За коритцето за къпане

  • 4 601
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 362
Здравейте, мами!

Ние сме на етап "покупки за бебето" и се чудим какво коритце да изберем. Има ли смисъл от т.н. анатомични или по-добре обикновено?  Имаме малък спор с таткото, който си пада техничар и съответно много се впечатли от разни анатомични коритца с допълнителни приставки. Бях чела във форума, че анатомичните са неудобни за новородени бебета, но за съжаление не успях да намеря тази тема.
Предварително Ви благодаря!
Послушай таткото!
Няма по-удобно от анатомичното корито за новородено бебе Peace

# 31
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
 HugАнатомично много е удобно и задължително със стоика,няма по удобно нещо от това.

# 32
  • Мнения: 8 769
Анатомично със стойка. Поне до към 2 1/2-3годишна възраст изкарват детето (е, стойката е само до около годинка, 1г2-5 месеца). Дъщеря ми вече има нужда от по-голяма ваничка (не само да не е анатомична, но и на дължина да е по-голяма).
Удобна работа. И не е толкова нестабилно. Все пак, детето не се оставя само във ваната.

# 33
  • Мнения: 9 050
Аз искам да попитам опитните мами дали тези двете им се струват удобни, тъй като и ние сега сме на етап бебешки покупки  Crazy

 

Имат ваничка и място за повиване, а вторият модел е с няколко чекмеджета.

Това второто е пари на вятъра, да ти кажа честно. От опит.
Първото също. Обикновено коритце със стойка ще ти върши същата работа. Така или иначе, в момента, в който започне да се върти, не можеш да го повиваш на такава височина. Аз подложката за повиване я ползвах до 3-тия месец и сега събира прах. А поставката отдолу, ще спреш да я ползваш много бързо, защото при къпането се разплисква толкова вода, че всичко, което сложиш на нея става мокро.  ooooh!

иначе по темата. Аз имам 5 коритца  Embarassed , колкото и да ме е срам да си призная. Малкия много плачеше по време на къпане и аз си мислех, че е от коритцето. И купувах, купувах..... От личния си опит съм установила, че едно съсвсем обикновено коритце върши чудесна работа.
Имам и анатомично и шезлонг за коритце - всичко е ползвано за по месец най-много. Сега сме с обикновен елипсовиден леген - по-дълбокичък. Върши чудесна работа, от както малкия може да сяда. И стурва около 4-5 лева. Като се замисля и за първите месеци пак щеше да ми върши работа, ама нали съм си такава - всичко да пробвам. Щом струва 60 лева анатомичната ваничка, сигурно е много хубава...и сега така си стои в банята-за красота.


# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Е, добре де, до каква възраст къпете децата си в корито?!

# 35
  • Мнения: 8 769
Е, добре де, до каква възраст къпете децата си в корито?!
Виж в подписа ми. Дъщеря ми още я къпя във ваничката, па макар и да й "стиска". Така де, и аз искам във вана, ама нямаме такава за възрастни  Confused

# 36
  • София
  • Мнения: 1 249
Моето е най-обикновено, но го избрах по-голямо и даже още си го ползваме, но в банята под подвижния душ. Отначало, така или иначе детето се придържа и почти не се слага вътре в коритцето. За мен не си струва да се взема специално  Grinning
И в леген да е все е едно Peace

# 37
  • Мнения: 3 388
ZinaSt, благодаря ти за поясненията, общо взето потвърждаваш моите съмнения  Crazy

Може би коритца като тези тук ще се окажат доста по-удобни http://www.bimbomarket.it/department.asp?Id=182, смао че така трябва да се монтира на друго място плота за повиване. Аз мисля всички тези неща в банята да държа.

# 38
  • Мнения: 858
в начлото бях много за анатомичните,после взехме едно съвсем обикновенно и съм много доволна,не ми пречеше в началото никък да налея малко водичка и да го държа,после толкова неусетно го изпълни коритцето,че...си лежеше сам,а сега вече стои седнал и си играе с разни неща и добре,че вътре няма никакви извивки и е гладко ,да може да си се върти от корем по гръб и обратно,да сяда.

# 39
  • Мнения: 5 362
Е, добре де, до каква възраст къпете децата си в корито?!
Аз,например,още си я къпя в коритото.

# 40
  • Мнения: 1 311
Ние използвахме анатомична ваничка и според мен беше много удобна.

Е, добре де, до каква възраст къпете децата си в корито?!

До две години и половина. Ники изпитваше неистов ужас от подвижния душ по някаква причина. Накрая, когато коритото не го събираше повече, го убедихме и развивахме слушалката на душа и само с маркуча го поливахме. От около два месеца вече използваме душа неразглобен.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 907
Аз съм също за обикновено.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 064
Обикновено, с допълнителен шезлонг и задължително стойка!   bath1 Няма по-удобно нещо!  Peace

И ние сме така. Удобно е.

# 43
  • Мнения: 6 164
Анатомично, беше ми много удобно, няма как бебето да се хлъзне и не беше нужно да го придържам.

# 44
  • Мнения: 2 197
Аз съм доволна от нашата анатомична вана - голяма е и в двете и положения на дъщеря ми и е удобно. Има гумирани постелки, които пречат  да се пързаля малкото бебе. Не съжалявам, че дадох повече пари за ваната (тя е и НеоНато  та струваше към 60 лв.), детето дсе къпе с истинско удоволствие в нея. Когато порастне още малко ще се къпе на душа.

Общи условия

Активация на акаунт