Леля Кики бий

  • 2 133
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 952
Струва ми се най-вероятно в яслата, да ги заплашват, че ще ги бият, ако не спят, ядат и прочие...
Дъщеря ми на 2 и половина и си измисля и украсява, понякога отговаря наопъки напълно сериозно. Тенденцията се задълбочава пропорционално на броя на присъстващите  Simple Smile  Понякога пък не успява да изрази условности, нюанси и не се разбира правила ли е нещо, иска ли да го прави, чувала ли е просто  newsm78

# 16
  • Мнения: 7 391
                             malina_m , с пръчка по дупето на масата за хранене  newsm78 си е направо чиста фантазия.Виж да е на вън по бих могла да се съглася. Laughing
                             А неговите фантазии край нямат.Дядо му го държи на ръце и той вика "Деди чипе"- щипе демек и то защото иска баба да го гушне.Човека направо се стопи от притеснение и при това ние там сме 6 човека.Всички баби,дядовци и мама ,и тате. Mr. Green
                             Така,че ако някой се дразни от думата "лъжа" и наистина не е лъжа ,а просто негов си начин да постигне желана цел , по-скоро фантазира и представя нещата така както са му удобни .И най-важното е ,че хваща дикиш и си постига искането без значение при кого е и към кого е насочено.При това е на две години,ами какво става на 5-6 - направо ще те вкара в затвора. Mr. Green ако продължаваме в същия дух да му се подчиняваме.Особено едната баба я манипулира и заповядва с тон нетърпящ възражение,ако не стане следва такъв рев,че жената се утрепва да му изпълнява прищевките. Mr. Green
                             За това основно правило проверявай инфото дадено от бебо на място. Mr. Green

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 790
"Мамо, мамо, дядо ме ухапа!"-това са мои думи, била съм около 3-годишна.
Истината-дядо ми ме взел на ръце, но не се бил обръснал. Опряла съм си бузката до неговата и така...

# 18
  • Мнения: 315
Едва ли лъже,децата не лъжат за такива неща.

# 19
  • Мнения: 2 047
    Аз пък имам спомен от градината, че лелята доста често пошляпваше. Спомням си го съвсем ясно. А на едно момченце му дърпаше постоянно ушите. Вече големи се видяхме и си говорихме за градинката и спомена за тогава, че е получил възпаление на едното ухо.
   

# 20
  • Мнения: 4 451
Хубаво е да провериш историята и да не оставяш нещата така. Казвам ти го от личен опит. Аз скоро разказвах някъде, ама пак ще си кажа. Дъщеря ми е хиперактивно дете с дефицит на внимание. Има изоставане в речта. Ходи в нормална детска градина. Един ден ми каза, че госпожа Х я бие. Питам я къде точно. Тя ми отговори, че по дупето. "Защо те бие?"-питам, "Защото не искаш да спиш" (тя все още говори така). "А ти какво правиш като те бие?" и последва отговор: "Плача". Много се ядосах, защото детето е с проблем и то не лек и трудно заспива. Често изобщо не спи на обяд. За всеки случай се обадих на две майки, чиито дечица са в нашата група, за да ги разпитат какво точно се случва. И двете потвърдиха същото. Бие я, защото не спи на обяд. А като я набие, тя се разплаквала и заспивала. Shocked Отидох в градинката, но за съжаление, сутринта беше на смяна другата госпожа. Аз въпреки това не се стърпях и си казах каквото имаше да казвам. Попитах ги, епикриза ли трябва да размятам сега тук, за да докажа, че детето е болно и не е виновно, че не може да спи. Няма да забравя как лелята гледаше през цялото време в земята, не посмя да ме погледне. А другата госпожа каза, че никога не е имала проблем с Мими и е изумена.
Следобяд отивам да си прибера детето от градинка и с намерението да говоря точно с учителката, която бие детето ми. Ами за мен нямаше по-голямо доказателство от това, че случващото се е истина, от поведението на госпожата. Те и бяха предали какво съм казала сутринта. Тя ме посреща с усмивка до ушите, започва да се подмазва, да целува детето (а то втрещено се дърпа), бързаше да ми даде раницата и да се скрие в стаята. Като видях, че бърза да избяга, направо и казах: "Вие нали повече няма да биете детето?". Смени и се физиономията, взе да отрича, децата лъжели и т.н. Сега от време на време разпитвам другите дечица, дали случката се повтаря. Казват, че вече не я бие. А и тя не се е оплаквала скоро. Надявам се госпожата да си е взела урок.

# 21
  • Мнения: 648
   Незнам какво да те посъветвам, защото ситуацията наистина е деликатна, още повече, че моята дъщеря твърди, че аз бия баба й Mr. Green Свекърва ми ми разказа как се е смяла на Александра, която стоейки в количката си говорела "Мама бий баба" ooooh! Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
   ситуацията наистина е деликатна

Надеждица, извинявай, че ползвам цитат от твое мнение, но не разбирам какво толкова й е деликатно на ситуацията? Дори при 90% вероятност детето да разказва измислици, не бих се посвенила да говоря с учителките.

# 23
  • Мнения: 4 406
понеже съм убедена, че лелките пошляпват дечицата, моето е инструктирано да ги плаши с "Ще те кажа на мама!"
на няколко пъти ми разказва случки със заплахи и насилие и винаги подпитвам персонала, всичко излиза, както ми го е казало детето, без частта за боят, там мълчат като партизани на разпит!
затова съм на страната на детето си...
непременно трябва да уведомиш леля ти Кики, че детето я клюкари и ще видиш как ще стане по- внимателна!

# 24
  • Мнения: 1 404
Според мен трябва да поговориш с лелката,а и с директорката също.Децата наистина са склонни да си измислят,но аз съм на мнение,че в основата на всяка измислица стои зрънце истина.Наскоро Ния ми разказа как леля Любка я биела.Спрях я веднага от градина и говорих с директорката,тя съответно с персонала и накрая се оказа,че другата лелка удряла по принцип Shocked,но Ния не са я удряли,защото слушала.Не знам колко е истина,но може и така да е-тя да е видяла и после да ми го е разказала като преживяно,но  не ме е излъгала  просто за играта.Естествено я отписах от градината.

# 25
  • Мнения: 4 406
накрая се оказа,че другата лелка удряла по принцип Shocked,но Ния не са я удряли,защото слушала.
хм, това за тях явно обяснява нещата...  #Crazy #Crazy
наскоро приятелка ,живееща в Лондон, ми разказа , че там ако някой те види даже да замахваш към детето , дори и в собствения си двор, може да се обади на Заинтересованите органи и да те арестуват. мечтая си да стане така и в БГ

# 26
  • Мнения: 648
   ситуацията наистина е деликатна

Надеждица, извинявай, че ползвам цитат от твое мнение, но не разбирам какво толкова й е деликатно на ситуацията? Дори при 90% вероятност детето да разказва измислици, не бих се посвенила да говоря с учителките.

  Деликатна е разбира се! Това обаче изобщо не изключва разговор с учителките. Не дадох конкретен съвет, тъй като всяка една от нас е най- наясно с атмосферата в яслата на детето й! Лично аз имам 2 различни подхода с двете учителки на Александра Peace
Никога не бих оставила във "въздуха" думите на детето си, но заради комфорта му в детското заведение от мен се иска деликатен подход към персонала Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 179
 Здравейте и от мен. Simple Smile
 Да отговоря и аз по темата.
 Твърдо съм на мнение, че не всяка детска учителка става за детската градина. Защото има такива, които са там само за присъствие и оставят децата изцяло на помощния персонал (срещат се жени с осмокласно образование). Лелките са там, за да поддържат хигиената, както на помещенията, така и на самите деца. Ако имат явна причина, нека "тупат" памперса, но да сме сигурни, че няма да е системно.
 А до това, дали да вярваме на детето, което веднъж ни е излъгало за памперса? Твърде малки са в яслата, за да лъжат за пошляпванията. Ако дете на такава възраст се оплаче, то със сигурност, някой му е посягал поне веднъж. Наша е задачата да преценим ситуацията и лично аз в такава ситуация, порицавам и двете страни. Лелката да си държи шамарите на разстояние от децата, а малкото, да внимава, да не прави повече бели.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
  Ако имат явна причина, нека "тупат" памперса, но да сме сигурни, че няма да е системно.
 

Я, кажи една "явна" причина да се бие дете, че аз нещо не се сещам за такава.... newsm78 Живеем в 21 век, насилието над деца е ЗАБРАНЕНО и да - тупането на памперс също е насилие.  Naughty Най-добре е социалните да дойдат...  ooooh!

# 29
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Извинете ме, че не писах дълго време в темата, но да кажа за развоя на случката.

Говорих с леля Кики  Simple Smile Тя каза, че не е удряла детето, нито би си позволила да удари ничие друго дете. Просто когато не заспивали децата им казвала, че ще ги потупа по памперса, но не си позволявала да го прави, всичко било на думи.

На мен ми е ясно, че истината няма да я разбера, но поне лелята вече е наясно, че детето казва, та се надявам, ако ги по шляпва вече да не го прави  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт