фонтанела

  • 22 783
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета  задължително ли е да се пият тези капки.На нас тук нищо не ни казват за вит Д, днес ще питам.
Вили

# 16
На моето бебе също е мака фонтанелата и педиатърката ни спря Вигантола.
Сега е почти на 8 месеца и още не е затворена на пълно.Аз също много се притеснявах за това,но разбрах,че трябва да се наблюдава дали главата расте,хубаво е да се затвори най-рано към 1 и 2-3 месеца

# 17
  • Мнения: 115
 Синът ми беше с малка фонтанела (1см. на 1 см.).  Затвори се след годинката. Не сме имали проблеми.

# 18
  • Мнения: 601
Момичета  задължително ли е да се пият тези капки.На нас тук нищо не ни казват за вит Д, днес ще питам.
Вили

Задължително е, да. Особено за зимните бебета.

# 19
Моят син не пиеше Вигантол,но педиатърката първата и работа е да го проверява за рахит

# 20
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Вигантола не е ли вит Д.Ако детето е на адаптирано млеко в него има вит Д, това не е ли достатъчно?
Вили

# 21
  • Мнения: 2 908
Аз да питам-а ако задната не се затвори за 4 месеца?Защото нашата пък е голяма.

# 22
  • Мнения: 4 621
това си е притеснително на всяка цена спрете вигантола, той помага за бързото и затваряне и потърси друг лакар за съвет
И аз мисля така Peace

# 23
  • Мнения: 601
Вигантола не е ли вит Д.Ако детето е на адаптирано млеко в него има вит Д, това не е ли достатъчно?
Вили

Да, витамин Д е. И моите са на АМ и въпреки това пиеха. Първо 3 капки, 2 и сега са на 1. В АМ има заместител на Д2, но не съм компетентна дали е достатъчно за да не се пие Вигантол. Обикновено на летните бебета им предписват по 1 капка, но по-добре разпитай педито.

# 24
  • Мнения: 601
Аз да питам-а ако задната не се затвори за 4 месеца?Защото нашата пък е голяма.

А бе, тези месеци май са по-скоро ориентир, а не като минат и да се шашкаме, че се е затворила или още е отворена.

# 25
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Вигантола не е ли вит Д.Ако детето е на адаптирано млеко в него има вит Д, това не е ли достатъчно?
Вили

Да, витамин Д е. И моите са на АМ и въпреки това пиеха. Първо 3 капки, 2 и сега са на 1. В АМ има заместител на Д2, но не съм компетентна дали е достатъчно за да не се пие Вигантол. Обикновено на летните бебета им предписват по 1 капка, но по-добре разпитай педито.
Благодаря ти Петя   bouquet днес  педи ще идва у дома и непременно ще я попитам.
Вили

# 26
  • Мнения: 375
Не знам защо тук се дават тези капки,Англия е къде къде по-"мрачна"и хладна страна ,а там не дават витамин Д и не мисля че децата им са с незатворени фонтанели.

# 27
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Не знам защо тук се дават тези капки,Англия е къде къде по-"мрачна"и хладна страна ,а там не дават витамин Д и не мисля че децата им са с незатворени фонтанели.
Току що попитах и ми казаха  да взема капки- те са вит А,Д и Ц
Днес ще ги взема и ще започнем веднага.
Дидона,
напоследък времето тук е даже по-добро от това в България.Да не стане така че вие  да идвате при нас на море:)))) Joy Joy Joy
Не че бих заменила Бургаското слънце с Англииското.... Hug

# 28
  • Мнения: 903
На дъщеря ми фонтанелата се затвори около 9- 10 месец и не ми казаха, че е лошо, даже напротив казаха, че е нормално до 1 годинка да се затвори. А за това, че вашата е затворена не мога да кажа дали е рано или не, но е добре да се консултираш с веши лица по този въпрос. Задай си въпроса в http://www.bg-mamma.com/index.php?board=56 подфорум... там може да ти дадър компетентен отговор.
Успех и поздрави   bouquet

# 29

Общи условия

Активация на акаунт