как научихте бебетата си на биберон-залъгалка?

  • 4 547
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 368
Смених няколко фирми залъгалки,но няма резултат,нито силиконова,нито каучукова иска.До 6 месеца беше само на кърма,без вода.След като го захраних започна да пие вода директно от чашата с накрайник на Авент.

# 16
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Пепи до 5-тия месец не искаше да помирише залъгалка. И ние бяхме само на кърма. Като тръгнаха зъбите започна да става страшно. Бях купила на Нук, Авент, Чико и Нуби. Един ден случайно се заговорих с продавачката в детскиямагазин и тя ми предложи Нук. Взех я със съмнения, но той като я захапа и не я пусна. Племенницата пък не признаваше друга освен най обикнавените на Камера за по левче. Моя съвет е да тестваш различни видове и марки.

# 17
  • Мнения: 5 391
Още в родилният дом го "запознах" със залъгалката, грешка, която сега отчитам Tired

# 18
  • Мнения: 80
Ох, как ти завиждам за кърменето. Моят син така и не иска да суче. Плачеше като го взема и го насоча към гърдата. Изцеждах се като крава и се хранеше от шишето. Късметлийка си,да знаеш (както и всички кърмещи мами,а тези като мен ме разбират). И благодарение на изцеждането кърмата ми намаля много бързо-иначе в началото имах в изобилие. Относно биберона-залъгалка-и това не му допада. Първо мислех че биберона е голям за него. Купих по-малка биба. След това още една и така си стоят. За което съм доволна,защото няма да имам проблем с отучването. Имаше един период на лапане на ръчички,но той отмина. Така се опознава светът,а не е липса на биберон-залъгалка. Така че моят съвет е ако може и без биберон-залъгалка-по-добре. Но ти си майката и ти си решаваш.

# 19
  • Мнения: 545
Изпробвай различни видове залагалки-силиконови,каучокови ,различни форми докато бебка си хареса.Не се притеснявай,че ще се отбие ако е със залъгалка.По-добре биберон-залъгалка отколкото ръцете в устата.
Ако наистина държиш да се научи, пробвай по този начин - купи различни форми с размер, подходящ за възрастта (да не е много малък), материал - за предпочитане каучук, но ако не го приема - силикон. Нашият син също си имаше любима форма на залъгалката (от обикновените, ортопедичните направо ги изплюваше) и друга не признаваше.

Всъщност ако е гладно детето много е трудно да го излъжеш със залъгалка! То просто си иска храната и затова ще я плюе залъгалката. Ако не иска от шишето, виж дали проблема не е в неговия биберон - купи различни биберони за шишета и изпробвай. Може дупката да е вече малка и да не пуска достатъчно...

# 20
  • София
  • Мнения: 44 115
бяхме точно на вашата възръст, когато малчо си откри ръчичките и ест започчна да си ги лапа, хапе и т.н. пробвах да му давам залагалка, но той я плюеше или я вадеше, след извесно време спрях да настоявам, така и не се научи, сега само се радвам за което. Нямаме да се отказваме от лошиянавик Wink а лапането на ръцете му мина модата за месец - два и на него.
Но това може и да е признак на глад - пробвай вместо залагалка да го накърмиш. По принцип ако кърмиш на поискване, съвсем нормално е детето ти да не прояви интерес и нужда от залагалки.
за другото не мога да ти помогноа със съвет, не съм се цедила, в малкото случаи когато съм го оставяла гледах да го нахраня веднага да изляза и да се върна когато се очаква той отново да е огладнял.

# 21
ne davam i ne smiatam da davam, vypreki, che momata вече от месец и половина се опитва да си навре ръцете в устата... а, да иреве ако като си ги нацели в устата й ги извадя - просто няма да я огрее за биберон Naughty

# 22
  • Мнения: 2 952
Много малка  дупка на шишето  за млеко.
Би Фри 1-ви  номер стават.С Авент  1- ви номер  се давеха и двамата, по-голяма е дупката.
Няма  страшно - ще  свикне.
Биберон не  искат и двамата.Ако не иска не й давай.Всички бебета  си хапят ръцете , мушкат  ги  целите юмручета в устите , и това отминава.Всяко чудо за 3 дни.Етапи разни се минават.

# 23
  • хасково
  • Мнения: 107
така и не се научихме. Държахме, подпирахме , но не стана. Купих различни видове и сега си играем с тях

# 24
  • Мнения: 4 784
Сложих бибата в устичката му и я придържах с ръка няколко минути - така няколко пъти и свикна. Като му омръзне или заспи и си я изплюва сам.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
тя сама се научи, не съм си поставяла за цел аз да я уча....

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз така и не успях да накарам Калина да смуче биберон  Thinking Не искаше и това е  Naughty

# 27
  • София
  • Мнения: 1 074
   След като упорито отричах бибероните два месеца, една нощ се дереше и просто не издържах и й го мушнах в устата - оттогава всички спим спокойно  Grinning
 
 

И аз така, но преди 4 дена Wink

# 28
  • Мнения: 742
Не можах да я науча Tired

Общи условия

Активация на акаунт