Отговори
# 36 645
  • Мнения: 2 814
Barsa, ключовото е случайно! Тук ако Алекс не беше даден на Калушев, няма как случайно да се озове на Околчица!

# 36 646
  • Мнения: 23 818
Никой не оставя случайно деца за отглеждане на група въоръжени сектанти в гората. Родителите имат отговорности, вкл. пред закона, ако моралът не им е чак толкова първостепенен.

# 36 647
  • Мнения: 4 198
Ключовото, разследването, е за УБИЙСТВО....У-Б-И-Й-С-Т-В-О.....Как и защо.... Няма  АкО, има убит

# 36 648
  • Мнения: 2 814
Ключовото е, че това дете е било оставено, дарено, харизано на един чичко! И в резултат на това е убито!
Ако беше нормално дете, с нормално детство в нормално училище нямаше да е убито на Околчица. Е, ама училището е гадно, живота не е интересен, друго е да си над нещата. Ама някой после трябва да плати цената. За да няма следващо такова дете!

# 36 649
  • Мнения: 23 818
Ключовото е дали този лидер на секта щеше да убие точно тези две деца, ако родителите не ги бяха дали - едните са дали детето си през 2020 г., другите 2014-15 г. ли беше.
И какво щеше да се случи с Л. и АС, ако не му ги бяха взели.

# 36 650
  • Мнения: 4 198
И това ви е достатъчно...няма нужда да знаете защо имаме убийство...

# 36 651
  • Варна
  • Мнения: 4 218
Barsa, не искат да разберат , не се хаби….

# 36 652
  • Мнения: 4 198
Най вероятно щяхме да имаме 4 убийства?И? Или мислите , че са убити всички  заради децата? Или забравихме, че има още 3ма?

# 36 653
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 790
Много прелюбопитни нещица има в сайта на скай дхарма, или каквато там е тая дивотия. Много ключов момент за всяка секта -отричане на  традиционното образование. Няма нужда да ходят в нормално училище, ламата ще ги учи на медитация, ще ги хипнотизира че са били женки и ще им набива в главите, че светът е ужасяващо място. Не са секта категорично!!

# 36 654
  • Мнения: 2 387
Сектата се е самоубила и е убила децата.. Това е следствието от харизаните деца да изживеят екстремно детството си при не съвсем нормални хора. Никакви следи и доказателства няма за външна намеса, но някой хора много държат да има! От къде да дойдат тези доказателства, вие като сте ги видели свидетелствайте, дайте показания!

# 36 655
  • Мнения: 909
То щото родителите им много нормални...

# 36 656
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 790
Много е интересно сравнението между будизъм и християнство, където господ ще спаси душите на всички, а будизмът  само на посветените и избраните. Някакви хорица са си помислили, че те и децата им са избрани, един манипулатор се е възползвал от глупостта им и накрая се чудим какво и как станало....

# 36 657
  • Мнения: 23 818
Както писа Боряна назад - сега важното е да няма следващи такива деца. Две деца са били спасени от близките си, на други две нито семействата им, нито обществото, нито институциите са помогнали, но да няма други като тях.

# 36 658
  • Мнения: 4 198
Сектата се е самоубила и е убила децата.. Това е следствието от харизаните деца да изживеят екстремно детството си при не съвсем нормални хора. Никакви следи и доказателства няма за външна намеса, но някой хора много държат да има! От къде да дойдат тези доказателства, вие като сте ги видели свидетелствайте, дайте показания!
Защо се е самоубила сектата и е убила децата?

# 36 659
  • Мнения: 407
Най вероятно щяхме да имаме 4 убийства?И? Или мислите , че са убити всички  заради децата? Или забравихме, че има още 3ма?

По-скоро според мен спора е дали прокуратурата има достатъчно доказателства да заведе дело срещу Макулев за това, че Алекс е бил оставен там. Ако има такива, това би било отделно досъдебно производство и не е свързано с убийствата. Отделни престъпления и производства биха били. И потенциално могат да се водят паралелно.

Дали се правят, ние няма как да знаем.

Общи условия

Активация на акаунт