Нищо добро и положително не почувствах от членството ни в ЕС?

  • 3 523
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 114
Аз съм Блонди , не че съм русичко  Mr. Green
Мисля си, че всяко нещо създадено по изкуствен начин се разпада естествено.  Simple Smile
All, някаква криза те тресе напоследък. Женките зли, ЕС-то кофти, имаш пясък под люспичките, някой ти е стъпил на опашката ...

# 61
  • Мнения: 5 462
При мен нещата се подобриха във финансово отношение.Бизнеса ни върви  по-добре от преди и се надявам да е така за в бъдеще.Подобрението но живота ни зависи от самите нас.Ако стоиш и чакаш нещо да се промени,ще ти се наложи доста да чакаш Peace
И за нашата фирма така стоят нещата и освен че бизнеса ни върви много по добре от преди , много от процедурите необходими за развиването на бизнеса ни се облекчиха .
А относно това, че със стоене и чакане нищо няма да се промени , то спор няма по този въпрос.

Аз пък да кажа, че при нас не е така, т. е. очаквахме едно, но все още не се случва. Имаме магазин, който е правен според всички евро изисквания. Много близо до нас има други два, които не отговарят, единият е във вход и е два на два, почти без светла част. Е провериха ги и нищо, а уж казаха, че ще ги затворят. Малко егоистични са ми очакванията, но защо хвърлихме толкова пари за да спазим изискванията им, като на конкуренцията й е по-лесно и без да ги спазва, м?
Не се притеснявай за това , след известно време и те ще трябва да почнат да се съобразяват и нагодят на всички изисквания ако искат да си развиват бизнеса .Ако ли не рано или късно ще отпаднат.А ти просто си гледай твоя бизнес , а другото го остави на органите които отговарят за това.Те ще бъдат притиснати да изискват от всички .........рано или късно , но ще стане.

# 62
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 229
аз почувствах отрицателно-вдигане на цените Confused

# 63
  • Мнения: 3 674

шегуваш ли се?  Laughing
само да ти кажа, че на въпросната мебел, която изхвърлихме и на която й нямаше едното чекмедже, в съответния срок отидохме в икеа и от там , в специалния им отдел , където дават разни липсващи части и тн, ни дадоха друг чарк, евентуално, ако станел.
е, не стана, а бюрото отиде в боклука.
имаме и един стол , който се разпадна 3 дни след като беше сглобен и сега ми подпира коша за пране. това ми е опита с мебелите икеа - това казвам.

почти нямам познат, който да е доволен от качествтото на мебелите на икеа, напротив. ooooh!

икеа са супер в дизайна и джвъчките - паници, лъжици и малки красоти. иноксовите им неща не са много иноксови, но поне ловят погледа Crazy

не ме разбирай погрешно - аз съм голям фен на икеа и малките им неща, красотички разни и ходя веднъж месечно дори само да се разхождам и да вземам идеи.  Peace




Не бе  мацка ...сериозна съм Grinning Да права си,относно мебелите... Peace работата малко куца.Има върху какво да се постарае ИКЕА ...и при нас идват хора и се оплакват,това им липсвало,другото не ставало.. Rolling Eyes .Но дребните нещица са много готини, много полезни и практични джучки/джвъчки  имат Heart Eyes 

сори за ОФФ-а Peace

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 17:26 от roza66

# 64
  • Мнения: 2 891
Не четох всичко, съжалявам, но да си кажа - Харесвам фактът, че на летищата минавам в коридора на нормалните човешки същества. Това за мен е важно.

# 65
  • Мнения: 2 386
Хайде да оставим Икеа на мира за малко и да поговорим за по-българските неща...

Тук няколко пъти се изложи тезата, защо, аджеба хората очаквали да станат по-богати след влизането в ЕС.Не мисля,че това е проблема, защото народът отдавна е разбрал, че по-богат няма да стане на този етап- просто гледа да не обеднее още повече....А точно това се получава дефакто.

Понеже не обичам да празнословя-ще дам конкретни примери-
1.Парцалките от магазини 4 U,чиято средна цена беше 5лв до тази зима ...сега са по 15-20! Интересното е,че открих една своя блузка (купена за 5лв преди 2-3 години) като нова колекция за 13....Ако мине-мине. Rolling Eyes
2.Праха за пране...има няколко теми по темата.Цакат ни с топла бира.
3.Минералната вода винаги я купувам от един и същи хипермаркет.Резултатът е,че за 4 месеца цената и се повиши с 15 стотинки.Без обяснение,без нищо. Не издрабнявам,давам примери.
Мога да говоря още много,но няма смисъл.Фактите говорят сами.

# 66
  • Мнения: 677
Ужасно е, скочи цената на черния хайвер и на газта за запалките Дюпон..  #Cussing out

# 67
  • Мнения: 2 386
Престани,опитвам се да бъда сериозна и да давам битови примери, защото всеки е запознат с тях.Проблем?
Аз лично се махам от тук и не съм се притеснила много-много, но това не ми пречи да правя трезва преценка за реалността.

# 68
  • Мнения: 677
И моите примери са битови, няма майтап..
Има и още..

# 69
  • Мнения: 5 370
Ужасно е, скочи цената на черния хайвер и на газта за запалките Дюпон..  #Cussing out
Не обичам черен, ние си купуваме руски червен на далавера, да те открехна ли откъде? newsm03 newsm53

# 70
  • Мнения: 6 167
Ужасно е, скочи цената на черния хайвер и на газта за запалките Дюпон..  #Cussing out
Не обичам черен, ние си купуваме руски червен на далавера, да те открехна ли откъде? newsm03 newsm53

както казах, цените на пощенските услуги май се уеднаквиха с БГ ( при мен намаляха, при вас сигурно се увеличиха), та, .. мож' да хвърлиш малко червен хайвер руски и насам  Mr. Green

сериозно: да, цените се увеличават. да, това е ужасно и да,  европейският съюз означава правила и рамки.

за праховете не знам какво имате предвид, но в италия има 3-4 марки и господ отгоре.  Sad
такова разнообразие като в бг няма тук, за мое най-най-голямо съжаление.

# 71
  • Мнения: 7 837
И аз почувствах нещо - в пощата вече не може да пишеш, че пращаш употребявани дрехи за България, или поне не трябва да го пишеш. Компютъра казва, че страната вече влиза в списъка страни, в които се изисква да имаш санитарно разрешение,  за да пращаш дрехи и обувки.

# 72
  • Мнения: 650
Ikea и средната класа Joy Joy Joy Joy
само с това се различава мнението ми от Кейси  bouquet
и по темата
нищо не сме усетили още-маи е рано newsm78

# 73
  • София
  • Мнения: 6 363
Faithless, кай за червения хайвер, плс - ние сме фенове.

# 74
  • Мнения: 100
Аз съм Блонди , не че съм русичко  Mr. Green
Мисля си, че всяко нещо създадено по изкуствен начин се разпада естествено.  Simple Smile
All, някаква криза те тресе напоследък. Женките зли, ЕС-то кофти, имаш пясък под люспичките, някой ти е стъпил на опашката ...

рони, благодаря!!!  Радвам се, че си отделила внимание на някои мой теми.
Наистина е като пясък под люспите това мое състояние.
Хем искам да се махна от тук(Bg), хем не искам да вземам жена ми с мен(поне на първо време), хем не искам да съм сам.
Хем искам на запад, но нямам желание, хем нещо ме дърпа на изток, а не знам дали е правилният избор.
Дано ми мине.

Общи условия

Активация на акаунт