Жълтък?

  • 1 396
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 014
Аз не съм давала на Ники желтък до 1 годинка. Не, че се обрива или да е алергичен. Съпругът ми е твърдо против. Само холестерол има в тези жълтъци! Сега си яде всичко, но не съм му давала както се препоръчва.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз също едва ли съм давала повече от 20-25 пъти жълтък (даже може да съм преувеличила цифрата). Хемоглобинът на детето е бил винаги добър (113 на 6м само на кърма, 125 на 1 година, захранена с всичко, 124 на 18 месеца).
Не, че не харесвам яйцата като храна, а просто ми е хамалогия варене и прочие, че после маскиране в някакво плодово пюре, иначе го усеща и плюе...
Та мисълта ми беше, че жълтъкът не е задължителна храна, желязо може да се набавя и иначе. Но ако не й тежи на майката да го дава, и ако детето го яде с желание - защо да не?
Холестеролът при малките деца има друга роля, не е както при възрастните. Не може да се прави сравнение.

# 17
  • Мнения: 1 014
Boo, каква е ролята на холестерола при малките деца?

# 18
  • Мнения: 503
Цитат на: Светлана
Boo, каква е ролята на холестерола при малките деца?


Цитат
За възрастните може и да е подходяща бедна на холестерол храна, но с бебетата въпросът съвсем не стои така – холестеролът осигурява основни компоненти за изграждането на нервните тъкани на растящия мозък.
DHA, холестеролът и др. осигуряват необходимите субстанции за производството на миелин – “мазната” обвивка на нервите. Миелинът подпомага нервите при пренасянето на информация от една част на мозъка или тялото към друга.


Само един пример за това, защо на децата им е необходим хоелстеролът (цитатът е от тук, статията е за кърменето, но се cпоменава, защо е необходим холестеролът)

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
БТВ, кърмата е богата на холестерол поради тази причина.

# 20
  • Мнения: 3 334
Жълтъка го давам по 1/4 през ден,а сирене съм давала няколко пъти в попарата,но определено не е често.

# 21
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Светлана
Аз не съм давала на Ники желтък до 1 годинка. Не, че се обрива или да е алергичен. Съпругът ми е твърдо против. Само холестерол има в тези жълтъци! Сега си яде всичко, но не съм му давала както се препоръчва.


Само малко инфо за холестерола:

***********

Яйцата са почти идеалната храна


Няма нищо идеално на този свят, но учените, диетолозите, готвачите, философите, художниците и поетите ще ви кажат, че яйцето е много близо до целта..... Яйцата са едновремнно прости до съвършенство и сложни до невъзможност да бъдат напълно разбрани и осмислени.
Освен това те са били в продължение на милиони години най-ценното средство за оцеляване. Това е така, защото съдържат множество протеини и практически всички извести витамини и минерали, в това число витамин А, витаним Д и рибофлавин. При това едно средно голямо яйце съдържа само 75 калории. Да, разбира се и 230 мг холестерол. Но последните изследвания показват, че не холестеролът въобще, а наситените мастни киселини са вредни за здравето. А в едно яйце те са едва 2 грама!Това откритие не само възстанови разклатената репутация на яйцата, но и засили интереса към тях и на диетолозите и на обикновените хора. Особено ако имате достъп до пресни яйца, снесени от кокошки, които живеят в естествена за тях среда и се хранят с ленено семе - така яйцата им стават още по-богати на есенциалните омега-3 мазнини.
Така че .......занапред не се лишавайте от вълшебната сила на едно прясно яйце.
Кафениквата или бяла черупка нямат отношение към съдържанието и хранителните качества на яйцата. Всичко зависи от породата на кокошката.


*********


цитирам един вестник, обаче ако ме надушат, не знам какво ще стане Blush

Общи условия

Активация на акаунт