Шансове за забременяване при липса на овулация

  • 26 820
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
И аз съм в групата на дамите без овулация. Правиха ми стимулация четири месеца, но резултат за съжаление няма. Като последица - значително увеличен яйчник. Смених лекаря - сега посещавам доц. Маркова, която ме изпрати на физиотерапия, кални бани и инжекции с алое, защото се съмнява и за леки сраствания на тръбите. Така в общи линии сега почивам. Не знам какъв ще е пътят към успеха по-нататък.
Като ми поставиха тази диагноза/липса на ову/ лекарят ми каза това да ти е проблема, най-лесната работа. За съжаление се оказа, че не е толкова малък проблем. Аз вярвам, че всичко е въпрос на време и търпение. Пожелавам успех на всички!

# 16
  • Мнения: 3 376
Цикълът ми играе както си иска-закъснява или два пъти идва и подобни. И като се има предвид,че от година и половина правим опити и не са увенчани с успех,гинеколожката ми предполага,че липсата на овулация може би е евентуалната причина. За сега започвам с тестовете за овулация 3 месеца,за да проверя дали има такаа в наличност.

Нинфил, така както си описала ситуацията, не може да се каже дали имаш или нямаш овулация. И гинеколожката не може да каже. Вместо да се доверяваш на човек, който прави произволни предположения без никакви доказателства, отиди в клиника по стерилитет. Там една от първите стъпки, които ще предприемете, е да следите овулация поне 1 цикъл на УЗ, а не с тестове. Може би и в комбинация с хормонални изследвания. Това е начинът да се разбере имаш или нямаш ову. За твое сведение, тук има много момичета с нередовен цикъл, които имат доказано ову, и дори някои са бременни. Не може така предварително да се съди. Желая ти проблемът да се окаже лесно и бързо отстраним и скоро да ни се похвалиш с успех!  Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 103
Много ти благодаря за емоционалната подкрепа. Наистина няма да се доверя на един лекар само и в най-скоро време ще ида до Варна. Но кажете ми къде е по-добре-София или Варна.

# 18
  • Мнения: 7 716
Д-р Маркова е много добра. Но може и в София, но ти е далече.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 580
alessina какъв проблем с хипофиzата има6?Аz съ6то имам аденом, но при мен овулация има6е след като zапочнах да пия лекарство zа понижаване на пролактина. Каква стумилация са ти правили?
      В клиника по стерилитет правихме стимулацията с Меногон. Първият път не се получи, но вторият уцелихме схемата.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
      И аз съм с липса на овулация.  Но със стимулация нещата се получиха и успях да забременея.
Но при мен е от много висок пролактин. Сега от година правим нови опити и стимулации, но нещо не се получава...

# 21
  • Мнения: 1 906
Но при мен е от много висок пролактин. Сега от година правим нови опити и стимулации, но нещо не се получава...
При предишната стимулация имала ли си високи нива на пролактина?

# 22
  • Мнения: 1 942
И при мен имаше съмнение за липса на такава /всеки лекар различно мнение/. Имам дете благодарение на хомеопатията. Не пречи да почнеш паралелно и хомеопатично лечение, нали? Кое е помогнало няма значение, важен е крайния прекрасен резултат  Hug

# 23
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте о от мен,
Чета от доста време, но не се престрашавах да пиша! Не знам защо!
Аз също имам проблем с  овулацията и с висок Пролактин. Пих доста време Парлодел, но не забременях. Сега съм на Достнекс, но пак се съмнявам да стане. От  Клостилбегита ( за стимулиране на овулацията) получих главоболие и пак нямаше овулация. Не знам какво да предприема. Моята лекарка иска да изчакаме още няколко месеца и тогава да ходя в София.
Silve, за какво лечение с хомеопатия говориш? Какво си пила?
Благодаря предварително на всички!

# 24
  • Мнения: 1 942
Препарата се казва Фуликулинум 5 СН по 5 гранули всеки ден. Но хомеопатията за да ви подейства трябва индивидуално да ви бъде предписана. Срещнете се с хомеопат, ще ви разпитат и поставят лечение, което ще се следи на всеки 1 месец  Peace

# 25
  • Мнения: 2 641
Препарата се казва Фуликулинум 5 СН по 5 гранули всеки ден. Но хомеопатията за да ви подейства трябва индивидуално да ви бъде предписана. Срещнете се с хомеопат, ще ви разпитат и поставят лечение, което ще се следи на всеки 1 месец  Peace

Силве, дай координати на хомеопат, моля те. Малко билки няма да навредят предполагам Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 942
Ходила съм при хомеопати във Видин и Русе съответно д-р Маркова и д-р И. Димитров и от двамата съм доволна.

# 27
  • Мнения: 4 700
dari75 , az имам подобен на твоя проблем. При мен се окаzа, че имам аденом на хипофиzата. Ти ходила ли си на ЯМР? Аz като zапочнах с достинекса и месец по късно имах овулация. Важно е да вzема6 правилната доzа, но тя може да се определи само ако се направи ЯМР, zа да се види дали има не6то.

# 28
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравей mipetrova,
Не съм си правила ЯМР, но стойностите на Пролактина не са толкова високи, а и лекарите казаха, че да има и да няма аденом, лечението е едно и също. Може би все пак трябва да си направя изсаледване. Имам и главоболие  Cry, когато го вдигам.
Пия Достинекс едва от месец и то по половинка на 15 дни. Цикъла ми закъснява 3 дни, но не съм бременна и не знам дали не е пак от Пролактина!

# 29
  • Мнения: 4 700
Ами аz го пиех по половинка на 15 дни и поддържах пролактина в норма, но после ми откриха аденома и сега доzата ми е по 1 таблетка в понеделник и половин в четвъртък. Огромна раzлика, нали? А и главоболието ти говори само zа себе си. И аz нямах овулация като го пиех на 15 дни и само 2 седмици, след като увеличих доzата имах ову. Бих те посъветвала да си направи6 ЯМР. Пи6и от къде си. Ако иска6 на лични. Мога да ти кажа добри ендокринолоzи в Пловдив и София.

Общи условия

Активация на акаунт