Почувствах се отвратително и безпомощно....

  • 3 211
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 23 107
Да, нашето поколение от 70-80 са тези родители съгласна съм. И далеч не всички родители са били свободни за децата си и толкова добри възпитатели и по наше време.
Просто имаше правила и те се спазваха. Имаше страх от наказание - намаляване на поведение (само за 3 неизвинени отсъствия), от изключване от училище, от ТВУ (по-младите майки сигурно не знаят какво е това - трудово-възпитателно училище). Сега от какво да ги е страх тинейджърите за да се държат прилично??? В най-лошия случай ще ги заведат в районното и след няколко часа ще ги пуснат и утре пак същото.
Da,taka e..Преди страхът от нещо или няого държеше стадото единно.Сега всеки си пасе където си иска,в това число и ние възрастните.Никой не се сеща за личния пример,защото в тази държава всеки е прав за себе си.

# 61
  • Мнения: 54
Преди време когото дъщеря ми тръгна първи клас ходих да я посрещам на обяд от у-ще , просто какво съм виждала ..................направо ми е идвало  #2gunfireаз
Тази свобода я обърнаха на свободия................

# 62
  • Мнения: 278
Аз живея до Техникума по облекло, Варна. Девойките се събират да пушат на входа, под терасата, между колите. Сутрин като излизам за работа няма от къде да мина, не мога да стигна до колата пък да я подкарам трябва да чакам да им свърши междучастието, викат като луди, само обиди и псувни се чуват, а най-голямата изцепка беше когато група момчета ми наплюха колата, цялата, по стъклата, по дръжките. На къде е тръгнал този свят, не знам, но бих желала да ви призова да бъдем по-толерантни помежду си, с обиди и закани нищо не постигаме, а най-лошото е че даваме лош пример на децата си.

# 63
  • Мнения: 8 999
Децата нямат добър пример, който да следват. Показателно за отношението към майки с деца, е това, че на улицата много малко шофьори ми дават път, когато съм количката. Напротив, по-скоро ще ме блъснат, и то на зелен светофар, отколкото да ми дадат път. А да не казвам, че досега жена шофьор път не ми е правила.

Аз, като продукт на 60те и като шофьор, давам винаги предимство - на майки с деца, с колички, на възрастни хора. И какво получавам - десет коли зад мен вият като линейки, а майка ми отнася стотици "благословии". НАДЯВАМ СЕ да ви прозвуча старомодно, но наистина, когато бях дете и тийнейджър, всички около мен - и възрастни, и млади, имаха самоконтрол и същевременно изпълняваха функции на регулатори в обществото. В седми клас имах една съученичка /беше дъщеря на училищната чистачка/ и тя дръзна да нарече класната ни "дришла" в очите й. Целият клас изтръпна, такова нещо беше недопустимо. И въпреки, че много от другите деца не харесваха класната ни, изолирахме това момиче и не го допуснахме до нас. Малко по-късно тя се премести в друго училище. Макар и понякога нелюбими, учителите ни бяха за нас  авторитети, които много уважавахме.
И, за да бъдат спазвани законите, те не трябва да са само предписания и пожелания, а да са предвидени санкции при нарушаването им. Не съм чувала някой да е бил глобен, защото си е изхвърлил обвивката от сладолед на улицата, нито за ученик с "намалено поведение" /страховит термин от моето детство/ за гаменско държание.

# 64
  • Мнения: 920
Вината обаче наистина е в родителите. Децата нямат добър пример, който да следват. Показателно за отношението към майки с деца, е това, че на улицата много малко шофьори ми дават път, когато съм количката. Напротив, по-скоро ще ме блъснат, и то на зелен светофар, отколкото да ми дадат път. А да не казвам, че досега жена шофьор път не ми е правила.

Откъде да имат добър пример децата. От нас.  Знаеш ли колко майки с колички псувам на ден.   Щом е  с количка всички трябва да се строим мирно. А тя си ходи по средата на улицата.

Общи условия

Активация на акаунт