ДЕСЕТОКЛАСНИЦИ 2025/2026

  • 20 061
  • 415
  •   2
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 4 955
В този ред на мисли, кога излизат оценките от това десетокласно НВО? Че дочух, че в едно училище е казано, че срочна/годишна оценка по единия предмет щяла да се повлияе от оценката от НВО. И леко се ядосвам на подобен тип художествена самодейност.

В нашето училище нанесоха срочните и годишните оценки по БЕЛ и математика в края на миналата седмица. Така е ясно, че със сигурност оценките от НВО няма да повлияят върху тях. Не очаквам да се отразят и на оценките по предметите, включени в "интегрирания" елемент на НВО.

# 196
  • Мнения: 9 701
В този ред на мисли, кога излизат оценките от това десетокласно НВО? Че дочух, че в едно училище е казано, че срочна/годишна оценка по единия предмет щяла да се повлияе от оценката от НВО. И леко се ядосвам на подобен тип художествена самодейност.

В нашето училище нанесоха срочните и годишните оценки по БЕЛ и математика в края на миналата седмица. Така е ясно, че със сигурност оценките от НВО няма да повлияят върху тях. Не очаквам да се отразят и на оценките по предметите, включени в "интегрирания" елемент на НВО.
А за какво ще са на училище тази и още две седмици? Thinking НВО няма да го проверят за 5 дни, та си мисля, че при вас малко са поизбързали със срочни и годишни оценки.

# 197
  • Мнения: 2 405
Днес колежка, която проверява НВО Мат 10 клас ми каза, че за максимум седмица ще са готови. Друг е въпросът, кога ще ги публикуват.

# 198
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 388
Даже им е много една седмица за проверка по математика 😄 18 задачи, от които само 2 със свободен отговор (за разписване).

# 199
  • София
  • Мнения: 5 629
Не е така, защото тази година има и свободни отговори, които също се проверяват.

# 200
  • Мнения: 7 414
Браво на Немската за стегнатата организация.
За проверяването, ако искат и до Коледа да го правят. Толкова е важно. Да ги сложат резултатите при тези от PISA.   

# 201
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 388
Не е така, защото тази година има и свободни отговори, които също се проверяват.
Проверява се отговора или И разписването? За задачите с кратък свободен отговор ми е питането.

# 202
  • София
  • Мнения: 5 629
Нали не се заблуждаваме, че и високите резултати в редица топ гимназии в големите градове са плод единствено и само на подготовката в училище.
Цялата ни бг образователна система е адски опорочена и плаче за промяна — не козметична, а дълбока и най‑после истински смислена.

Специално за 10 клас, аз очаквам изкривени резултати заради home провеждането.
Това не го разбрах
Не е ли доста крайно изказването Ви? Аз преподавам в такова училище и знам как аз и колегите ми работят.

# 203
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 388
Нали не се заблуждаваме, че и високите резултати в редица топ гимназии в големите градове са плод единствено и само на подготовката в училище.
Цялата ни бг образователна система е адски опорочена и плаче за промяна — не козметична, а дълбока и най‑после истински смислена.

Специално за 10 клас, аз очаквам изкривени резултати заради home провеждането.
Това не го разбрах
Не е ли доста крайно изказването Ви? Аз преподавам в такова училище и знам как аз и колегите ми работят.
Не.
Браво на Вас и колегите Ви от училището, в което преподавате.

# 204
  • Мнения: 4 734
А, това си е само мое предположение. Не знам масово децата кое произведение разбират най-добре. Имам наблюдения, че на тема "Тютюн" имаше много дебати в нашия клас, като масово се осъжда образа на Ирина, което е интересно като явление, затова пък имаше много фенове на Борис

# 205
  • София
  • Мнения: 3 881
И аз се шегувам.
Наборът просто е категоричен, че няма сила на света, която да го накара да ходи на НВО БЕЛ щом не е задължително. Опитах се да възразя бегло, но хич не ме отрази...

# 206
  • София
  • Мнения: 4 955
А за какво ще са на училище тази и още две седмици? Thinking НВО няма да го проверят за 5 дни, та си мисля, че при вас малко са поизбързали със срочни и годишни оценки.

Тази седмица на практика не учат заради НВО и изпити по специален предмет - имат един ден с по-малко часове, два дни с намалени часове и два дни НВО. Остава им седмицата от 22 юни нататък.

# 207
  • Мнения: 9 701
При нас и вчера, и днес, продължават да си изпитват, представят проекти, правят тестове... И имат още 5 учебни дни. Не са седнали да се готвят за НВО, че да им пречи на редовния учебен процес.
29ти се планира екскурзия, май девойката ще я пропусне, защото има билети за концерт вечерта и изобщо не е сигурно, че ще се приберат навреме...

# 208
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 388
+ 1 залог за "Тютюн" и от мен

Дъщеря ми се прибра с главоболие.
Скрит текст:
Сподели за отвратителна атмосфера в някои от часовете. Истерии и крясъци от страна на учителите, обиди към учениците. Слагам в скрит текст, защото не знам кой къде и какво чете вече Sad

# 209
  • Мнения: 7 414
Кои произведения и автори учат в 10 клас, освен "Тютюн", че аз само за него знам?
Няма да е Димов.
Много щастлива ме прави фактът, че от училището въобще не сме уведомявани за каквото и да било около НВО.

Общи условия

Активация на акаунт