Смешни и интересни думички от детската уста

  • 22 040
  • 410
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 472
Дъщеря ми от няколко дни е бабаринка или балетка, т.е. балеринка.
Редовно идва да ме гагаличка-гъделичка.
Напоследък толкова се е увлякла в приказките, че няма излизане от там. Като я попита някой как се казва, редовният отговор е: аз Папалашка съм, което в повечето случаи от по-възрастните се интерпретира като папарачка  Joy. Аз, разбира се съм лошата кралица, а баща и е принц Ерик и ще се жени за него.
На въпроса на колко си годинки, отговаря на пет, а няма още три  Crazy.
Последния хит е, че като стане от сън ме пита: мамо, наспинках се ли вече? Аз и отговарям: незнам маме, наспинкали се? А тя: Да, аз пинках осам, деват, пет  newsm78

# 361
  • Мнения: 27 524
Аз като искам да го слагам да спи казва оче мако - още малко

# 362
  • Мнения: 1 701
Калина казва на айряна "аки", а вчера като я заведохме на пица, обиколи всички маси в заведението, като викаше на хората "ку-ку"...  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 363
  • София
  • Мнения: 39 913
Дияна питаше днес какво е вертикално и какво е хоризонтално.
И започна да спряга думата хоризонтално, получи се "хоринтозално" Simple Smile

# 364
  • Мнения: 3 501
На Моника приятелчето от яслата се казва Юрий, а тя вкъщи постоянно повтаря "Уи, УИ" ooooh!
мамоне - балонче
кулигу пепе - петел
ополи - сополи
бише - да избърша
куку - кукла

# 365
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Прибираме се от ясла и си говорим с Ваньо. Той ми разказва:


"Обичам мама, обичам баба, обичам дадо, обичам тате, обичам талам (салам), обичам буто (вуйчо)..."

Друг път: "Мама паятел, Алис паятел, Мати паятел, канка паятел...." (Мама ми е приятул, Алекс ми е приятел, Марти ми е приятел, луканката ми е приятел...)

Все такива мръвчени любови и приятелства  Joy

# 366
  • Мнения: 472
Вчера моята калпазанка много ме ядоса. Обърнах се и и казах: Маги мамо, просто нямам думи! Днес ме събуди с думите: Тауай мамо, просто имам думи за теб  Joy По-късно съм се разчистила нещо, а тя търчи по мен и вика:къде отиуаш мамо? Отговарям и-никъде маме, къде да ходя по гаджета ли, а тя се обръща и ми отговаря сериозно: А ааа не, гаджета не може, само тати може гаджета  Joy От малка се очертава предателка  Joy

# 367
  • София
  • Мнения: 2 530
Моят образ е във възрастта, в която просто са извори на мъдрост. Онзи ден каза, че е ходач, което ще рече човек който ходи.

# 368
  • Мнения: 27 524
получи се "хоринтозално" Simple Smile

 Laughing Понякога децата произнасят думата по доста по-труден начин, от правилния. Едно детенце казваше на обикновените бисквити обиквонени.

# 369
  • София
  • Мнения: 53
кубук - за боклук
почи - за топче
Гълбария - за България
Това са част от "бисерите" на каката. Очакваме с нетърпение малката шушулка тепърва да си развърже езичето  Simple Smile

# 370
  • Мнения: 506
говорещите английски живеели в АНГЛИЧАНИЯ според дъщеря ми

# 371
  • Мнения: 10 758
Допълвам:
татарор - таратор
папарет - парапет

имаше и още нещо, но го забравих ooooh!

# 372
  • София
  • Мнения: 6 329
Не искам вече още е обичайната реплика след като се е нахранил и слиза от масата. Laughing Първо казваше "не искам още" (от искам още Wink), аз го поправях, че се казва "не искам повече" и се получи "не искам вече още". Laughing

# 373
  • Мнения: 1 701
Калина по едно време казваше "бе" вместо "не", а като започнах да я поправям - казваше "бе... не".  Mr. Green
Като я слагам да спи, по 1/2 час си пее "Нааани Каааии" /Нани Кали/.  Heart Eyes

# 374
  • Мнения: 468
Моя но госпожите в градината все - още вика Боспожи.И на проходилката на дребната - Крокодилка.
Като по малък :
вода - ава
капак - пакак.
кибрит - крибрит
и други за които не се сещам в момента.

Общи условия

Активация на акаунт