Отговори
# 46 305
  • Мнения: 14 463
Кметът също спомена. Ще е странно да не са.

# 46 306
  • Мнения: 6 981
Isolde, какво намекваш, че Деян ги е убил ли?  Според мен Деян има нещо общо, но не е било умишлено. Може нещо да е издал. Допусках, че треважния СМС вечерта на 1-ви може да е имал за цел да го привлекат и него там. Иначе да го убиват в къщата щеше вече да е съвсем явно, че няма никакво самоубийство.

# 46 307
  • Мнения: 368

Е, Деян е възможно да е знаел нещо, а и е по-близо.

Ок, звъни на Деян, който нищо не знае. И после? Си ляга. Не го разбирам.
И аз, затова си мисля, че той е успял да я успокои някак. Примерно да й каже, че ги е видял или се е чул с него предния ден и няма нищо обезпокоително.
Другия вариант е СМ да шикалкави, защото знае, че ако си признае, че смс-а я е разтревожил, това значи, че тя е разбрала, че той ще си посегне. Може да се опитва да омаловажи реакцията си.
Не знам, и аз си спекулирам просто, колкото да си размърдвам мозъка.

# 46 308
  • Мнения: 357
Според мен най-големият въпрос е ...със СМС-а към Деян не рискуват ли той примерно да се притесни страшно много и да отиде да види, въпреки времето какво става и да им развали самоубийствата???

# 46 309
  • Мнения: 14 463
Вярвам на хората от селото, които твърдяха, че са чули изстрели и викове.
Деян може би се е страхувал да отиде. Лола сигурно също ги е чула.

# 46 310
  • Мнения: 439
Isolde, какво намекваш, че Деян ги е убил ли?  Според мен Деян има нещо общо, но не е било умишлено. Може нещо да е издал. Допусках, че треважния СМС вечерта на 1-ви може да е имал за цел да го привлекат и него там. Иначе да го убиват в къщата щеше вече да е съвсем явно, че няма никакво самоубийство.

Не, не това.

Обаче Николай Златков се прекачва в кемпера на Калушев за да отидат посока Околчица, в Гинци.

Вижте на картата.
Няма смисъл, посоките не съвпадат.

Според мен, прекачването е станало в Гинци, за да се видят и с Деян.

# 46 311
  • Мнения: 6 950
Вярвам на хората от селото, които твърдяха, че са чули изстрели и викове.
Деян може би се е страхувал да отиде. Лола сигурно също ги е чула.

Ако са ги чули, защо не са направили нещо?
Явно и от полицията се страхуват, както и Майсторова. Това е единственото логично за мен обяснение на ситуацията.
И тук вече идва тънкият момент, защо се страхуват? Заради това, което полицията може да им направи или заради нещо, които самите те правят?
Поведението на всички около и свързани с групата, за мен е силно неадекватно. Не просто в конкретната ситуация, а като цяло.

На въпроса ти от по-рано, не знам колко души са работили с записите. Предположих, че са поне 2ма, заради големият обем работа. Всъщност вярвам, че много повече са имали достъп. И не, не смятам, че основната им задача е била да мажат, трият, замъгляват и като цяло да лъжат уважаемия зрител.
Иначе, за това колко гора изземват камерите се вижда ясно на самите записи, в самия край. В един момент единият от тях казва нещо като "Дръпни се да я снима". Предполагам, че са документирали откритите камери - разположение и състояние, в което са намерени. Това значи, че има нагледни данни и поне 4ма души, които знаят какво е състоянието на предната камера.

# 46 312
  • Мнения: 14 463
Със сигурност групата е имало какво да крие. Хората вероятно са свикнали да се стреля в района, но за Деян комбинацията от замлъкнали телефони и изстрели би трябвало да е показателна.

# 46 313
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 795
Като за 80 е доста активна и умее да съска на жулналистите и никак не изглежда немощна и безпомощна. Нейното поведение е съмнително и се отрече от думите си, че сина и в последно време е говорил при всеки техен разговор за смъртта. След това се отметна, което, за човек на възраст и положение, никак не и прави чест. Както и цялото и поведение.
Поведението е нормално. Да, при тези обстоятелства и в тази възраст всичко е нормално. Ненормално е журналисти да изискват от близките странични факти, а е същото време да не задават никакви въпроси на разследващите.
С пресконференция без право на въпроси се примирявате, а от осемдесетгодишна жена изискват последователност и липса на противоречия.
Никак не Ви прави чест.
Лъжата е лошо нещо, няма значение възрастта. Няма нищо нормално да седнеш и да четеш, без да искаш за ти задават въпроси. Поведението и беше неуважително и надменно. Не, не е нормално.

# 46 314
  • Мнения: 3 038
Според мен има два варианта на тайната дейност в хижата, заради които всички замесени мълчат. Или касае националната сигурност, или касае престъпна дейност. Варианта сектантска или педофилска дейност за мен категорично отпада, това не изисква мълчание а по-скоро обратното, информиране на обществото.
Мълчанието на близки и роднини, спонсори, съседи, медии е много показателно.
Деян абсурд да е убиец, той няма физическата възможност да се справи с няколко здрави мъже. Но фактът, че нито той, нито съседи, нито роднини подават сигнал вечерта, на мен ми говори за варианта престъпна дейност. Тоест убийците са от криминалния контингент, от онези дето не си поплюват. Може държавата да е намесена и да е знаела за дейността, но сега да не желае това да стане обществено достояние.

# 46 315
  • Мнения: 439
Според мен има два варианта на тайната дейност в хижата, заради които всички замесени мълчат. Или касае националната сигурност, или касае престъпна дейност. Варианта сектантска или педофилска дейност за мен категорично отпада, това не изисква мълчание а по-скоро обратното, информиране на обществото.
Мълчанието на близки и роднини, спонсори, съседи, медии е много показателно.
Деян абсурд да е убиец, той няма физическата възможност да се справи с няколко здрави мъже. Но фактът, че нито той, нито съседи, нито роднини подават сигнал вечерта, на мен ми говори за варианта престъпна дейност. Тоест убийците са от криминалния контингент, от онези дето не си поплюват. Може държавата да е намесена и да е знаела за дейността, но сега да не желае това да стане обществено достояние.

Моята мисъл върви в същата посока.

Въпросът е какво точно са правели, и при положение че Данс ги е следяла , защо не са се намесили ?
Все пак има дете.
Или присъствието на двете деца е била за да придаде нормалност на някаква ситуация ?
Тоест самият Калушев да е ползвал Тея и Александър като жив щит ?

При всички случаи присъствието на децата си е вина на Калушев, и това няма как да се извини.

# 46 316
  • Мнения: 2 817
Айзе бе, викове ще чуеш на такова разстояние, това вече не се ли изтърка?
И отново вина в Деян, Валери, бащата на момичето, Ивей ....и т.н, сал един Калушко свят и бял!

Последна редакция: нд, 28 юни 2026, 10:06 от ~Боряна~

# 46 317
  • Мнения: 439
Айзе бе, виконе ще чуеш на такова разстояние, това вече не се ли изтърка?
И отново вина в Деян, Валери, бащата на момичето, Ивей ....и т.н, сал един Калушко свят и бял!

Преиначавате написаното.
Никой не онеправдава Калушев, но действията на останалите също не са нормални.

А относно Валери, нека се подложи на медицински преглед .

# 46 318
  • Мнения: 6 950
Може ли да конкретизираме какво значи, че нещо заплашва държавната сигурност? Какви са критериите?

Това, група мъже, на изолирано в планината място, да вербуват и отглеждат малки деца с незнайно каква цел, може ли да се класира?
Тук говорим за поне 6 известни нам малолетни и непълнолетни български граждани, деца. Това цялото нещо е било подпомагано и прикривано (отсъствията на Алекс) от училище, действащо на територията на България с лиценз/разрешително от МОН.

# 46 319
  • Мнения: 255
Може ли да конкретизираме какво значи, че нещо заплашва държавната сигурност? Какви са критериите?

Това, група мъже, на изолирано в планината място, да вербуват и отглеждат малки деца с незнайно каква цел, може ли да се класира?
Тук говорим за поне 6 известни нам малолетни и непълнолетни български граждани, деца. Това цялото нещо е било подпомагано и прикривано (отсъствията на Алекс) от училище, действащо на територията на България с лиценз/разрешително от МОН.
Не, не може да се класира.
Отглеждането на български граждани не е заплаха за националната сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт