Как да се справим с директорката на градината?

  • 1 552
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Естествено, че районирането не е гаранция за прием. Затова критерият не е един, а са няколко. Отговаряш на 4 от 5 критерия - вътре си гарантирано. Отговаряш ма 2 от 5 - може би да. Не отговаряш на нито един, а разчиташ на устна уговорка - ами няма те в списъка.

Ако градината е от по-предпочитаните, тогава само района не е гаранция. Но по кварталите едва ли наплива е така голям, че едното райониране да не й гарантира място. Затова беше добре да се знае коя е градината, така гадаем само. Настоятелството решава, когато има останали 1-2-3 свободни места, останалите жлаещи не покриват критерии, има заявено желание за спонсорство и т.н. Случаят тук не е такъв. Или аз не съм разбрала правилно?...

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Естествено, че районирането не е гаранция за прием. Затова критерият не е един, а са няколко. Отговаряш на 4 от 5 критерия - вътре си гарантирано. Отговаряш ма 2 от 5 - може би да. Не отговаряш на нито един, а разчиташ на устна уговорка - ами няма те в списъка.
Сега ми е смешно, но като подавах молба за градина, се бях поозъбила. Ако живееш до градината, да сте ти студентка, бащата войник и някой от вас - с инвалидност, че да е сигурно... Tired
А в нашата градина мисля, че Настоятелството разглежда всички молби и отсява кой отговаря на критерии и облекчаващи обстоятелства и кой не.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
А бе, ти отговаряй на критериите за прием /които не са чак толкова сурови, като гореизброените  Simple Smile/, пък Настоятелството нека си разглежда всяка молба и ха да посмее да не те включи в списъка, ако отговаряш.

Вашата градина я знам. И нашата е подобна, викат ни на събеседване родителите и пак уж ни одобряват. Но аз си знам как няма да ми приемат детето, ако си е в района и има сестричка да речем в същата ДГ, пък ако ще и Настоятелството да ме е интервюирало 50 пъти и да не съм му се понравила.

# 18
  • Мнения: 5 468
А колкото до жалбите към Общината  никой няма да ти обърне внимание
Аз пък мисля, че ще обърнат внимание. Един път ми се наложи да звъня до там, за да питам, дали ще ми важи молбата, която съм подала миналата година за ДГ за тази... и жената ми каза, че това със записването от януари 2007 г. за нашия набор е заварено положение и трябва да ми важи молбата, подадена миналата година. Ако имам проблеми, да се обадя пак. Пита ме, за коя градина говоря и въобще, показа голяма съпричастност. Само че молбата ми беше приета, въпреки, че по телефона една директорка ми каза, че старите молби не важат!

Не отговаряш на нито един, а разчиташ на устна уговорка - ами няма те в списъка.

Аз ей това се чудя. Как може да се разчита на устна уговорка? Моето дете беше записано  (от баща й) под номер 1 в градината, която й избрах и пътека направих до там, да питам, дали ми е там молбата, сега звънях, за да питам, кога ще излизат списъците и директорката ми каза, че са готови, че е приета - да мирнаSimple Smile.
Представям си, с устна уговорка... това значи, че няма да бъде приета.

# 19
  • Мнения: 4 965
Естествено, че районирането не е гаранция за прием. Затова критерият не е един, а са няколко. Отговаряш на 4 от 5 критерия - вътре си гарантирано. Отговаряш ма 2 от 5 - може би да. Не отговаряш на нито един, а разчиташ на устна уговорка - ами няма те в списъка.
Сега ми е смешно, но като подавах молба за градина, се бях поозъбила. Ако живееш до градината, да сте ти студентка, бащата войник и някой от вас - с инвалидност, че да е сигурно... Tired
...


Ами, нашата градина е една от най-предпочитаните в квартала и трудно се влиза в нея, защото има голям наплив. Но, ние наистина живеем до градината  Mr. Green.

# 20
  • Мнения: 5 362
Това важи за цялата страна и не зависи дори от местата в списъка. Първо се приемат всички деца по местоживеене, после по месторабота на родителите, после по програмата за интегриране на деца с увреждания и едва тогава (ако има още свободни места) - бройките се попълват според датата на подаване на документите.
 Peace
azaf е много права PeaceС изключение на това,че не важи за цялата страна.Всяка ДГ индивидуално си приема децата по неин си критерий.Но исках да кажа,че това е обикновено принципа по който се водят директорите.

# 21
  • Мнения: 4 965
Това важи за цялата страна и не зависи дори от местата в списъка. Първо се приемат всички деца по местоживеене, после по месторабота на родителите, после по програмата за интегриране на деца с увреждания и едва тогава (ако има още свободни места) - бройките се попълват според датата на подаване на документите.
 Peace
azaf е много права PeaceС изключение на това,че не важи за цялата страна.Всяка ДГ индивидуално си приема децата по неин си критерий.Но исках да кажа,че това е обикновено принципа по който се водят директорите.


От тази пролет има нова наредба и е в сила за всички. Вече решенията нямат право да ги вземат еднолично в градината, а се одобряват в общината (възможно е, естествено, всяка община да има и различен подход, но наредбата е общовалидна).  Peace
Това е поне моята пряка информация (от въпросното министерство), но може и да не съм разбрала съвсем правилно.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Ами, нашата градина е една от най-предпочитаните в квартала и трудно се влиза в нея, защото има голям наплив. Но, ние наистина живеем до градината  Mr. Green.
То и аз работя близичко до градината, но като подавах, още не важеше районирането. И като базова по изкуствата (беше, вече не е) и баш в центъра, е някаква лудница за нея...

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Районирането в Пловдив, да не кажа винаги, ама айде - от 9 години, все си е важало.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Районирането в Пловдив, да не кажа винаги, ама айде - от 9 години, все си е важало.
Ммм, може и да греша, но със сигурност м.г. ме увериха, че не важи. За тази година казаха категорично, че вече е в сила по новите наредби.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Няма какво да те уверяват. Да покажат Наредбата и там си го пише. Че и под номер едно даже.  Както и да е! И случаят с теб показва, че е добре да знаем точно какъв е регламента за прием. В нашата детска градина точно в този момент виси на вратата. След месец ще го свалят и когато дойде време за подаване на документи пак ще го закачат. Тогава няма нужда в нищо да ви уверяват и за нищо да се уговаряте. Просто четете, преценявате, подавате документи. Ясно, точно, ефективно! /И аз като Сталин  Laughing/

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
То като чат се получи, но... наистина м.г. не важеше - защото беше единствената базова по изкуства в града, мисля.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Верно като чат и правя уговорката, че за последно пиша, че ще оспамим темата. Ако говориш за приема 2006/2007 точно, поне за мен това е "миналата", пак важеше. Със сигурност /в групата на сина ми приеха в екстра дете, защото е в района и не можело да го откажат. специално ни обясниха на РС/. Друг е въпроса, ако за вашата градина като такава с особен статут има друг правилник за прием, което аз не вярвам, но е възможно. Ако е така, то тя се явява частен случай мисля аз. Нашата също е базова /така ми казаха навремето, но аз така и не съм наясно какво всъщност означава това/, но районирането важи с пълна сила.

Както и да е. На жената детето тази година виси на косъм, т.е. районирането е в сила с всички последващи позитиви или негативи. Да си прави извода жената.

П.С. Бу, сега проверих. Базова си изясних какво е за мен си. Но няма такова понятие като "базова ДГ по изкуствата". Това едно. Второ, базова или не, районирането важи. Редактирам се, за да изясним, че си  има строги правила, те си важат от години и ако не проверим лично, всеки може да ни омайва както си поиска.

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 15:33 от dara

# 28
  • Мнения: 4 965
Верно като чат и правя уговорката, че за последно пиша, че ще оспамим темата. Ако говориш за приема 2006/2007 точно, поне за мен това е "миналата", пак важеше. Със сигурност /...

И аз говоря за миналата (тогава ги приеха моите точно на този принцип). Peace

# 29
  • Мнения: 5 362
Това важи за цялата страна и не зависи дори от местата в списъка. Първо се приемат всички деца по местоживеене, после по месторабота на родителите, после по програмата за интегриране на деца с увреждания и едва тогава (ако има още свободни места) - бройките се попълват според датата на подаване на документите.
 Peace
azaf е много права PeaceС изключение на това,че не важи за цялата страна.Всяка ДГ индивидуално си приема децата по неин си критерий.Но исках да кажа,че това е обикновено принципа по който се водят директорите.


От тази пролет има нова наредба и е в сила за всички. Вече решенията нямат право да ги вземат еднолично в градината, а се одобряват в общината (възможно е, естествено, всяка община да има и различен подход, но наредбата е общовалидна).  Peace
Това е поне моята пряка информация (от въпросното министерство), но може и да не съм разбрала съвсем правилно.
Може,не споря.А и щом твоята информация е от Министерството следва да е по-точна и вярна Peace

Общи условия

Активация на акаунт