Налага се да изтръгвам детето си от свекървата!?

  • 3 930
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 877
Честно казано аз съм потресена от това - струва ми се ненормално....Не знам какво да кажа!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 433
Напълно теразбирам, защото аз имам същия проблем, ама с майка ми. При нея бебето нямало колики, не се събуждало нощно време, не плачело и т.н. Да не говорим за постоянните караници относно хранене, режим , сокчета, дрехи и възпитание. Добре че все пак не живеем заедно, иначе бих луднала. Честно казано със свеки по-добре се разбираме, защото тя изпълнява точно моите инструкции и не си позволява самоиницитиви. Най-много да я облече повече отколкото трябва. И като се има в предвид че не съм някоя млада неопитна майка. По образование съм детска сетра, и що бебета са минали през ръцете ми и пак все те знаят повече...

# 17
  • Мнения: 3 479
Тинка,стана ми смешно Grinning.Но наистина е неприятно.Мъжът ти намесвали се в такъв случай?
Говорете със свекървата,не пред детето,но и обяснете,че по този начин тя и на него вреди. Peace

Валенцето, пред такива хора доводът, че тя вреди на детето не върви. За тях фактът, че го обичат е достатъчен, за да им дава право да правят с детето каквото си искат. Поне моята свекърва изхождайки от тази позиция казва: Аз го обичам и искам най-доброто за детето, значи не мога да му навредя. Да обаче, хич не можеш да им обясниш, че това, което те мислят, че е най-добро за детето не винаги е така в действителност.
Тинка, какво да ти кажа освен, че ти съчувствам. Единственото решение е колкото може по-далеч, но не винаги е възможно. За съжаление има хора, с които по никакъв начин не можеш да се разбереш и ти май си попаднала на такива.

# 18
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
пробвала ли си да кажеш директно "майко (или там както се обръщаш към нея), детето трябва да яде/спи сега. Би ли ми го довела в кухнята и да ни оставиш, за да го нахраня, че много се разсейва като има някой около него" Ако ти каже, че детето иска да остане с нея, ти кажи: "сама знаеш, гледала си деца, разбираш, режимът е много важен за малките деца, моля те, доведи го до 5 мин"

# 19
  • Мнения: 178
Тинка,с моята свекърва нещата стояха по същия начин, само че когато голямата ми дъщеря беше малка.Повярвай ми-такива хора наистина са луди. Ние също живеехме известно време заедно,но се изнесохме в собствено жилище и буквално ги отсвирихме.Номерата им нямаха край.Сега с малката ми дъщеря няма проблеми-когато дойде да я види / в годината 2 пъти/ само като я погледна и пуска детето.Е,това не попречи миналата година при едно от посещенията й да даде на малката /тогава на 8 месеца/,която е с много алергии ,включително и хранителни кисело мляко с ягоди буквално зад гърба ми.Та,идиота си е идиот.Не ме питай за скандала,който вдигнах и за това каква реакция направи  детето . #Cussing outНе ми се говори за хилядите номера,които ни кроеше,скандали също като при теб,такива хора не се разбират ни с добро,ни с лошо. #2gunfireРешихме проблема като се дистанцирахме и й дадохме да разбере,че няма да бъде на нейната.
Дано ви остави на мира като се преместите.И бъди твърда,такива хора не заслужават уважение,съобщаваш им кратко и ясно какви са ти правилата- и толкова. 

# 20
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Уфф, много кофти, наистина. Аз имах такива ситуации, но когато Алекс беше по- малка. Сега вече ми е трудно да ги накарам да я гледат, така че като я загледат за два- три часа ми е радост.
Но съм сигурна, че ако прави така сега, бих се изнервила и съвсем тактично, защото рядко се обаждам по- грубо, ще й го кажа- че ме дразни поведението й  и е недупостимо.
Не може да става и дума да дърпа детето. Какво е това съревнование от тяхна страна и аз незнам.

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
пробвала ли си да кажеш директно "майко (или там както се обръщаш към нея), детето трябва да яде/спи сега. Би ли ми го довела в кухнята и да ни оставиш, за да го нахраня, че много се разсейва като има някой около него" Ако ти каже, че детето иска да остане с нея, ти кажи: "сама знаеш, гледала си деца, разбираш, режимът е много важен за малките деца, моля те, доведи го до 5 мин"
Ей, тази идея ми допадна много  Peace
Защото някак грозно е да не водиш детето при баба му или тя да го дърпа от ръцете ти  Rolling Eyes Може би ако я включиш по-активно в гледането на детето и не я изолираш, тя ще започне да постъпва като зрял човек  Peace

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Наистина изглежда смешно тази ситуация, на мен свекървата не ми е бягала чак така, но винаги, когато отидем, от вратата гушка детето и не го пуска, то си ходи във въздуха, иска да обиколи стаята, а тя го държи - хем ми е смешно, хем ми е жал за детето ми. 
Като живеехме у тях пък колко пъти съм й висяла над главата във всякакви неудобни пози, за да си нахраня детето, или пък тя го отнася в спалнята си, където знае, че ми е неудобно да влизам, или с детето на ръце готви/мие чинии/затваря буркани Crazy
Изкукала работа, така и не се разбрахме, сърди се и вика, че не й даваме детето, ни от намеци, ни от думи не схвана.
Най-много се ядосвах, че я слага на прозореца (отворен) да гледа навън, после детето иска да му отварям прозорците да се провесва ooooh!. Последния път я слагала на балкона да пипа щипките (те са от външната страна на остъклен балкон) - естествено зад гърба ми, като сме им на гости, хуква с детето по другите стаи и не мога да ги виждам. Не могат да я пазят, на Великден свекър ми й подава НОЖ да си начука по-добре яйцето. Аз не исках вече да я водим у тях, но мъжът ми все настоява. А и малката ме предава напоследък, от пързалките сама хуква към блока на баба си Close
Освен да ти пожелая късмет, успех и здрави нерви, друго не се сещам  Confused

# 23
  • Мнения: 3 146
Тинка и всички останали с подобни проблеми, хора, направо изстинах от ужас и дори не се усмихнах на историите ви. Адски ви съчувствам! Никакъв егоизъм няма в това да си вземеш детето. Те са си имали свои деца, радвали са им се, сега е ваш ред. Повтаряйте си го непрестанно, когато ви загложди лек повей на съмнение в егоизъм.
Тинка, пожелавам ти, като се преместите, да се подобри положението. Не зная колко не е луда тази жена, но мен ме плаши. Shocked

# 24
  • Мнения: 728
Малеее,тази жена не е в час... Crazy
Ще ми дърпа детето и няма да го дава...нали няма да го вземе повече... Naughty
Тинка,ТИ си майка на детенцето и ти знаеш кое е най-добре за него! Peace
Радвам се,че ще се местите!Теглиш ключа на вратата и това е! Wink

# 25
  • Мнения: 550
Мили мами ,пазете си нервите,че от свекървената болест трудно се оздравява!Аз имам подобен проблем.Не казвам ,че всички свекита са лоши,ама има такива"съкровища"!!!!!! #Cussing outВсе си повтарям да не се ядосвам,нооооо,само като се появи и..... #Crazy

# 26
  • Мнения: 83
Като чета отговорите се оказва, че повечето от нас имат проблеми със свекървите си. Ние също живеем при родителите на мъжът ми, но до един месец ще се изнасяме. И аз имах също проблеми със свекърва си, но още в началото започнах да и показвам че няма думата относно детето иначе до сега да ми се е качила на главата. А колкото да и го давам - друг път. Радва му се само в наше присъствие. Няколко пъти сме и го давали да го носи по другите стаи, но аз направо се побърквам от ревност като знам че е при нея. С майка ми също е така но тя поне не живее с нас и го вижда един път в седмицата. Според мен още от началото трябва да се поставят на място ако не искаме ние да станем по луди и от тях. Надявам се да не ме разбирате погрешно и ако е малко грубичко съжалявам, но това е решението според мен и колкото се може по-далече.

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Като чета отговорите се оказва, че повечето от нас имат проблеми със свекървите си. Ние също живеем при родителите на мъжът ми, но до един месец ще се изнасяме. И аз имах също проблеми със свекърва си, но още в началото започнах да и показвам че няма думата относно детето иначе до сега да ми се е качила на главата. А колкото да и го давам - друг път. Радва му се само в наше присъствие. Няколко пъти сме и го давали да го носи по другите стаи, но аз направо се побърквам от ревност като знам че е при нея. С майка ми също е така но тя поне не живее с нас и го вижда един път в седмицата. Според мен още от началото трябва да се поставят на място ако не искаме ние да станем по луди и от тях. Надявам се да не ме разбирате погрешно и ако е малко грубичко съжалявам, но това е решението според мен и колкото се може по-далече.

И аз долу горе реагирам като теб, не давам детето дори и майка ми рядко го вижда, понеже не одобрявам това, че не ме зачитат като авторитет пред детето и зад гърба ми си правят каквото си искат с него. Не го давах въобще на свекъра и свекървата, но положението стана по зле, вдигаха ми нервите само като чуех че се запътват към нашата стая и няма покой никъде не можеш да избягаш. А и малкия иска да ходи при тях което ме подлудяваше още повече. Но пък се чувствах егоистка, поставих се на тяхното място, ами ако и моето дете не ми дава да си видя внучето... и се чувствах ужасно и се самообвинявах, че постъпвам зле и т.н. Те си мислят, че ги мразя, понеже не им давам детето си и решават проблема като си правят каквото си искат и хич не им пука, че аз не искам да идват и т.н., идват аз им правя забележка за нещо което не одобрявам в поведението им към детето, а те все едно ме няма въобще не ме слушат и си продължават така. Постоянно трябваше да поддържаме обтегнати отношения за да не ни притесняват по всяко време и да не ни досаждат. Скандалите бяха редовни понеже това беше единствения начин да ги държим по настрани от нас поне за 1 седмица. Но така не може да се живее все пак сме хора. Хиляди пъти сме опитвали и с добро и с лошо да и обясним какви с нашите критерии за възпитание и т.н., но без успех. Прибира се 23 и 30ч. и ние тъкмо водим малкия да спи (понеже едвам сме го убедили, че е време да ляга) и тя тъкмо се прибира от другия си син и от вратата с бърза крачка идва и ми го дръпва от ръцете (съответно малкия само това чака за да не спи) когато и обясним, че трябва да си ляга и да беше дошла в по подходящо време тя вдига луд скандал, че не и даваме детето не можела ли да го види, детето плачело за нея и т.н. и т.н. Сега реших от време на време да и им го давам да го видят уж за да е по спокойно, но какво стана последно. Сутринта рано малкия излиза от спалнята тъкмо се наспал и тя на вратата и го грабва, аз през това време отидох да правя закуската, и тя решава да го води на магазина, аз и казвам, че трябва да се храни понеже не е закусвал, тя ме убеждава, че ще отиде на близкия магазин и до 2мин. ще са се върнали ( аз преценявам, че наистина той е на 2крачки и ще могат да се приберат бързо), при тези условия аз се съгласявам. И какво става повече от 1ч. не се прибраха с мъжа ми висим по балконите и се притеснявам какво е станало, а тя решила, че щом сме и го дали що пък да не се разходят и да отидат до най далечния магазин.   newsm61 smile3515

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Попадали ли сте в подобна ситуация? ........

Не, не съм. Просто не давам да ми пипа детето въобще /и не се чувствам егоистка, сори/, да не говорим пък да го дърпа от мен  #Crazy
Налудничаво звучи, наистина, но си представям какво ти е.
Много е важно с таткото да говорите за това и да намерите решение. Да заемете твърда позиция и двамата с мъжа ти, а най - добре той да се оправя с майка си.

.........Може би ако я включиш по-активно в гледането на детето и не я изолираш, тя ще започне да постъпва като зрял човек  Peace

Няма такива филми  Naughty. По - скоро съвсем ще си прави каквото си иска. Въпрос на манталитет е.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 673
Само едно нещо ще кажа - поведението й НЕ Е НОРМАЛНО, щом е против интересите на детето
За мен тази жена просто НЕ Е В РЕД!

Общи условия

Активация на акаунт