Първият или вторият близнак бе по-едър при раждането?

  • 5 701
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 051
но тя го поизпревари на височина с 2-3 сантиметра, което понастоящем е голяма драма и току се мери дали не я е настигнал вече Laughing
Извинявайте за офф - а...но ми стана много интересно..
Креми, това мерене кой по- и най- кога започна?

# 16
  • Мнения: 1 895
Креми, това мерене кой по- и най- кога започна?

Специално за ръста се започна преди 8-10 месеца някъде, когато започна да се вижда с просто око, че тя е малко над него. Никога не съм си позволявала да коментирам кой е по- или най-, защото ги знам,че са си конкуренция от съвсем ситни, но се намериха "услужливи" съседки, които да натъртват всеки път: "Яяяя,сестричката как се измъкнала" или "Май те е минала момата" и той, милият, страда - все пак досега беше със самочувствието на батко(макар и с 3 минути), а сега е по-нисък...непрекъснато се мери с нея и все сам се утешава как ще порасне и ще я мине някой ден, душата. Определено той по-болезнено изживява от нея ако е втори в нещо - тя му се сопва и набързо решава проблема с репликата "това не е състезание", но при него просто явно си идва отвътре, дори по стълбите ако го изпревари и после е кисел,че е втори...не е лесно Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 7 803
Креми, това мерене кой по- и най- кога започна?

Специално за ръста се започна преди 8-10 месеца някъде, когато започна да се вижда с просто око, че тя е малко над него. Никога не съм си позволявала да коментирам кой е по- или най-, защото ги знам,че са си конкуренция от съвсем ситни, но се намериха "услужливи" съседки, които да натъртват всеки път: "Яяяя,сестричката как се измъкнала" или "Май те е минала момата" и той, милият, страда - все пак досега беше със самочувствието на батко(макар и с 3 минути), а сега е по-нисък...непрекъснато се мери с нея и все сам се утешава как ще порасне и ще я мине някой ден, душата. Определено той по-болезнено изживява от нея ако е втори в нещо - тя му се сопва и набързо решава проблема с репликата "това не е състезание", но при него просто явно си идва отвътре, дори по стълбите ако го изпревари и после е кисел,че е втори...не е лесно Twisted Evil
малеееее голям купон е у вас Crazy

# 18
  • varna
  • Мнения: 1 012
първия беше и по-голям с 100гр и по дълъг с 5см и по развитие по-голям с 2гс,но пък втория беше късметлия Simple Smile

Последна редакция: сб, 28 апр 2007, 16:18 от tina77

# 19
  • Варна
  • Мнения: 552
Моите се родиха с еднакви килограми и ръст /2.850кг и 50см/,явна това е по -характерно за еднояйчните близнаци.Родиха се нормално за 45мин.Бяха разположени от ляво и от дясно.Изскочиха като коркови тапи,даже акушерката ми подпря с ръка корема да не тръгне второто докато оправят първото.И сега са еднакви на ръст и килограми и еднакво щури.
А що се отнася до секциото,доктора хваща най -близкото бебе до отвора.Там се действа бързо ,няма време да избират кого да вадят първи.

# 20
  • Мнения: 355
Аз открай време се чудя как определят кой първи, кой втори (става дума за преди раждането). Тъй като ме гледаха доста лекари по време на бремеността, без разминаване винаги са водили едната първа (отляво и по-надолу), а другата втора (съответно - отдясно и по-високо разположена). Така протече и раждането със секцио - първата извадиха първа, тежеше 1, 850 кг, втората  - 2, 350 кг. Така са и сега - имат около 2 кг разлика в полза на втори близнак. По-едрата да яде по-малко от сестра си, но има и по-бавен метаболизъм, дребната яде за двама и съответно пълни памперса редовно и си е по-фина, късмет викам аз на това Simple Smile

# 21
моите ладурчета се родиха с разлика 2 минути със секзио. първият близнак беше по-тежкия- роди се 3.200, а втория 2.8оо. не мисля, че първият се ражда по-лек. няма такава зависимост, даже може би по-скоро е обратното, защото първи излиза по-големичкото бебе, тъй като е по-силно и по лесно се поддава на измъкване от корема на мама. да ся ни живи и здрави на всички бебчетата, успех на всички мами с отглеждането им   Laughing

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 21:23 от тединцето

# 22
  • Мнения: 3 336
При мен през цялата бременност Ели ми се водеше първи близнак, в последния момент Ники си спука мехура, избута я и го извадиха първи. Беше по - дребния от двамата, 1 см по-нисък и тежеше 160 грама по-малко от сестра си, сега да го видите Laughing 1 кг повече от Ели тежи Whistling

# 23
  • Мнения: 20
При мен през цялата бременност ми казваха, че по-малкото ще е първо и аз доста се притеснявах дали ще има сила да си направи път и да излезе. В крайна сметка, като ми спукаха мехура по-едрия си направи място, избута брат си и излезепръв . След 5 минути доктора ми натисна корема и другото изкочи без никаква контракция или напън от моя страна. Разликата им беше 1кг. и сега си вървят така.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 951
Второто беше с 700 грама,по тежко от първото,но излезе второ.НИкой не предполагаше(от лекарския екип),че ще стане така.БЕше изненада,за всички.САмо аз чувствах,че ще се обърнат нещата,и то в последния момент.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 231
  При мен Ваня си беше първа и така и си остана, но разлика в кг почти нямаше, тя тоест първата беше едва 50 гр по-тежка. Сега също няма разлика между тях обикновенно тя е малко по-тежка, но има моменти когато и Ники става повече от нея.

# 26
  • Мнения: 532
Нормално раждане ,20 мин разлика,пръв е мъжа-3200,след него момата 2800.И до днес той води в ръст и кг.

# 27
  • Мнения: 1 419
Първи и по-дребен се роди Бобчо - с цели 550гр. Сега разликата е още по-голяма - за по-малко от 2 месеца Кико води вече с повече от 1кг  Shocked. Не мисля, че някога ще се изравнят  Thinking.

За определянето на кой първи и кой втори на прегледите, питах специално и ми казаха, че няма значение - всичко е условно и може на следващия преглед този, който сега е бил определен за първи, да бъде наречен втори  Wink

# 28
  • Мнения: 27
Съвсем еднакви.
Сега вървят на периоди - ту едната расте повече, ту другата, но като цяло първата е малко по-едра, по-активна, абе по-първа.

Аз не съм раждала, но имам сестра близначка.  Аз съм първата и винаги аз съм с поне 1 повече. 1 сантиметър по- висока, 1- 2 кила по- тежка, 1/2 номер обувки по- голям, по- инициативна и по- решителна, по- пресметлива. След пубертета със сестра ми се изравнихме на кила, дори се оказа, че тя е с по- едър кокал.    Simple Smile

# 29
  • Мнения: 256
Дара/първата / е по-малката.Като грамаж разликата беше доста незначителна,но видимо разликата беше по-голяма,тъй като Емма се роди с бузки :лол:.Лекарите се чудиха тъй като уж винаги първия близнак се раждал по-голям.След това педиатърат ме пита как сам раждала/секцио/ и ми каза,че Емма всъщност е първия близнак и ако бях раждала нормално тя е щяла да бъде първата newsm78.
Сега Емма наистина много дръпна и е доста по-голяма от Дара!

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 21:24 от тединцето

Общи условия

Активация на акаунт