Може ли отит да се излекува без АБ?

  • 6 971
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Извинете, че се намесвам, но, Тарталета, наистина ти съчувствам!  Cry CryНе знаех, че е чак толкова страшно!

Ами страшно е, да... Много, много страшно...
И точно заради това не се уповавам на природата да излекува детето ми без АБ... Точно заради това оставам безмълвна понякога пред човешката... не знам как точно да го определя  Peace

# 16
  • Мнения: 3 146
И аз давам, когато лекарят го предпише. Спазвам всичко и се моля да не се усложнава. Това пожелавам на всички болнички деца, както и да се лекуват! Praynig

# 17
  • Мнения: 8 769
Да, отита може да се излекува без антибиотик. На няколко пъти се случва на дъщеря ми. С хомеопатия. Последния път пак беше отит диагнозата (февруари), хоемопатичката ми я нямаше, та лекувахме само с капки (по лекарско УНГ предписание, явно и той не бе любител на АБ).
Четох в един сайт, че отита по принцип може да се излекува и от самосебе си, но е добре да се лекува все пак, защото честите отити водят не само до загуба на слуха, но и до разни мозъчни болести.
Ще потърся статията и ще пусна линка.
Ето го, тука беше май:http://parentcenter.babycenter.com/refcap/bigkid/ghealth/ghearing/65863.html

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 22:40 от Доня Туфиня

# 18
  • Мнения: 3 506
И ние досега имаме в списъка три излекувани отита без антибиотик (два с хомеопатия, един без нищо). Може и повече да са, защото последните два бяха без болка, та може и да съм пропуснала... По принцип голяма част от отитите са вирусни и антибиотикът в този случай помага толкова, колкото и при обикновена хрема. Хубавото е, че все повече УНГ-та не предписват антибиотик веднага. На мен последния път ми каза "Според изискванията сега би следвало да ви предпиша антибиотик, но вие постъпете, както решите."

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Принципно може, но с възпаления толкоз близко до мозъка експерименти  Naughty

# 20
  • Мнения: 3 506
За съжаление в медицината всичко е експеримент.........  Confused

# 21
  • Мнения: 3 116
Вчера ме викнаха да си взема детето от яслата, много плачело, било неспокойно, нищо друго. Взехме го, отивам на педиатър, директно ни прати на УНГ. Гноен отит - зверски. Резултата: парацентеза и Зинат  Cry

# 22
  • Мнения: 512
Да се запиша и аз в групата на "отитните" майки  Tired. Откакто тръгна на градина миналата есен - 4 пъти. Първият път не знаехме какво е, личната го лекуваше от какво ли не друго, но нито веднъж не му прегледа ушите... въпреки високата Т и непрестанните му крясъци по цели дни и нощи  #2gunfire Сменихме я.

Ходихме заради отит при една детска УНГ в ИСУЛ, много съм доволна (не мога да се сетя за името). Детенцето пред нас с отит се размина с антибиотични капки за уши. Ние бяхме по-тежък случай и ни дадоха антибиотик.



Въпросната докторка в ИСУЛ вероятно е д-р Кънчева - и ние попаднахме при нея и съм във възторг от вниманието и компетентността й. Тя направо побесня, че детето не е лекувано адекватно, направи парацентеза и каза, че без АБ няма да минем, а иначе усложнението в менингит ни е почти сигурно... Ужас! Praynig Добре, че се оправихме, макар че детето дълго време имаше нарушен слух...

По-късно, понеже често рецидивираха отитите, пробвахме и с класическа хомеопатия, но си признавам, че когато пак се разболя се уплаших много и пак лекувахме консервативно - с АБ.

# 23
  • Мнения: 2 481
С търсачката попаднах тук!
От вчера сме и ние със Отит!
Случайно го видях изтичаше течност от ушето!Детето цяла седмица е със сополи, аз не- зъби,е водихме го и педиатърката тава казва -зъби!
Отиваме вчера пак да я види и нищо пак!Надут венец,сополи, Т, няма червено гърло, не кашля,и тя пак рече -зъби!Изписа капки за нос и това е!
Прибираме се слагам аз капките,чистя там носле ,сложих и и 1 ампула вит Ц в устата и какво погледнах от ухото нещо изкапа,кафява течност!Когато погладнах по добре ами то ухото и пълно ,джвака като го натисна и излиза течност!Хайде пак при педито!Тя веднага ни прати в хирургийте на пещерско на ушен!
Там като отидохме то си беше ясна диагнозата -ОТИТ- доктора каза че ще прави дренаж!Сложихме я легнала и две сестри и аз я държим,доктора с едни дълги страшни игли изсмукваше течността от ухото и,тя пиши,аз рева!Били сме страшна картинка!Бая нещо изкара от ухото и каза че има още много и трябва да се перфорира!Намушка една игла и спука тъпанчето(Това разбрах че спука) и като го спука пак с машинката изсмука бая още гной!
Та така!Сега пие антибиотик и е с капки в носа друго не изписаха!Ще ходим пак в петък да я види и ако не е оправено пак ще го чисти май!
Сега както си седи си тече от ухото!Носа и той протека от капките!
Всичко е било от нелекувана хрема!И понеже те(бебетата)нямали сливици(още не функционирали)и ги удряло в ушите!
Никаква хрема не трябвало да се търпи и да не се лекува!А аз 1 седмица и капя вит Ц само в   носа и си мисля че е от зъбите! ooooh!

# 24
  • Мнения: 47 982
Eli83 много съжалявам за вашите преживявания  Sad
наистина е много трудно да се прецени, не може за всяка хрема дасе пие АБ, а и не може при наличието на сериозно заболяване да се опъваш и да не искаш лечение, и аз се чудя как да познавам хрема, вирус и т н

# 25
  • Мнения: 764
Синът ми мрънакаше постоянно цял ден във вторник,в сряда отново.Реших да го натисна по ушенцата и той се дърпаше.Заведох го при педиатърката и тя като го прегледа ми каза да слагам капки за уши,защото няма температура,гърлото му само леко зачервено.Като му сложих капките се успокои и така вече 2 дни,следя го, няма болка явно,но ме е стртах все пак да не се усложни.Какво да правя не зная,да искам ли да ми изпише АБ.Много се страхувам. newsm78 newsm78

# 26
  • Мнения: 6 164
pipilota viktualia, следи за температура, ако вдигне, най-вероятно ще изпишат АБ. Но щом засега са ви дали само капки, а и няма Т, значи лекаря си знае.

Eli83, благодаря ти, че сподели с нас преживяванията ви, дано повече да няма такива!  Sad Naughty Hug

# 27
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Синът ми мрънакаше постоянно цял ден във вторник,в сряда отново.Реших да го натисна по ушенцата и той се дърпаше.Заведох го при педиатърката и тя като го прегледа ми каза да слагам капки за уши,защото няма температура,гърлото му само леко зачервено.Като му сложих капките се успокои и така вече 2 дни,следя го, няма болка явно,но ме е стртах все пак да не се усложни.Какво да правя не зная,да искам ли да ми изпише АБ.Много се страхувам. newsm78 newsm78

Абсолютно същото е и при нас. Във вторник си го взехме мрънкащ от баба му и вечерта тръгнаха по малко сополи, а вчера вече като река течеше носа. Цяла нощ мрънка и се буди и днес като го заведе мъжа ми при педиатъра се оказа че гърлото му е червено и има леко възпаление на ушите. Даде капки за уши и носа и е казал че ако до 2-3 дни не се оправи -антибиотик. Няма температура, но педито е предупредил мъжа ми, че тази вечер може и да дигне. Само се надявам да не се влоши Praynig

# 28
  • Мнения: 2 481
Ох незнам кога ще се оправим и ма ли край този отит,май се повТАРЯЛИ МНОГО ЧЕСТО!И ВЧЕРА И ДНЕС ХОДИМ ДА И ГИ ЧИСТЯТ УШИТЕ ВЕЧЕ И НА ДВЕТЕ ИМАМЕ,И ДНЕС И СПУКА ТЪПАНЧЕТАТА И НА ДВЕТЕ УШИ!
 Sad

# 29
  • Мнения: 3 506
Eli83, не се стряскай от пробитите тъпанчета - трябва течността, която се събира, да изтича отнякъде, за да не го боли детето. Докторите изследваха ли течността, която изтеглиха? Направиха ли антибиограма? Да не би антибиотикът, който пие детето, да е неефективен?

Общи условия

Активация на акаунт