Парфюмни размисли и страсти - 300 юбилейна тема

  • 51 464
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 8 311
И Guidance ли вече има имитации.

# 706
  • Мнения: 290
И Guidance ли вече има имитации.
Да

# 707
  • Мнения: 916
Аз си мисля, че никое мнение не се е отклонявало от добрия тон, съвсем нормално е предпочитанията в тази област да са много и разнообразни.
Взех си отливки на En Passant и на Blanche. Първият наистина е много хубав и се радвам, че ще пробвам нещо ново. Втория си го знам добре – много чист и леко натрапчив, но ми харесва и ми напомня на един щастлив ден в Залцбург, когато открих Byredo. Затова съм и емоционално свързана с него.

С това се оттеглям от темата, защото явно се държи на определен тип мнения и всичко извън тях не се приема добре. Беше ми приятно и честита пролет Simple Smile

# 708
  • Мнения: 881
Значителен брой от коментираните като "хубави", "прекрасни", "нежни" и прочие парфюми съм пробвала и не съм коментирала защо не ми харесват. За Нишан се изказах остро, защото купих 15 мл за 45€ от Елинор, а той не струва и 10. Не знам дали има лечение на обоняние, което прави неприятни асоциации - моето е остро, не работя в замърсена среда и нямам синузит примерно.
Ако не съм "политкоректна" тук, моите извинения към опитните и не толкова опитни парфюмани.
Добре, че има и места в мрежата за по-свободно изразяване.
Днес с Winter Palace Memo. Идеален за бургаския вятър.

# 709
  • Мнения: 290
Значителен брой от коментираните като "хубави", "прекрасни", "нежни" и прочие парфюми съм пробвала и не съм коментирала защо не ми харесват. За Нишан се изказах остро, защото купих 15 мл за 45€ от Елинор, а той не струва и 10. Не знам дали има лечение на обоняние, което прави неприятни асоциации - моето е остро, не работя в замърсена среда и нямам синузит примерно.
Ако не съм "политкоректна" тук, моите извинения към опитните и не толкова опитни парфюмани.
Добре, че има и места в мрежата за по-свободно изразяване.
Днес с Winter Palace Memo. Идеален за бургаския вятър.
Ах, бургаският вятър липсва както на мен, така и на моите парфюми! Нека да е лято и да се срещнем отново! (С вятъра....и морето...)

# 710
  • Мнения: 6 917
Признавам, че не знам кой какво точно влага в толкова модерното понятие "политкоректно". Предлагам просто да се опитаме да се държим възпитано помежду си. Всеки е свободен да споделя мнението си, но не и да го налага, поне моето виждане е такова.

# 711
  • Мнения: 84
Да, Амуаж Гайдънс има дюп, няколко. Дискутират се в темата Сполучливи имитации на маркови парфюми. Даже има и на някои други видове Амуаж.

# 712
  • Шоплука
  • Мнения: 3 545
Chubi, ти класическия Mon Guerlain ли си взе? Дано да се разберете с него и да ти носи много радостни моменти и както казваше един образ по ТВ, много плезир Simple Smile

Ето този


Изкушавам се много и с Шалимар - тествах го в мол-а - Shalimar l’Essence - сега съм затворила съм лентичката в шкафа да преседи и ще помисля и за него.


През живота си не съм купувала парфюм на Зара, но ще видя в съседната тема. Някак си просто не мога дори да си го представя.

# 713
  • Мнения: 2 356
Аз бих призовала да се внимава с парфюмите в затворени помещения, особено пък спарени фитнеси и зали. Когато е загрято тялото, парфюмът се излъчва адски силно и може да поуморите някого, особено пък с Амуаж Scream Като цяло модерните парфюми са твърде натрапчиви, наскоро един колега какво беше се напръскал, цял ден отварях прозорците. То не можеш да се концентрираш от миризма.

Аз тези дни носих Долче вита и една колежка много го нахвали какъв бил хубав Heart Но ако се затопли следващите дни, може би ще го оставя вече за есента. Някак не ми върви на слънчево и топло точно този парфюм.

# 714
  • Мнения: 7 768
Аз понякога се питам, каква е темата на тази тема. Всеки път се задава темата в първи пост, или има някакви по-общи правила за какво да се пише? Ако има, може и те да се обобщят в първия пост.
Негативните мнения, стига да са културно изразени, са също толкова полезни, колкото и позитивните. Аз самата рядко пиша, защото са ми начуквали канчето за неща, които нито съм написала, нито съм мислила, даже съм била на обратното мнение. Трудна е писмената комуникация и винаги има риск от недоразумение, но в тази тема го забелязвам по-често от останалите, които чета.

# 715
  • Мнения: 1 038
нещо ново, но изглежда в началото няма да го видим тук
Цитат
The twelfth opus in the collection, born from an exclusive co-creation with SKINS.

Osmanthus Absolu is a modern interpretation of the tea accord, where smoky black tea meets the duality of Osmanthus between fruity radiance and leathery depth.

Available exclusively at SKINS and Essential Parfums

https://www.essentialparfums.com/en/collection/osmanthus-absolu

# 716
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 483
Честита Пролет Flowers Cherry Blossom! Днес съм лежерно в къщи все още без парфюм. Вчера бях с Guerlain LPRN Edp. Ако не реша да го подновя, Chuby ми напомни с нейния пост Shalimar Essence и може да съм с него днес. Ще ми спести втренченото гледане както каза Льоня и ме разсмя, защото точно това ми се случва тези дни сутрин пред шкафа с парфюми. Кой парфюм избрахте вие за днес Simple Smile?

# 717
  • Мнения: 290
Аз бих призовала да се внимава с парфюмите в затворени помещения, особено пък спарени фитнеси и зали. Когато е загрято тялото, парфюмът се излъчва адски силно и може да поуморите някого, особено пък с Амуаж Scream Като цяло модерните парфюми са твърде натрапчиви, наскоро един колега какво беше се напръскал, цял ден отварях прозорците. То не можеш да се концентрираш от миризма.

Аз тези дни носих Долче вита и една колежка много го нахвали какъв бил хубав Heart Но ако се затопли следващите дни, може би ще го оставя вече за есента. Някак не ми върви на слънчево и топло точно този парфюм.
Вярно е това със загрятото тяло, затова вчера се притесних на тренировката и подхванах темата за парфюмите.
Долче Вита!!!!!! Умирам за него, този парфюм е най-голямата ми парфюмна мечта, но отзивите за новата реформулировка малко ме раздвояват. Знам, че те питах, killpop как намираш твоя Долче Вита, но така и не се престраших да си го взема. Помня го от моя приятелка, когато бяхме 14 годишни и тя се пръскаше с него....направо още не мога да го забравя!

Последна редакция: пт, 20 мар 2026, 19:06 от Preet Saini 774354

# 718
  • Мнения: 485
Днес носих Fig Infusion на Essential Parfums. Намирам го за страшно гушлив и уютен. Тепърва със затоплящото се време ще го нося повече и повече.
Да споделя и за голяма греда - Guerlain Aqua Alegoria Nettare Di Sole. Уж очаквах да е нежен и ефирен, а го намирам за задушаващ и никак мой аромат.

# 719
  • Мнения: 1 573
Аз днес отново съм с Gucci Gucci edp, нямах никакво колебание. Тези дни съм го подхванала него.

Аз избирам парфюма и според стила на облеклото. Намирам, че парфюма го подчертава и завършва.

Общи условия

Активация на акаунт