Отслабване без много глад, но с доста спорт

  • 8 114
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
Божеее..как издържате с едно ядене на ден ooooh!
Колкото повече чета за диети и режими, толкова повече се убеждавам, че при всеки човек работи различно нещо Rolling Eyes
Ама докато си нацелиш режима...ей това е гадното.

Поздравявам те за свалените кила Peace

Стеф, свиква се! Цигарите ми помагат много през деня. Докато си пия какаото или чая, пуша... За съжаление, не се вързват много със спорта, но... засега са ми необходими. Също така, движението е разковничето при мен, защото ме стимулира да не ям през деня, а вечер да не преяждам.  Grinning

# 16
поздравления   bouquet за свалените кила,
ма това не е ли доста рязко някакси  newsm78
аз не бих издържала,браво

Мони, да, рязко е, но аз имам доста за сваляне, последната година бях доста обездвижена, защото бях залегнала яко над учебниците и сега си отмъщавам  Laughing за всички прегрешения. Но това същевременно ме мотивира и ме прави доволна. При мен е всичко или нищо... Среден път не работи.

# 17
Поздравления за свлените килограми!Режимът ти обаче хич не ми се струва здравословен,да ядеш само веднъж на ден пък и вечер на това отгоре,не е от най-полезните неща.Но щом на теб ти понася-това е важното.Успех в битката с килограмите!

Жижи, открих, че когато ям през деня, апетитът ми е постоянен, и като се наям, нямам енергия за нищо. А вечер като ям, после си лягам, и на другия ден съм пълна с енергия цял ден. Не знам дали е здравословно, със сигурност цигарите не са, но ми се отразява добре, да не говорим пък, че килата също са ужасно нездравословни... Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 171
И аз ям веднъж на ден,но не здравословни неща,а шоколад.Цял ден не хапвам нищо и вечерта хоп едно шоколадче.Изключително нездравословно се храня,но не пуша. Naughty

# 19
  • Мнения: 4 202
Жижи, открих, че когато ям през деня, апетитът ми е постоянен, и като се наям, нямам енергия за нищо. А вечер като ям, после си лягам, и на другия ден съм пълна с енергия цял ден. Не знам дали е здравословно, със сигурност цигарите не са, но ми се отразява добре, да не говорим пък, че килата също са ужасно нездравословни... Rolling Eyes

При мен е абсолютно същото, ако ям сутринта това значи, че цял ден трябва да дъвча нещо, на обяд си залъгвам гада с киселото мляко и бананите и това е.

Добре, как имате енергия за тренировки, като през деня не сте яли Rolling Eyes

Ако съм яла е абсурд да тренирам, на гладен стомах ми е далеч по-лесно.


Пропуснах да кажа за една съществена част от режима ми.
От януари месец на сам правя всяка седмица по един гладен ден, в повечето случаи това е понеделник, тъкмо да компенсирам своеволията на уикенда  Blush

# 20
Хм...това не е правилно.Едно основно ядене на ден е недопустимо за човек,който спортува.И защо само вечер?За да излъжеш организма той трябва да получава храна през интервали от 4-6 часа . Според мен една диета,която изключва всички вредни неща,от които трупаме излишни мазнини би била много по-разумна.А именно пържено,сладко,тесто,храни богати на мазнини,немога да разбера обаче защо изключваш храна като извара ,сирене ??Верно сиренето е по-мазничко ама в разумно количество носи много полезни вещества на организма.Още повече щом си решила да изключиш и месото.
И какво е това трениране по 2-3 часа??Като свикнеш на това натоварване и решиш да спреш ??не може да я караш така вечно?Привикне ли организма на това натоварване ще си върнеш всичко веднага ,дори да спреш  да си починеш , защото това определено немога да кажа,че ще превърнеш в начин на живот.Абе ти си знаеш,но не е разумно!!Аз съм привърженичка на разумното хранене без да изпадам в крайности и активен спорт !!Желая ти успех! Grinning
kloie, в предния пост писах защо само вечер. Друго - не ям сирене точно заради концентрацията на мазнини. Но хубавите неща от млякото си ги набавям от какаото, което го правя половин вода, половин чаша мляко.
За тренировките, верно че като свикнеш и после като спреш става ужас, но засега не мога да го мисля. Старая се да превърна този режим в начин на живот, за да може като стигна целта си в кг. да мога да ги поддържам. Това е още далече, но съм си обещала, че спорта трябва да го продължа умерено независимо от каквото и да било. Сигурна съм, че той е решаващ. Не трябва да го спирам никога.

# 21
Добре, как имате енергия за тренировки, като през деня не сте яли Rolling Eyes

Стеф, точно когато съм яла нямам никаква енергия. И обратното - празния стомах (след време спира да къркори, спокойно  Laughing) позволява енергията нужна за преработване на храната да се насочва за други дейности на тялото (съответно спорт).  Wink

# 22

Пропуснах да кажа за една съществена част от режима ми.
От януари месец на сам правя всяка седмица по един гладен ден, в повечето случаи това е понеделник, тъкмо да компенсирам своеволията на уикенда  Blush

Да, и аз я пропуснах без да искам тази част: понякога си правя гладни дни, особено след някое нарушение (напр. ресторант предната вечер), даже и по два наведнъж си правех, само с напитки, без храна. Просто съм супер мотивирана в момента!

# 23
  • Мнения: 1 817
Ей тая диета ми харесва много! Може след плодуването да я пробвам.

# 24
  • Мнения: 484
Да ти кажа, учудвам се ,че досега не ти се е случило да ти прилошее по време на тренировка. Или ти се е случвало? Не трябва да се спортува на гладен стомах, но ако хапнеш 2 часа преди това, хем няма да ти е тежко на стомаха, хем ще имаш енергия и няма да ти прилошава и да ти пада кръвното по време на спорт. Учудвам се също като не си набавяш достъпно протеини - нали не ядеш месо, пък и не видях да пишеш за ядки (сурови са най-здравословни), как така кожата ти е хубава. И дори и за момента да е така, без протеини кожата се отпуска много бързо, затова помисли като си изключила месото какви ядки, колко елда или поне риба ще хапваш.
Сигурна съм, че с тези свалени килограми си много мотивирана, но не е ли по-важно да сме здрави. Това, което ти правиш не само не е здравословно, ами и е опасно. И то по няколко пункта: нямаш достатъчно енергия за многото тренировки, което не влияе добре на кръвното налягане,натоварваш стомаха си, когато ядеш само веднъж на ден, твърде рязко сваляш килограми, това в повечето случаи води и до рязкото им качване, освен че предизвиква появата на стрии и проблеми с различни органи. В дългосрочен план правиш голяма грешка.
В повечето случаи не е трудно да се свалят килограми, по-трудно е да се задържи новото тегло. А пък и ако ние не се грижим за тялото си, кой ще го направи?

# 25
Момичета, малко новини от мен:

1. polinbg, права си за протеините. Мислех, че си ги набавям от млякото, но в последните две седмици почнах по-усилени тренировки и от една седмица задържам тегло.

2. Това е хубаво, но ми се ще да продължавам да свалям. В същото време осъзнавам, че може би в действителност свалям от мазнини, но същевременно качвам на мускул, затова не съм свалила кила.

3. Затова вчера в главата ми се въртеше да променя режима за 1 седмица, да отрежа всички въглехидрати за тая седмица, да пия кафе с мляко и подсладител, а вечер голяма салата с риба тон или с варени яйца или с варена соя.

4. После следващата седмица да се върна към обикновения си режим, но с доста намалени плодове и какао. По принцип смяната на режими ми се отразява като катализатор и продължавеам да свалям. Ще ви държа в течение.  Wink

# 26
  • Мнения: 484
Да, смяната на режима винаги се отразява така. Затова аз се храня разнообразно - така "режима" ми се сменя всеки ден.
А за подсладителя си помисли или по-добре попрочети за какво става дума, преди да се доверяваш на етикаета "без захар".

# 27
Да, Поли, знам колко са вредни подсладителите, но понеже планът е само за седмица, затова се навих... newsm78

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Цитат на: Голям праз link=topic=185839.msg3807557#msg3807557 date=1177662081
[/quote

Жижи, открих, че когато ям през деня, апетитът ми е постоянен, и като се наям, нямам енергия за нищо. А вечер като ям, после си лягам, и на другия ден съм пълна с енергия цял ден. Не знам дали е здравословно, със сигурност цигарите не са, но ми се отразява добре, да не говорим пък, че килата също са ужасно нездравословни... Rolling Eyes
Да,аз също бях така-с години се храних само по веднъж на ден и то вечер,но когато реших,че повече така не може да продължава си промених режима.Започнах да закусвам и организмът ми се адаптира само за няколко дни.Сега не мога без закуска,но мога без вечеря,което е по-добрия вариант според мен.

# 29
  • Мнения: 484
Естествено, че организмът се адаптира към начина на хранене. Храненето е въпрос на навик. Така че създайте си здравословен навик, без оправдания "това мога, това не"

Общи условия

Активация на акаунт