа - под Европа видиш ли Минке, се разбира РУМЪНИЯ Shocked И като ще ме сравняват с Европа, хайде да ми изравнят заплатката пък аз ще си плащам и за два месеца предсрочно, честна пионерска Tired Или, хайде не заплатата - само социалните придобивки.

Абе системата е райбер! Примерно една хипотетична схема - разболявам се. Не много тежко но да речем пневмония. Оставам БЕЗ ДОХОД, защото от НАП я преведат я не парите след 4-5 месеца. Лекарствата и прегледите си ги плащам, защото "за този месец ни е изчерпан лимита". Трябва да стоя на студено, защото очевадно при това положение парното не мога да си плащам. Очевадно е че не мога да си плащам и такса мощност та значи ще ми спрат тока, водата и телефона.
Та така, нека си мълчим всички в купом и одобрително да клатим глава, щото като ползваш нещо трябвало да си го плащаш #Cussing out Ми то аз всеки месец и данъци и осигуровки плащам, ама на - срещу тях нищо #Cussing out

И за статиката - гледам да внасям всеки месец някакви сума за парно, за да не се окаже че точно лятото имам да им давам нещо.

# 25
  • Мнения: 4 300
А най несправедливото според мен е, че когато аз имам да им давам ми начисляват лихви ( ОЛП +10). Но по незнайни причини когато те имат да ми дават аз не получавам никаква лихва.
За което със сигурност могат да бъдат съдени, лошото е че Федерацията на потребителите са едни клатик.рци, а за сам човек е икономически неоправдано.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 104
А най несправедливото според мен е, че когато аз имам да им давам ми начисляват лихви ( ОЛП +10). Но по незнайни причини когато те имат да ми дават аз не получавам никаква лихва.
За което със сигурност могат да бъдат съдени, лошото е че Федерацията на потребителите са едни клатик.рци, а за сам човек е икономически неоправдано.

 hahaha

# 27
  • Мнения: 143
Много ми са чудни тези дето нравоучителстват тук и ми обясняват, че трябвало да си плащам парното. Тези безумни сметки ще ги платя, след като ме осъдят да ги платя.
И да питам дамата от Германия дали там те задължават да плащаш услуга, която не желаеш да ползваш?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Моля? Да плащам парно? Аз? Че ний се топлим с локално парно, демек печка на дърва с водна риза. На
всичко отгоре през апартамента ни минават тръби, които са наша собственост, а те ги използват без да ни плащат  #Cussing out На всичко отгоре минавайки през нашия апартамент тез тръби се топлят. Ще ми платят ли? М? Нееее, няма да ми платят. Ами ако взема и аз да калкулирам колко ми струва да отоплявам тръбите, през които минава недотоплената им вода?
Разбирам да им ползвам услугата и да си плащам. Но аз не ползвам техните услуги и те ме карат да плащам за нещо, което не ползвам. Откъде накъде?
Инак добре са го измислили. Абсолютната система за изнудване. Айде, идете плащайте, че някой пак е примрел за жакузи.

# 29
  • Мнения: 335
... Тези безумни сметки ще ги платя, след като ме осъдят да ги платя...

Защо мислиш, че ще те съдят. Има и по-лесни начини в една абсурдна държава:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=185286.new#new

(Една държава е абсурдна, когато абсурдите се подлагат на дискусия до раболепното им узаконяване, а не водят до площадите).

Общи условия

Активация на акаунт