За всяко дете - семейство

  • 2 550
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета, а тази идея за рисунките  Thinking

Дали мога да пратя рисунка на моето детенце или трябва да е на детенце от дом  newsm78

И аз искам да се включа в тази кампания по някакъв начин, има толкова много семейства които искат да осиновят дете,  а като че ли повече им се пречи отколкото им се помага. А за дечицата по домовете ми се плаче  Cry

пращайте ръ4и4ки да децата си,не са само за децата от домовете важи.Пускайте ги на адреса на аз-жената или на нас,няма зна4ение....

# 16
  • Мнения: 3 116
Довечера ще рисуваме ръчичка значи Simple Smile

Лавендер, смятам че е добре темата да се изкара в по-общ подфорум, че повечко ръчички да се съберат  Heart Eyes

# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Довечера ще рисуваме ръчичка значи Simple Smile

Лавендер, смятам че е добре темата да се изкара в по-общ подфорум, че повечко ръчички да се съберат  Heart Eyes

да,мамма ще го направи след няколко дни Hug Темата ще я има в няколко подфорума Wink

# 18
  • Мнения: 2 722
Не ми стана ясно като нарисувам ръчичката какво да я правя - моля простете и обяснете - все пак имам оправдателна причина за малоумието си в момента  Laughing

# 19
  • Мнения: 3 116
Галче, използвам случая да ти честитя новия член на семейството  Hug Heart Eyes Hug Да ви е жив и здрав, голям хубавец пу-пу-пу  Crazy

Трябва да се прати картинката, виж тук
http://blogs.az-jenata.com/azsum/как-да-се-включа/

# 20
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Още малко по темата:
Цитат
Около 400 семейства от цялата страна ще получат безплатна помощ и консултация по проект „Да помогнем на децата и родителите им да намерят, изградят и запазят семейството от което се нуждаят", предаде БНР.

Проектът се финансира по програма ФАР и се реализира от асоциация „Анимус".

8 653 деца в България са настанени в специализирани институции и този проект има за цел да разшири възможностите за закрила на децата.

По различните му програми ще бъдат подкрепяни семейства, които искат да вземат изоставените си в институции деца, ще бъдат консултирани осиновители и приемни родители, родители на деца с проблемно поведение.

Специалисти ще оказват психологическа помощ на вече осиновени деца, както и на семейства, които не успяват да се справят и са на път да прекратят осиновяването.

Предоставените услуги ще бъдат безплатни и до тях нуждаещите се ще могат да достигнат както чрез отделите за закрила на детето по местоживеене, така и чрез пряк контакт с асоциация „Анимус".
News.bg

# 21
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Още малко по темата:
Цитат
Около 400 семейства от цялата страна ще получат безплатна помощ и консултация по проект „Да помогнем на децата и родителите им да намерят, изградят и запазят семейството от което се нуждаят", предаде БНР.

Проектът се финансира по програма ФАР и се реализира от асоциация „Анимус".

8 653 деца в България са настанени в специализирани институции и този проект има за цел да разшири възможностите за закрила на децата.

По различните му програми ще бъдат подкрепяни семейства, които искат да вземат изоставените си в институции деца, ще бъдат консултирани осиновители и приемни родители, родители на деца с проблемно поведение.

Специалисти ще оказват психологическа помощ на вече осиновени деца, както и на семейства, които не успяват да се справят и са на път да прекратят осиновяването.

Предоставените услуги ще бъдат безплатни и до тях нуждаещите се ще могат да достигнат както чрез отделите за закрила на детето по местоживеене, така и чрез пряк контакт с асоциация „Анимус".
News.bg

колко деца са настанени в институции Close?Абе,тия нормални ли са..........Кой ги дава тия цифри.......

не е към теб ,извинявай PraynigМожеш ли да ми дръпнеш мейл на Анимус Hug

# 22
# 23
# 24
  • Мнения: 1 615
Въпреки, че не съм заинтересована страна, ЩЕ изпратя ръчичка на детето си и ще се моля нещата, за които се борите, да се случат ДО ЕДНО, и то в НАЙ-НАЙ-СКОРО време!!!
УСПЕХ!!!

# 25
  • Мнения: 1 843
колко деца са настанени в институции Close?Абе,тия нормални ли са..........Кой ги дава тия цифри.......

И аз започвам да се обърквам сериозно...сутринта слушах в колата същата статистика, а преди месеци бях намерила друга - около 30 000, вярно уточняваща на места, че това е включая децата, които временно са оставени за отглеждане в институциите. И все пак...от 30 000 до 8 000, бая разлика! Автора на другото преброяване също е президент на фондация и агенция, занимаваща с международни основявания. Аз ли съм мнителна, ама започвам да се чудя защо така варира цифрата, в зависимост от това къде ще се излагат данните???

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
колко деца са настанени в институции Close?Абе,тия нормални ли са..........Кой ги дава тия цифри.......

И аз започвам да се обърквам сериозно...сутринта слушах в колата същата статистика, а преди месеци бях намерила друга - около 30 000, вярно уточняваща на места, че това е включая децата, които временно са оставени за отглеждане в институциите. И все пак...от 30 000 до 8 000, бая разлика! Автора на другото преброяване също е президент на фондация и агенция, занимаваща с международни основявания. Аз ли съм мнителна, ама започвам да се чудя защо така варира цифрата, в зависимост от това къде ще се излагат данните???

децата са минимум 15 000 и в тях не влизат тези,които са оставени за дневна и седми4на грижа.Но не са и 30 000 Peace
Просто съпоставям данните на ДАЗД и нашето преброяване Wink(това не са горните цифри)

15 000 са наши данни...........на ДАЗД са малко по-малко,а 30 000 от къде е незнам newsm78Вероятно и помощните у4илища.

# 27
  • Враца
  • Мнения: 5 204
А да попитам, от тези 15 000 колко имат подписан отказ от родителите и могат да бъдат осиновени?

# 28
И аз от нашата социална работничка чух, че всяка институция предоставяла различни данни за броя на децата Rolling Eyes.
Според мен една от основните причини за голямата разлика е в това, че не всички деца настанени в държавни учреждения, подлежат на осиновяване. Т.е. броят на всички настанени може да е 30 000, но тези които могат да бъдат осиновени, да е значително по-малък Confused.

Точния брой на децата, които могат да бъдат осиновени и са вписани в регистъра се води от Агенцията за закрила на детето, а колко са общо децата настанени в държавни учреждени, събират от НСИ.

# 29
  • sofia
  • Мнения: 7 477
А да попитам, от тези 15 000 колко имат подписан отказ от родителите и могат да бъдат осиновени?

от тези 15 000      3 000 са в ДМСГД,10 000 в ДОВДЛРГ и окло 3-4000 в домовете с увреждания......

добре,имам отговори.........някои са официални от ДАЗД(за които ние сме питали и са ни отговорили) и мога да ги изтипосам тук.....

за някои сами сме се потрудили да съберем,но има малки нето4ности поради потока на децата(правили сме проу4ването към 15.04.07)......Вси4ко ще про4етете много скоро.Само ще ви кажа,4е децата със съгласие за осиновяване в ДМСГД са едва 35%(на ДАЗД-за 2006г.) и 25%(наши,към т.м.на 2007)........винаги ще има разминавания ooooh!
Но ДАЗД си прави от4ета и събира инфото на 3 месеца от директорите.Така 4е никога няма да има то4ни цифри към някаква дата newsm78.
в ДОВДЛРГ  със съгласие са едва 15-20%,а в ДДМУИ са 80 %.......

това са цифри с отклонения до 2-3 %.......

Последните цифри на НСИ са от 2005 г.ако не се лъжа,а те раз4итат на ДАЗД Wink

Положението е траги4но и е4е съм изморена да го казвам.
Близките дни ще си говорим подробно,нека финализираме нещата  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт