КОЛКО КАФЕТА ПИЕТЕ НА ДЕН?

  • 8 828
  • 144
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
АЗ  сум супер пристрастена!!!!!пия по няколко на ден-вече не ги броя!
но нямам проблем с това понеже съм с ниско кръвно!

# 1
  • Мнения: 1 540
Само едно голямо кафе изпивам сутрин. Ако пия кафе следобяд, не мога да спя после. Въпреки, че ми пада кръвното в задушни, горещи помещения, повече от едно кафе на ден ме "разхлопва".  Peace

# 2
  • Мнения: 916
По принцип не пия,защото не ми допада вкуса на кафето,но компенсирам с цигарки и чайче. 15
Обаче в последно време се зарибих сутрин да пия...не знам защо Crazy

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 16:31 от f1ST14ka

# 3
  • Мнения: 3 537
Две,най-много три на ден.

# 4
  • Мнения: 601
Едно голямо шварц сутрин с 2 цигари.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Едно само след закуска Grinning

# 6
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Сутрин едно и понякога следобед едно ако излезем на кафе с приятелки. PeaceНе ми понася да пия много кафета,предпочитам да компенсирам с вода или сок. Flutter

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
По 2-3 на ден, но най-късно до 17ч.

# 8
  • София
  • Мнения: 504
Рядко пия по едно 3в1 или 2в1 сутрин.Обикновено обаче не пия Peace

# 9
  • Мнения: 1 290
3 кафета  Rolling Eyes

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 415
минимум по 2  Peace

# 11
  • Мнения: 3 372
по 1 сутрин, че ако пия по-късно не мога да заспя Crazy

# 12
  • Мнения: 1 418
3-4 еспресо с мляко без захар.И не късно вечер,щото
и без това ме тресе нервата-съвсем ще спра да спя.

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Пия само капучино - сутрин С ниско кръвно съм , но кафето ми доближава границите и не се чувствам комфортно , иначе обожавам кафе и то късо

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Едно, максимум две кафета на ден и то 3 в 1. От силно кафе ми става много зле  Sick

# 15
  • София
  • Мнения: 7 836
3 кафета 3 в 1  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 1 626
Сутрин вкъщи мляко с нес. Към обяд в работата - капучино. Значи 2.

# 17
  • Мнения: 1 120
от години не е минавал ден,който да пропусна кафето  Heart Eyes
пия сутрин и следобед по 1 кафенце с бита сметана и много канела  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 398
максимум по 3

# 19
  • Мнения: 811
Сутрин задължително уханно кафенце у дома, после още едно на барче   food010

# 20
  • Мнения: 477
Две,най-много три на ден.
И аз така!

# 21
  • Мнения: 3 782
Пия много кафета, не мога да кажа точно колко,но сега се опитвам да сменя мястото им с зелен чай. А вие какво кафе точно обичате? Аз харесвам Якобс и Чибо.

# 22
  • Мнения: 6 958
От 2 до 4  Peace

# 23
по 1 късо с мляко без захар сутрин, и някой път следобед по 1 Simple Smile

# 24
  • Мнения: 12
Не повече от 2

# 25
Сутрин в къщи 1 гоооляма чаша без кофеин и това е за деня.

# 26
  • Мнения: 534
По две-едно сутрин за събуждане
и едно следобед заради ниското кръвно  Tired

# 27
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Аз пия предимно шварц, не че го предпочитам пред еспресото, просто такава машина имам Sad. Пия много кафе и през целия ден, количество... около и малко над половин литър дневно. Но пък за сметка на това не особено силно.

# 28
  • Мнения: 836
Едно голямо сутрин, но забелязам, че не ми действа добре на кожата. Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 975
2, рядко 3 Peace като последното е много слабичко Grinning

# 30
  • София
  • Мнения: 2 381
Николко. Не пия кафе. Рядко - 2 или 3 в едно и то само, ако съм зверски уморена, спи ми се, а трябва да работя.

# 31
  • Мнения: 147
2 - 3 кафенца на ден изпивам

# 32
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ле леее мами много кафета пиете  #Crazy newsm78 - вредно е за бъбреците в такива количества

# 33
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Едно голямо сутрин, но забелязвам, че не ми действа добре на кожата. Rolling Eyes



До колкото знам , студеното кафе подобрява тена на кожата / стига да не е някаква алергия/ но колко е вярно - не знам newsm78

# 34
  • Мнения: 2 956
3 или 4 според зависи...понякога и 5 ,ако съм навън след 22:00ч.

# 35
# 36
  • Мнения: 149
от 2-4 кафета зависи колко съм уморена но никога след 17 ч

# 37
  • у нас
  • Мнения: 443
2-3силни предпочитам еспресо,нес и фрапе(ако се брои за кафе)

# 38
  • Мнения: 663
По, две кафета на ден.

# 39
  • Мнения: 346
В месеца ми се събират не повече от 3-4 кафета, а иначе пия чай Peace

# 40
  • Мнения: 372
Сутрин винаги - от кафеварка (най-често Лазарин), с много мляко и захар. Напоследък почти винаги и следобяд пия, но 3в1 или капучино. Опитвам се да избегна второто кафе за деня, замествайки го с любимия ми зелен чай, но невинаги успявам... А ако пък са 2 кафета + зелен чай - почти посрещам изгрева на следващия ден.. Tired

# 41
  • Мнения: 4 192
По едно кафе всяка сутрин с изключение на неделя,когато пия билков чай. kaffeetrmker_2 Coffee

# 42
  • Мнения: 684
по принцип не пия,рядко обаче пийвам 3в1 или Витаголд стига да съм взела заплатата!

# 43
  • Мнения: 2 099
1, 2 или 3, но са Витаголд. Иначе преди си пиех всяка сутрин по 1 Нес.

# 44
  • Мнения: 219
Допреди да забременея пиех поне по 4-5 -лекички и дълги.От два месеца пия сутрин по едно на ден-от него не мога да се лиша.
Много бях пристрастена и аз.Обичам кафето.

# 45
  • Мнения: 8 769
Допреди 6г. пиех много кафе. По 5-6 на ден. Не ги броях даже. Последно се бях пристрастила към Douwe Egberts с мляко. Crazy
После отказах кафето. И не пия вече. Опитвах на два пъти-стана ми лошо и ме държа половин ден ooooh!

# 46
# 47
# 48
  • Русе
  • Мнения: 511
Нямам точно определена бройка - зависи колко часа лекции имам и с колко приятелки съм имала среща. Има дни, в които пия по 2-3 кафета и такива, в които изобщо не пия!

# 49
  • София
  • Мнения: 3 864
Нито едно. Много рядко пия.

# 50
  • Мнения: 61
обичам кафенце,пия по 3-4 на ден

# 51
  • Мнения: 3 647
3-4-5-6 различно
никога под 2

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Рядко пия кафе,а и когато го правя пия безкофеиново.Преди пиех всеки ден,но в един момент ми писна да съм зависима и го спрях.

# 53
  • Мнения: 1 802
В месеца пия по 1-2 нес кафета .... Аз определено не съм пристрастена към кафето!  Whistling

# 54
  • Мнения: 619
Пия поне 2 едно сутрин като стана и едно към 2,3 часа.Иначе.. ако зависеше щях да се наливам нон стоп-на ден съм пила по седем и ефекта е... #Crazy smile3515 Rage
Иначе го пия в чаша за чай пълна догоре и варено на джезве може и на микровълнова...

# 55
  • Мнения: 812
2-3 кафета дневно Peace

# 56
  • Мнения: 95
Ами аз мога да пия постоянно кафе и обикновено когато съм в къщи до мен имам огромна чаша с кафе с мляко. Държа да отбележа, че не пия еспресо, а шварц. Когато пия еспресо в заведение  Shocked след това не пия друго до края на деня!!!

# 57
Обичам кафееееееее Heart Eyes  food010 kaffeetrmker_2 , но гледам да не прекалявам пия по 2-3 на ден.

# 58
  • Мнения: 231
Обичам много кафето, kaffeetrmker_2и все пак гледам да се въздържам  Mr. Green 3-4 на ден.

# 59
  • Мнения: 983
2-3 пия на ден

# 60
  • Мнения: 3 743
Едно преди да отида на работа, едно на работа и в много редки случаи едно след работа Simple Smile.

# 61
  • Мнения: 11 555
Всеки ден по 2. Laughing

# 62
  Само по едно на ден.javascript:void(0);

# 63
  • Мнения: 1 234
Сутрин задължително пия в къщи,после едно на работа,още едно в обедната почивка и понякога ей по това време,ако имам още нещо да свърша,а ми се спи или съм уморена  smile3507 morning.Отделно ако се усетя че са ми много кафетата пия без кофеин,заради вкуса Mr. Green

# 64
  • Мнения: X
пия по 2 кафета- едното сутрин, а другото около обяд

# 65
  • Мнения: 2 936
сутрин 2,следобяд 1.... Peace

някой път вечер,ако сме на ресторант,но без кофеин !!!

# 66
  • Мнения: 1 339
Нито едно  Stop

# 67
  • Мнения: 814
Едно в кафето с колеги и след това две кафета - късо и дълго до края на работния ден. При всички положения без захар.
Ама пък като  " хубаво е , дявол да го вземе, кафето през работно време!" Глътка по глътка и денят минал...

# 68
  • Мнения: 1 017
 newsm78
Амиии в какво да ги измеря- пия кафе в големи чаши, минимум по 3 .
Абе с 2 думи много пия чак се плаша...

# 69
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Колкото ми е по-скучно - толкова повече пия. Повечето за моя аршин се свежда до 4-5.

# 70
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 550
3-6 пристрастена съм BlushПия го като вода

# 71
  • Мнения: 6 461
Не повече от три Naughty Mr. Green

Обожавам да пия КАФЕ.

   
     

# 72
  • Мнения: 101
2-3 кафенца си ги знам всеки ден Simple Smile

# 73
  • Мнения: 448
Обожавам кафето,но се ограничавам до две-сутрин и следобед,не заради здравословни проблеми,а за да избегна появата им.

# 74
  • Мнения: 27 524
Едно сутрин и това е. Преди не обичах, но вече свикнах.

# 75
  • Мнения: 1 241
преди(когато пушех) пиех пистоянно, в ръката ми винаги имаше чаша кафе, но сега се усещам, че постепенно(без да искам) съм го намалила до 1 -сутрин, даже като се замисля сега не ми се и пие

# 76
  • София
  • Мнения: 6 155
Николко  Mr. Green-  не харесвам вкуса му...

# 77
  • Мнения: 5 362
Най-много 4.
Не мога без кафе Grinning

# 78
  • Мнения: 861
Минимум 3, от които сутрин задължително 2 почти едно след друго. А напоследък второто сутришно е двойно дълго

# 79
  • Мнения: 3 537
2 кафета на ден пия- сутрин като стана и следобяд по някое време,нескафе пия от известно време,взе,че ми хареса повече Grinning

# 80
  • Мнения: 5 476
Само едно  кафе изпивам сутрин...после ако нямам компания хич не се и сещам.

# 81
  • Мнения: 3 622
АЗ  сум супер пристрастена!!!!!пия по няколко на ден-вече не ги броя!
но нямам проблем с това понеже съм с ниско кръвно!


И при мене е така

# 82
  • Мнения: X
По 3 кафета пия.

# 83
  • Мнения: 1 449
2 големи италиански кафета - Лаваццa росса от кафеварка Bialetti

# 84
  • Мнения: 1 655
Не пия кафе. Много рядко капучино или безкофеиново с мляко.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 621
Сутрин и следобед по 1 кафе. Peace

# 86
# 87
  • Мнения: 952
аз пия едно,и то не сутрин а почти на обяд като изляза, и то задължително с конд.мляко,или ако има капучино Peace

# 88
  • Мнения: 5 317
около 2,3 кафета.

# 89
  • Мнения: 1 959
На ден стигам до 10 големи кафета по всяко време на дена не ми пречи на съня.

# 90
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Сутрин - двойно с мноооого мляко и захар.
През деня - поне още едно кафе, но пак с мляко или сметана.

# 91
  • Мнения: 119
Само едно сутрин. Предимно нес с мляко/сметана и много захар  Heart Eyes

# 92
  • Мнения: 2 425
Пия само безкофеиново. Сутрин задължително, на обед понякога.

# 93
  • Мнения: 3 248
Не пия кафе. Преди 4 години, когато кандидатствах, изпих една конска доза и след това 2 дни не можаха да ме събудят. Подозирам, че се дължи на ниското ми кръвно, но може и да бъркам. Thinking

# 94
  • Мнения: 266
Доста са, но не се опитвам да ги броя, за да не се уплаша. Пия само двойно еспресо, без захар, но съм с ниско кръвно и не ми пречи.  Последното го пия час преди лягане, но не ми пречи- не се оплаквам от липса на сън.

# 95
  • Мнения: 498
Когато работех не можех да си ги преброя.Сега като родих пия по едно.Даже понякога забравям да го допия.Но ако изпия и 20 на ден нито ще си наруша съня нито ще вдигна къвно ! Mr. Green

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 22:24 от Shadows

# 96
  • Мнения: 4
три кафета

# 97
  • На небето
  • Мнения: 5 530
НИКОЛКО. Не пия кофеин.   Twisted Evil

# 98
  • Мнения: 11 018
Едно сутрин и едно към 16 ч. Дълги, черни, без захар или 2 в 1.

# 99
  • Мнения: 7 186
Сутрин едно голямо на компа, без захар и сметана.
Преди пиех доста повече, но сега нямам нужда и ми е по- добре.

# 100
Ох , май съм пристрастена към него , сутрин една или две големи чаши(200гр) нес кафе (по около 6-7гр на чаша) , по обед пак и така цял ден. Днес си купих някакво безкофеиново кафе (то ми е за следобедите) че почнах да се приреснявам за здравето си . Понякога не ми стига една стограмка на седмица . Не мога без него и това си е  newsm45
А това безкофеиновото нещо ми киселее , доста гадничко е , май ще трябва и мляко са си слагам за вкус .Ще се свиква май иначе здравето си отива  Laughing
 

# 101
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Пиенето на кафе за мен, особено сутрин, си е ритуал. Преди пиех задължително минимум по три на ден - сутрин в къщи преди да изляза, по пътя към работа си взимам едно, и едно следобедно. Оооох чак ми замириса на кафенце. Сега не пия, иначе ще ми се припуши, а съм ги спряла... Та така. Умирам си за кафе  Cry

# 102
  • Мнения: 1 427
Не пия, само ако седна в заведение може. Не съм фенка на кафето.

# 103
  • Мнения: 3 647
Пиенето на кафе за мен, особено сутрин, си е ритуал. Преди пиех задължително минимум по три на ден - сутрин в къщи преди да изляза, по пътя към работа си взимам едно, и едно следобедно. Оооох чак ми замириса на кафенце. Сега не пия, иначе ще ми се припуши, а съм ги спряла... Та така. Умирам си за кафе  Cry
Peace
 снощи даже си сложих канела в кафето - хареса ми
аз обичам да експериментирам

# 104
  • Мнения: 2 152
едно гоооолямо и силно сутрин Simple Smile и едно дълго следобед Peace

а канела обожавам, но не и в кафето

# 105
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Ох , май съм пристрастена към него , сутрин една или две големи чаши(250гр) нес кафе (по около 6-7гр на чаша) , по обед пак и така цял ден.
 
манийка ми, ритуал, не знам как е без него!

# 106
  • гр.София
  • Мнения: 199
Правя си като стана едно голямо кафе и после около16-17ч. пия едно нормално някъде навън.

# 107
  • Мнения: 3 334
Само едно голямо кафе изпивам сутрин. Ако пия кафе следобяд, не мога да спя после. Въпреки, че ми пада кръвното в задушни, горещи помещения, повече от едно кафе на ден ме "разхлопва".  Peace

абсолютно същата ситуация е и при мен Peace

# 108
  • Мнения: 2 677
Ох, по много...
Задължително по две еспресо, а през останалото време се тъпча с 3 в 1.

# 109
  • Добрич
  • Мнения: 193
Поне две  Peace

# 110
  • Мнения: 510
Задължително едно кафе с мляко сутрин, ако излизам някъде на кафенце пие и по още някое.

# 111
  • София
  • Мнения: 2 271
4-5  Crazy

# 112
  • Germany
  • Мнения: 2 015
Сутрешното кафе и за мен е ритуал Wink Пия едно голямо и по-силничко. Ако се виждам с някоя приятелка пия и след обед едно, ако не, си оставам със сутрешното само Peace

# 113
  • София
  • Мнения: 1 733
Преди години цоках по 10, ама не обръщах внимание - какво е, що е, горчи ли, киселее ли.
В университета с последното кафе в ръка заспивах.

А сега пия 3 пъти по-малко, ама табиетлийската: вари се Лаваца Крема Густо (най-меко ми е като вкус), мляко, захар, да е плътно, ароматно, ммм....Навън също поръчвам само Лаваца, но, естествено, редичко ми го правят. Поне не ме тровят излишно Grinning

Обичам кафе!! Heart Eyes

# 114
  • Мнения: 2 381
По 1 мляко с нес пия.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Ако изпия и едно кафе, пък макар и шварц ще се тръшна възнак. Пия мляко с много малко нес отгоре, че ако е в повече и от него ми става лошо. Откриха ми някаква непоносимост към кофеина.
Сервитьорките като ме чуят да поръчвам : "мляко, ама с мноооого малко нес отгоре" и много ме обичат  Mr. Green

# 116
  • Berlin
  • Мнения: 11 283
рядко повече от 1, и то задължително да е нес, щото иначе изперквам.

# 117
  • Мнения: 73
От около 6-7 месеца черно кафе еспресо пия много рядко, обикновено пия мляко с нес, защото и без това не съм добре със сърцето и нервите, та само кафе ми липсва заедно с цигарите Rolling Eyes а иначе мляко с нес си пия по 1-2, максимум 3 на ден

# 118
  • Мнения: 1 095
Май повече от колкото трябва  Crazy

# 119
  • Мнения: 2 891
2, ама ми се пият по повече  Mr. Green

# 120
# 121
  • Мнения: 22 867
3-4-5-6 различно
никога под 2


И аз Embarassed така. Рекордът ми е 10 в един ден. Но той беше толкова щастлив за мене ден, че не знам от кое се чувствах толкова бодра и добре - дали от кафетата, дали от другите неща! Grinning

# 122
  • в Низината
  • Мнения: 705
Преди по много, вече пия само по едно - кръвното не ми позволява повече.

# 123
  • Мнения: 75
3 максимум 4-не повече!
2 са ми малко,а 4 вече много #Crazy

# 124
  • Мнения: 67
1 максимум 2

# 125
  • Мнения: 4 586
Минимум 3, максимум 5.
Първото изпих с любимата.

# 126
  • Мнения: 603
1 голяма чаша в къщи. Към 5 поръчвам на кафета през деня. От тях изпивам 2.

# 127
  • Мнения: 1 080
Не пия кафе .Не ми понася.

# 128
  • Варна
  • Мнения: 70
2,понякога 3.Обожавам миризмата на кафе.

# 129
  • Мнения: 3 042
Пия по 2 кафета със сметана и цигарка на ден.  Heart Eyes
Едното сутрин, веднага след ставане. Другото или преди обяд /ако изляза някъде/ или на обяд.

# 130
  • Мнения: 2 550
Не пия.
Само в редки случаи.
Вчера примерно на обяд пих две нескафета (3 в 1 де), изпих ги набързо и половин час по-късно бях като вибратор, мигах като луда и не можех да си седна мирно на задника  Laughing Но пък се разсъних Simple Smile

# 131
  • Мнения: 1 952
от 1 до 5.

# 132
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Едно голямо шварц сутрин с 2 цигари.
Peace Обаче без цигарите. И от едно известно време е безкофеиново, щото от цял живот ниско, кръвното почна нещо да играе.

# 133
# 134
  • София
  • Мнения: 3 099
По 2, защото кърмя, а ми се иска по 3. Кафеман съм.

# 135
по 2-3  на ден . сутрин докато не пиа кафе не знам каде се намирам  ,и аз така съм с ниско кръвно! Hug

# 136
  • Мнения: 1 952
по 2-3  на ден . сутрин докато не пиа кафе не знам каде се намирам  ,и аз така съм с ниско кръвно! Hug

В заблуда си обаче..при младите хора, КАФЕТО СВАЛЯ КРЪВНОТО, особено изпито топло.

# 137
  • Мнения: 3 405
Максимум 2, но сутрешното е задължително.

# 138
  • Мнения: 2 609
1 сутрин, и напоследък предимно мляко с нес все пия

# 139
  • Мнения: 583
Само сутрин едно дълго, и това е.

# 140
  • Мнения: 141
пия само нес кафе с малко мляко.а за бройката, незнам, ама доста-4-5  food010

# 141
  • Мнения: 39
не пия,за сега защото кърмя и едва издържам без кафето, обожавам мириса на кафе.Каката ми беше нервно бебе и не смея да пия кафе - страх лозе пази, но не знам докога ще издаржа.Но като бременеех си пиех по 3-4 на ден.

# 142
Пия по две или три кафета на ден, понякога даже не ми стигат.

# 143
  • в стаята
  • Мнения: 469
Сутрин и следобед пия, но понякога и 3,4 се събират за деня.

# 144
  • Мнения: 1 247
сутрин и следобед по едно

Общи условия

Активация на акаунт