Натриев Глутамат, Маргарин, Подсладители и други вредни съставки в храните - 3

  • 32 198
  • 336
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 150
Всички са пастьориzирани,zатова.

# 226
  • Мнения: 4 392
Не са изключени  оцветители. Сокът от вишни не ви ли се струва прекалено червен? Напомня ми на компотите от череши в Германия, а те са боядисани. Confused

# 227
  • София
  • Мнения: 2 019
Моята майка ми слага вишни в собствен сос за кифлички и торти. Сока който отделят е толкова червен, че ми боядисва ръцете. Не съм много на ясно с оцветителите в соковете, но като гледам домашното производство напълно е възможно да са толкова червени.

# 228
  • софия
  • Мнения: 758
по-горе стана дума за СТЕВИЯта.....кажете някой от вас ползва ли я?!

# 229
  • Мнения: X
по-горе стана дума за СТЕВИЯта.....кажете някой от вас ползва ли я?!
Чела съм много хубави неща за нея, видях я в сайта и мисля да си взема, поне да опитам.

# 230
  • Мнения: 3 812
да и малката яде череши и се маца цялата, домашен сок от вишни си правя- също цапа. От купешките купувам ябълка- там няма цвят.

# 231
  • Мнения: 74
Пускам линк към една статия.Може и да сте я чели.Нямах търпение да я споделя с някой и от бързане пуснах линк и в друга тема.Извинявам се.http://bgtrener.blog.bg/viewpost.php?id=56948

# 232
  • Мнения: 3 812
Благодаря, че я сподели, прочетох я и оттатък.
Много достъпно написана- хареса ми! Peace

# 233
  • Мнения: 4 392
"Често срещания в натуралните сокове червен оцветител Е 122 предизвиква алергии и астматични пристъпи."- това е от статията горе.
Даже и аз се учудих, че съм права. Rolling Eyes Не е задължително да го има навсякъде , разбира се.

# 234
  • Мнения: 5 499
Някой има ли идея как да се сдобия със закваската за мляко?
От Варна съм. Едни приятели ще бъдат в Сф в края на седмицата, но как да го транспортирам това чудо при минус 18 гр, в хладилната чанта не са минусови температурите?
Приемам идеи   bouquet

# 235
  • Мнения: 4 392
Някой има ли идея как да се сдобия със закваската за мляко?
От Варна съм. Едни приятели ще бъдат в Сф в края на седмицата, но как да го транспортирам това чудо при минус 18 гр, в хладилната чанта не са минусови температурите?
Приемам идеи   bouquet

А ако се  напълни  хладилната чанта с торбички с лед (от еднократните) и между тях се сложи закваската, която,предполагам също ще е в замразен вариант.. Thinking

Никой нищо не каза за термоса..  Confused Той запазва Т на това, което е сложено вътре.. пак зависи и каква ще е формата на замразеното..колко е голямо...

# 236
  • Мнения: 667
Да се похваля...
Киселото мляко стана страхотно с новата закваска. Дори вече не мога и да почерпя... Изядохме го. Сега сме на мляко квасено с първата ре- закваска. Също много успешен продукт.
Основното нещо, което ми направи впечатление е, че се получи с по-ниска киселинност (по-сладикаво). Това го отдавам на факта, че млякото стоя на топло малко над 4 часа. По принцип винаги го вържа над 6. Сега спазих указанията от опаковката на закваската.
Направи ми впечатление и странната структура на закваската - трудноразтворима във вода (мляко) е. Около 1 чл е. Но това не попречи да се получи успешно кисело мляко. Може би най-успешното досега, но хайде да не преувеличавам.

# 237
  • Мнения: 4 150
Чудесна новина zа млякото.  bouquet
Ще кажеШ ли с какво прясно мляко си го правил?От мгаzина пастьориzирано или сурово от крава?

# 238
  • Linz
  • Мнения: 11 609
Е остава сега да кажеш, че млякото е пастьоризирано...

# 239
  • Мнения: 667
Чудесна новина zа млякото.
Ще кажеШ ли с какво прясно мляко си го правил?От мгаzина пастьориzирано или сурово от крава?

Сурово.

Е остава сега да кажеш, че млякото е пастьоризирано...

Няма как да го кажа. Не мисля и да пробвам. Според мен подобен опит е обречен.

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 13:00 от SafeHeaven

Общи условия

Активация на акаунт