любопитен татко

  • 1 987
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 819
Ако няма проблеми с бременността,няма проблем!
Поздравления за избора на име,много съм впечатлена,защото египетското ми харесва!

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз например, точно в 3-ти месец се отказах от ходене до Охрид, но защото повръщах.

Но ако жена ти се чувства добре, няма защо да се отказвате. А и най-вече, да се съобразявате с бабите. В крайна сметка вие сте бременни  Laughing, не бабите!

За изследванията - БХС в Майчин дом, и фетална морфология.

Първото дава относителния риск за наличие на Синдром на Даун, след него може да се назначи и амниоцентеза.

Второто показва правилно ли е завълшила органогенезата на детето.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако бременността на жена ти е лека, не чувства дискомфорт, не виждам защо се притеснявате излишно. Вярно, пътят е повечко, но можете да спирате и да почивате. Все пак положителните емоции се отразяват много благоприятно на всяка бременна жена. Ако много ви е страх, изчакайте още месец, за да се закрепи ембрионът напълно и тогава пътувайте колкото ви душа иска! (В разумни граници, естествено!)
За клиника - мисля, че много хляб трябва да изядем тук, в България, за да бъде достигнато високото равнище на здравната система в "белите" държави...  ooooh! Аз съм крайно недоволна от жк, на която ходех (в МВР болница! Sick), препоръчаха ми с връзки една много прехвалена лекарка там, която на всяко посещение я мързеше да стане от бюрото си и ми повтаряше, че съм ВЪНШНА за тяхната система.  #2gunfire Та, не ходете там в никой случай! Ако живот и здраве бременея пак, бих посещавала жк в Шейново, родих там и имам пресни и положителни впечатления.  Wink
Лека бременност и поздравления на теб за загрижеността, вниманието и обичта с които обгръщаш бременната си жена и нероденото ви бебче! Hug Стопли ми сърцето и ме накара да подложа на съмнение типичния образ на тъмен балкански субект...  Laughing Евала и все в този дух!!! Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 9 973
По-добре на път сега,отколкото с големия и неудобен корем!!!!!!!!!!! Joy

# 19
  • Мнения: 1 230
Пътувала съм до Битола (до Охрид са още само 30 км) и трябва да призная, че втората половина от македонския път, там където не е магистрала, е доста неприятна - завои, теснотия Sad По време на бременността искаха да ме изпратят там в командировка, но категорично отказах - още ми пазиха влага спомените. Ако ще пътувате предвидете си време за много почивки по пътя Sunglasses

# 20
  • Мнения: 5 362
Ако се чувства добре и не й се гади, не виждам защо да не пътува.
Peace
А за клиника не мога да дам съвет.

# 21
  • Мнения: 253
Във 2-ри месец ходих до Турция с кола (Бургас - Истанбул - 5 часа), после Бургас - София с кола и оттам със самолет до Атина и обратно - пак във 2-ри месец. И по нататък през бременността съм пътувала доста и се чувствах много добре. Разнообразието, смяната на климата действат много добре. Факт е, че гинеколозите не препоръчват пътуване до 3-ти месец, но мисля, че е най-добре тя да си реши.

За клиника не мога да препоръчам, защото съм от Бургас, а вие май сте от София, но за изследване - към 19-20 седмица от бременността е добре да отиде на 3Д или 4Д ехограф. Тогава вече са се оформили органите и може да се видят камерите на сърцето, гръбначен стълб, стомахче, дробчета и т.н. и при евентуален проблем може да се вземат мерки на време.

Лека и безпроблемна бременност !!!  Peace

# 22
  • Мнения: 2 242
При първата бременност качих във 2месец Мусала  Mr. Green, но с тази ми беше зле до 4месец и едвам излизах на разходка пред блока. Така че по първият въпрос - всичко си зависи от това как тя се чуства

по вторият ти въпрос - аз лично съм доволна от 1АГ Св.София

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 14:31 от Slavi

# 23
  • София
  • Мнения: 4 966
АЗ не бих посъветвала да предриемете такова пътуване,еле пък в 3 месец.Първите 4 месеца са най-важни.

Казвам го защото поради незнание ,че съм бременна пътувах до Италия,яко друсане/вярно,не е Охрид-но си е път/и загубих бебчето.
Т.е.разбрах,че съм бременна,когато плода беше мъртъв.

Не си струва рисковете за мен,естествено много бременни са пътували и нищо им е нямало,но малко или много си е риск дори 10:100.Wink))) Wink

# 24
  • Мнения: 2 652
Аз лично също не бих предпиела такова пътуване в 3 месец. По-добре изчакайте до 5-ти месец и отидете например до Солун (ако държите навън) - пътят е много добър и лек. Консултирайте се и с доктор, разбира се. Това е само мое мнение, но аз съм си паника Simple Smile Пътувах до там чак в 7-мия месец.

# 25
  • Мнения: 4 965
Аз лично също не бих предпиела такова пътуване в 3 месец. По-добре изчакайте до 5-ти месец и отидете например до Солун (ако държите навън) - пътят е много добър и лек. Консултирайте се и с доктор, разбира се. Това е само мое мнение, но аз съм си паника Simple Smile Пътувах до там чак в 7-мия месец.

Ето с това съм по-съгласна (като знам пътя за Охрид + висенето по границата).
А и дори 1:100 да е рискът - за свое дете аз не бих рискувала, колкото и добре да се чувствам.
Позволявам си да цитирам мнението на д-р Мазнейкова, което прочетох тази сутрин:
http://semeistvo.rozali.com/doktor-desi/p3013.html

# 26
  • Мнения: 3 116
Ех тези татковци  Laughing Laughing Laughing

Ако не й е лошо на съпругата ти, не повръща и се чувства добре, пътувайте на воля Simple Smile


За следенето на бременността има много места, във всички АГ и частни клиники и болници. Относно този проблем който си споменал към 18 гест. седмица се прави едно изследване, нарича се Фетална Морфология, където на ехограф се гледат всички органи на бебчето. За него ти препоръчвам доктор Марков от МЦ Фемина, но още ви е раничко.

Мога да ти кажа само да се настройте положително и да се радвате на всеки миг от бременността, защото това е чудо Simple Smile

Леко бременеене  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 8 769
А аз си позволявам да дам много прозаичен съвет-консултирайте се с лекар-гинеколог. Нека прегледа съпругата ти, да й знае състоянието, да прецени и да ви каже рисковете. Ако лекарят прецени, че няма проблеми-идете.
Много неща зависят от самият организъм на жената.
Имаме приятелско семейство, в което жената кара ски без да знае, че е бременна, пада, търкаля се...и всичко бе наред с бебето (вече е 6 годишен младеж).
Аз самата ходих на дълга екскурзия из България в периода 2-3 месец (при първа бременност), при условие, че кървях малко преди това. На мой риск. Карахме бавно, наслаждавахме се на пътуването, изкатерих се даже до пещерата Снежанка. Всичко с първото ми дете бе наред.
Никой не е застрахован разбира се, затова най-добре-искайте мнението на лекар.
Amenhotep, поздравления че си толкова близо до съпругата си!  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 652
Аз лично също не бих предпиела такова пътуване в 3 месец. По-добре изчакайте до 5-ти месец и отидете например до Солун (ако държите навън) - пътят е много добър и лек. Консултирайте се и с доктор, разбира се. Това е само мое мнение, но аз съм си паника Simple Smile Пътувах до там чак в 7-мия месец.

А по въпроса за сърчицето на бебчо - мисля, че беше в 21-ва г.с., когато се прави фетална ехокардиография. Детски кардиолог преглежда сърчицето, артериите, кръвоснабдяването и т.н. Т.к. не е задължителен, не навсякъде те пращат на такъв преглед. Аз лично ходих в 3-та градска при др. Мая Павлова - много добра, около 20 минути преглежда много обстойно. Също много добра е др. Томова - потърси някъде координати.

# 29
  • Мнения: 858
Честито първо за бремеността!
Всичко е толкова строго индивидуално,няма две еднакви бремености.Тук мненията,ще са винаги две за пътуване и против според преживяното и опита.За това са лекарите,за да дадат компетентен и конкретен отговор на този въпрос,защото те биха знаели реално как стоят нещата с бебо и майката.
Аз лично си позволявах да пътувам ,чувствах се много зле физически с повръщане и световъртеж,но пък нямах контракции и други притеснителни неща.Спирахме често и винаги щом поисках.
Моята бременност се следеше от частен лекар.В Бг има всички нужни изследвания за да се открие евентуален проблем за какъвто споменаваш,БХС,фетална морфология...

Общи условия

Активация на акаунт