Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 29

  • 9 468
  • 317
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 984
Пс: по моя случай Кондева каза, че е нормален д-димера за след секцио, продължавам 3 седмици клексана, пускам коагулация и преценяваме дали спирам или трябва още време.

# 76
  • Мнения: 159
Здравейте! В момента съм в 8‑ма седмица от бременността. Имам един предишен аборт и след него направих изследване за тромбофилия, което излезе положително. От момента на положителния тест съм на терапия с Фраксипарин 0.4 и засега всичко протича нормално.

Следя се при д-р Георги Тончев. Той ми препоръча да правя изследвания всеки месец и след това да отида в болницата на МВР, където да ми разчете резултатите. Проблемът е, че от няколко дни звъня на регистратурата, но никой не отговаря. Ако някой се следи при него – бихте ли споделили в кои дни е там?

Досега съм го посещавала в МЦ „Калчев“, но там приема само един ден седмично.
Здравей, аз също се опитвах многократно да се свържа с регистратурата на МВР болница и накрая отидох на място. Казаха ми направо да отида пред кабинета и да чакам, не записвали часове. Отидох на следващия ден към 10ч. и имаше трима човека. Мисля, че д-р Тончев е там всеки ден до обяд, след това се качва в отделението, аз ходих в четвъртък Simple Smile Усоех!

# 77
  • София
  • Мнения: 8 220
Деметра, аспирин протект действа с натрупване, активното му действие е 72ч, ако си го приемала ежедневно може да се случи този ефект. При хетерозиготни мутации е напълно възможно процесите при теб да работят нормално и да няма нужда от терапия, поне засега. Пусни изследвания преди следващия преглед.

При мен също имаше прицапване, затова след съвет на АГ го намалих и след това направо го спрях, останах само на НМХ. Но при мен PAI е хомозигот.

Семира, стискам палци!

# 78
  • Мнения: 86
Здравейте, в 24 седмица съм в петък трябва да пускам anti xa  по препоръка на хематоложката, въпросът ми е тъй като съм от Бургас и тук само в лина правят изследването в лабораторията която се изследват ли е по добре да го пусна или няма значение

# 79
  • София
  • Мнения: 8 220
За антиХа е важно да се изследва самата проба на място веднага. Трябва да ви вземат кръв точно 4ч след поставянето на инжекция, и то при условие, че поне 4-5 дни сте слагали инжекциите точно в този час. Пробата трябва да се вземе там, където се изследва, не в някакъв клон, дето ще я разнасят и изследват вечерта или на другия ден.

Попитайте предварително по телефона дали това се случва, има лаборатории в които пращат пробите за изследване напр. в Германия и резултатите излизат след 10-на дни.

# 80
  • Мнения: 15
Здравейте, давали сте ми и преди доста добри насоки, бих искала отново да се допитам до Вас. В 33+6 г.с. съм, не съм на терапия и до сега през цялата бременност ми вървяха в норми резултатите. Прикачвам от днес.
В 29та г.с. D-dimer ми е бил 1.15. Имам хомозигод по мутантен алел на PAI-1 и хетерозигод на MTHFR.
Според Вас, добре ли са сега резултатите, не е ли много покачването му?

# 81
  • София
  • Мнения: 8 220
Резултатите са в норма за трети семестър, но предвид рязкото покачване, може да е добре да се консултирате с хематолог, може и онлайн.
https://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm
https://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Fibrinogen.htm

# 82
  • Мнения: 15
Благодаря Ви за отговора!
Записах си час за утре.
Резултатите са в норма за трети семестър, но предвид рязкото покачване, може да е добре да се консултирате с хематолог, може и онлайн.
https://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm
https://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Fibrinogen.htm

# 83
  • Мнения: X
Момичета, да препоръчате кардиолог за гр. София? Имах няколко пъти измерено кръвно 130/80, след малко спада на 115/70 и ме пращат на кардиолог.

# 84
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 11 243
Привет, питай потребителка Дух. https://m.bg-mamma.com/?action=profile;u=682909
Една АГ ни изражда с нея, но нея я насочи към топ кардиоложка заради кръвно и риск от прееклампсия. Не помня името на лекарката, но можеш да й пишеш на Дух да ти каже, че аз съм те насочила към нея.

# 85
  • София
  • Мнения: 8 220
Моя приятелка се следеше по време на бременността при Д-р Красимира Христова.

# 86
  • Мнения: 584
Към момичетата от Пловдив, къде пускте Анти-Ха, където да не излиза за 10 дни? В Свети Георги ми отказаха.

# 87
  • Мнения: 351
Привет!
Бях писала преди 2 седмици след + тест (първа бременност), като преди опити направих на своя глава кръвни в Геника и излезна хомо PAI и хетеро ACE.
Консултация преди бременност с д-р Тончев и д-р Иванова, а след + тест консултация с д-р Иванова и д-р Кондева, като и за двете не беше необходимо нищо да се предпише, а само да следя, защото стойностите отговарят за първи триместър.
Бях на АГ 18.03 като по приложение трябваше да съм 6+2, но празното сакче тогава отговаря на 5+3 и трябваше да чакам…. Но на 19.03 вечерта превървих и съответно финала настъпи, като в спешното ми дадоха таблетки топогин, за да е сигурно изчистването.
Според гинеколозите, с които правих консултация не се знае дали е било заради падащият прогестерон, но се надявам при следваща бременност да няма нисък прогестерон или поне АГ да ми изпише, но се отклоних от основната тема на групата…
Още не съм правила онлайн консултация с д-р Иванова след случилото се, но отидох на преглед при д-р Росица Колева с идеята да комбинирам АГ преглед и да коментираме и резултатите от Геника, като препоръчан АГ, който разбира и от тромбофилия.
Малко ме хвана неподготвена, че искаше основно аз да задавам въпроси.. даже сякаш само ме попита с какъв проблем идвам, но… Каза, че тромбофилията няма общо в този случай, но препоръча да пусна допълнителни кръвни TAFI и ANXA5 и изписа доста неща (аз приемам еутирокс, ФК ,Б12, вид.Д)- инофолик, зинкорот, магнезий, омега 3, Ресвератрол и куркумин, напастин….и след първи МЦ мога да пусна кръвни.
Не ме насочи към марка/производител, ако имате опит и може да препоръчате опитани добавки.
Също така не потвърди дали при следваща бременност трябва задължително терапия, другото АГ при което ходих ми предписа Акард при + тест…
Може ли да дадете съвет за изследвания, които е добре да пусна в комбинация с тези от Колева или друг вид кръвни, след тази неуспешна бременност?
След първият нормален МЦ ще посетя и репродуктивен АГ, но ми се иска да отида с някакви предварителни изследвания и вече ако препоръчат други.

Извинявам се за дългите писания….


Скрит текст:


# 88
  • Мнения: 27
Привет!
Бях писала преди 2 седмици след + тест (първа бременност), като преди опити направих на своя глава кръвни в Геника и излезна хомо PAI и хетеро ACE.
Консултация преди бременност с д-р Тончев и д-р Иванова, а след + тест консултация с д-р Иванова и д-р Кондева, като и за двете не беше необходимо нищо да се предпише, а само да следя, защото стойностите отговарят за първи триместър.
Бях на АГ 18.03 като по приложение трябваше да съм 6+2, но празното сакче тогава отговаря на 5+3 и трябваше да чакам…. Но на 19.03 вечерта превървих и съответно финала настъпи, като в спешното ми дадоха таблетки топогин, за да е сигурно изчистването.
Според гинеколозите, с които правих консултация не се знае дали е било заради падащият прогестерон, но се надявам при следваща бременност да няма нисък прогестерон или поне АГ да ми изпише, но се отклоних от основната тема на групата…
Още не съм правила онлайн консултация с д-р Иванова след случилото се, но отидох на преглед при д-р Росица Колева с идеята да комбинирам АГ преглед и да коментираме и резултатите от Геника, като препоръчан АГ, който разбира и от тромбофилия.
Малко ме хвана неподготвена, че искаше основно аз да задавам въпроси.. даже сякаш само ме попита с какъв проблем идвам, но… Каза, че тромбофилията няма общо в този случай, но препоръча да пусна допълнителни кръвни TAFI и ANXA5 и изписа доста неща (аз приемам еутирокс, ФК ,Б12, вид.Д)- инофолик, зинкорот, магнезий, омега 3, Ресвератрол и куркумин, напастин….и след първи МЦ мога да пусна кръвни.
Не ме насочи към марка/производител, ако имате опит и може да препоръчате опитани добавки.
Също така не потвърди дали при следваща бременност трябва задължително терапия, другото АГ при което ходих ми предписа Акард при + тест…
Може ли да дадете съвет за изследвания, които е добре да пусна в комбинация с тези от Колева или друг вид кръвни, след тази неуспешна бременност?
След първият нормален МЦ ще посетя и репродуктивен АГ, но ми се иска да отида с някакви предварителни изследвания и вече ако препоръчат други.

Извинявам се за дългите писания….


Скрит текст:



Съжалявам за случилото се. Много добре сте направила, че сте се изследвали. Имайте си едно наум на кой специалист за какво да разчитате.
Доколко Колева разбира от тромбофилия, е съмнително. Дълги години се следих при нея, имам същите мутации като вашите, заедно с две други хетеро, нискорискови. Когато забременях, тя не зачете за нужно да ми назначи терапия. Впоследствие се получи мисед аборт и то във втори триместър. След консултация с имунолог и хематолог стана ясно, че е трябвало да съм и на фраксипарин, и на аспирин. А аз никакво кръворазреждащо не приемах, единствено витамините, които сама бях решила да си взема. Ако държите на Колева, знайте, че тя е само АГ.

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 8 398
Доколко Колева разбира от тромбофилия, е съмнително. Дълги години се следих при нея, имам същите мутации като вашите, заедно с две други хетеро, нискорискови. Когато забременях, тя не зачете за нужно да ми назначи терапия. Впоследствие се получи мисед аборт и то във втори триместър. След консултация с имунолог и хематолог стана ясно, че е трябвало да съм и на фраксипарин, и на аспирин. А аз никакво кръворазреждащо не приемах, единствено витамините, които сама бях решила да си взема. Ако държите на Колева, знайте, че тя е само АГ.
Това важи за всички АГ. Нека си следят кръвотока, но терапията за тромбофилия е работа на хематолог. Моите АГ не са се занимавали с моята терапия. Хематолог си ме следеше за това, АГ си следяха разитието на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт