Натриев Глутамат, Маргарин, Подсладители и други вредни съставки в храните - 3

  • 29 643
  • 336
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 150
Благодаря много zа информацията.  bouquet
Цитат
като погледна гроzдето или смокините как им се вижда пестицидът оЩе и как мириШат 

Може ли да ни "светнеШ" как да поzнавме и ние?

# 301
  • Мнения: 4 700
Ами смокините са едни неестествени на цвят. Прилича на някакъв праШец, все едно са неиzмити, а като се вгледам в тях и все едно виждам синия камък, с които баЩа ми едно време пръскаШе на село. С гроzдето е съЩата работа, като се опитам да го поиzбърШа с пръста и остава между пръстите ми една мръсотия и като я помириШа и все едно мириШа Б58. И да не споменавам, че смокините са по големи от яйце. Просто като се вгледаШ в продукта и си мислиШ, че е просто мръсен, Ще установиШ, че е отрова.  Twisted Evil 

Не мисля, че това е професионално иzкривяване. По скоро те се оливат с пръскането. Но тук говоря zа нормална стока, не zа био.

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 21:25 от milepetrova

# 302
  • Мнения: 4 150
Ясно.Благодаря  bouquet

# 303
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Копвам си поста от "Зелени идеи....", защото по грешка го написах там:

В Метро продават от тази захар:

http://www.agrana.com/wienerzucker/produkte/vollzucker.htm

кафява захар от цвекло...струва 2 и 10 за 500 грама...много по- евтино от захар Манна, която взимам за 8 лв. килото... много е финна и вкусна и не мирише като Манна- та

такава също има понякога:

http://www.agrana.com/wienerzucker/produkte/braunzucker.htm

# 304
  • Мнения: 4 392
За съжаление в Метро вече не може да влезе всеки. Tired

# 305
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
знаете ли го това магазинче:

http://starlight.pm-co.net/stars_detail.php?starID=181&catID=food

аз за пръв път го виждам...има интересни неща

# 306
  • Мнения: 4 392
Копирам си постинга от:

тук

„Ако нишестето е променено по химичен път, се нарича „модифицирано нишесте” и спада към подобрителите. Химично модифицираните нишестета имат Е- номера от Е1404 до Е- 1451.
В съдържанието на продуктите за тях е достатъчно обозначението „модифицирано нишесте”.”

Ако нишестето е обработено с физични методи, напр. пара, киселини или ензими, се смята за хранителен продукт и не е необходимо да се декларира.
http://www.gesundheit.com/gc_detail_4_gc14030415.html


(По принцип не са известни интоксикации, но за една част от тези Е- та няма достатъчно информация.
http://www.gifte.de/Lebensmittel/e_1105_-_1518.htm)


 
„Модифицираното нишесте се получава от нишесте. Суровина за нишесте за растения като царевица, картофи или пшеница.

-  Царевицата или царевичното нишесте може да съдържа части от генно манипулирани растения, особено когато суровината е внесена от САЩ или Аржентина. Вероятността ще се увеличи, ако , ако се стигне до увеличаване на на посевите на генно- манипулирана царевица в ЕС.

-   При картофите и пшеницата засега не се отглеждат генно- манипулирани сортове. В бъдеще това обаче може да се промени.

Забележка: Подобрителите на базата на нишесте трябва да бъдат обозначени(става дума за немския закон- бел. прев.), ако са директно произведени от генно- манипулирани растения (напр. царевица)
Не е изяснено еднозначно обаче, дали същото се отнася и за модифицираните нишестета.”
 18. Januar 2006

http://www.transgen.de/datenbank/zusatzstoffe/157.doku.html

„ Основен материал за производството на модифицирано нишесте е естественото нишесте. Естествено нишесте се добива в Европа предимно от царевица, пшеница и картофи. Съществува тенденцията, нишесте, получено от генно- манипулирани растения, да се използва за основна материал за производство на модифицирано нишесте”
 http://de.wikipedia.org/wiki/Modifizierte_St%C3%A4rke

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 12:38 от Amarena

# 307
  • Мнения: 2 242
Amarena много полезна информация, мерси   bouquet
Като прочетох че няма генно- манипулирани сортове картофи се сетих за една статия, ето я:

"ЕС търси почва за ”извънземния” картоф
Министрите на земеделието на страните-членки на ЕС не успяха да се споразумеят дали да забранят култивирането на генетично модифициран картоф, разработен от германската компания “БАСФ".
Според природозащитни организации той представлява заплаха за здравето на хората и на животните, съобщава британският вестник “Индипендънт”. Окончателното решение остава в ръцете на Европейската комисия, която дава признаци, че ще одобри употребата на генно-модифицирания картоф.

11 страни, сред които Италия, Австрия, Гърция и Полша, се опитаха да наложат забрана на картофа “Амфлора”, предназначен предимно за индустриални нужди - за производството на хартия и лепило. “Той няма да достигне до консуматорите”, подчертаха от БАСФ. Екологични организации обаче предупредиха, че генетично модифицираните организми съдържат ген, който ги прави издръжливи на антибиотици. Той може да се разпространи чрез насекомите по съседните насаждения. "


А да питам - какви са резултатите от преразглеждането на Е-тата?
нали преди няколко месеца ЕС преразгледа списъка с разрешени добавки и по новините хванах репортаж че са отпаднали някои (за един оцветите най-после се признава официално че е много опасен)

# 308
  • Мнения: 531
Milepetrova,искам да те успокоя, че е напълно нормално смокините да са по-големи от яйце.В двора на майка ми, а и в моя на вилата зреят такива и гарантирам, че през живота си не са третирани с нищо.Дребни са дивите смокини по деретата. Peace

# 309
  • Мнения: 4 700
драка, мен това, че са големи не ме притеснява толкова, колкото факта, че синия камък (или там с каквото са ги пръскали) си седи и ясно се вижда. А как мириШат не е истина.  Sick
Една колежка, която много обича смокини иzяде 3 наведнъж. СЛед точно 5 мин я zаболя корема, че се свиваШе от болка. 30 сек. след като повърна се оправи и zабрави, че я е боляло. Е тва ако не беШе от смокините и аz не zнам.  Peace

Смокините са с нежна кожа и ако се иzмият Ще се раzвалят много бърzо и трудно Ще се транспортират. Сигурно zа това иzглеждат така. Само като си представя какво правят с другите плодове и zеленчуци....

# 310
  • Мнения: 4 392
Аз лично познавам два вида смокини- нашите бяха дребни , с вишнево- сиво- лилава обвивка, а тези на съседите - огромни и  на вкус коренно различни.
За различни сортове става дума..Но нищо чудно тези , за които  milepetrova  говори, да са били третирани..
Някои сортове грозде си имат естествен белезникава налеп.. Wink Въобще не е задължително да са третирани. Родителите ми бяха на гости и ми донесоха червено грозде, собствено производство, със специфичен белезникав слой. Баща ми каза, че нито веднъж не го е пръскал с каквото и да било. Peace

# 311
  • Мнения: 4 700
 Amarena, zнам го тоzи слой. Има го при гроzдето, сини сливи, нормални сливи. Теzи плодове даже не ги пипаме с пръсти, zаЩото ако го няма слоя клиентите ни си мислят, че  плододвете са вече стари. Все пак вече 6 години се zанимавам с това и мога да раzлича това от отровата. А и мириzмата говори сама zа себе си. Когато получим пак от теzи смокини Ще им направя една снимка и Ще я кача, zа да видите zа какво става въпрос. В интерес на истината в България не съм виждала подобни плодове. Но аz говоря zа Германия. Тук паzарът е голям и стоката идва от цял свят. Смокините са от Браzилия. Става въпрос и zа много пари. Колкото повече смокини, толкова по голяма печалба. Само zа информация Ще ви кажа, че българските манатарки ги продаваме по 54? килограма. А баЩа ми ми каzа, че ги иzкупували zа 7 лв.  Money Money

Понякога си мисля, че тук ( Германия) в плодовете и zеленчуците има повече пестициди, отколкото витамини.  Sad

# 312
  • Варна
  • Мнения: 691
сушените плодове полезни ли са или не...........

# 313
  • Мнения: 531
То, ние знаем ли какво има в зеленчуците по нашите пазари, всъщност, да, същото...
А по повод смокините, съжалявам, тази година реколтата се провали, иначе и аз можех да снимам и дружески да ги сравним, поне на цвят...

# 314
  • Linz
  • Мнения: 11 619
сушените плодове полезни ли са или не...........
Ако не са обработени с химикали при сушенето са полезни.

Общи условия

Активация на акаунт