Еднократна помощ за бременност и раждане?

  • 3 528
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 050
а дали трябва да си регистриран на борсата,защото аз не работя и мисля да се възползвам.


Не, не е задължително да сте регистрирана като безработна.

# 16
  • Мнения: 9 050
Здравейте!
Не знам дали тук е мястото да попитам за еднократната помощ при раждане. Вчера стана въпрос и всичките ми приятелки твърдят, че са чули, видели, прочели, че вече е в сила наредба, според която еднократната помощ при раждане на второ дете става 600лв., а при трето - 1000лв.Аз не знам такова нещо и ми звучи много съмнително, за да е вярно, вие знаете ли нещо?

Ами не знам къде са чули, прочели и видели че такава наредба Е В СИЛА. Това е част от програмата на БСП до края на мандата им и засега е само проект. Дори не е обсъждано още в коалицията. Да не говорим за обсъждане в НС, гласуване и т.н.
Няма такова нещо. Най-рано от 2008-ма може евентуално да влезе в сила, но прогнозите не да особено обнадеждаващи.

# 17
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
а дали трябва да си регистриран на борсата,защото аз не работя и мисля да се възползвам.


Не, не е задължително да сте регистрирана като безработна.
и друго да попитам,значи аз си внесох здравните за 15месеца назад и вече се водя здравно осигурена,но трябва да си избера лекар чак 1ви юни а 45дни преди термина ми се падат на 26май,ще има ли проблем да ми се издаде болничен от 1ви юни,дали тези от социалните ще го приемат и дали при тях се дава болничния за тази еднократна помощ при бременни или трябва в нои да го нося,не ми е ясно.

# 18
  • Мнения: 9 050
а дали трябва да си регистриран на борсата,защото аз не работя и мисля да се възползвам.


Не, не е задължително да сте регистрирана като безработна.
и друго да попитам,значи аз си внесох здравните за 15месеца назад и вече се водя здравно осигурена,но трябва да си избера лекар чак 1ви юни а 45дни преди термина ми се падат на 26май,ще има ли проблем да ми се издаде болничен от 1ви юни,дали тези от социалните ще го приемат и дали при тях се дава болничния за тази еднократна помощ при бременни или трябва в нои да го нося,не ми е ясно.

И защо чак на 01.06? Юни месец е срокът за СМЯНА на личен лекар. А щом става дума за първоначален избор - можете по всяко време да го направите.

Общи условия

Активация на акаунт