"Втори шанс" или да поговорим за компромисите.

  • 1 538
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 490
Компромиси вече НЕ

# 16
  • Мнения: 3 423
Смисъл от компромиси няма.
Винаги съжалявам, че съм направила.

# 17
Изобщо втория шанс компромис ли е, или нещо задължително?
Предпочитам да не мисля втория шанс за компромис, нито за задължение. По-скоро ми харесва да е великодушие или каприз. Искала съм - дала съм. Но не броя колко пъти и на кого. Ако го искам, значи си струва. Пък и май лесно забравям. А думата компромис ми звучи като предателство към себе си, някакво самонасилване. Какъв и е произходът всъщност и какво означава?

# 18
Давам втори шанс (само не на бивши гаджета).
По принцип не понасям определени постъпки, а не определени хора. В живота не може без компромиси. Ако не ги правиш с един човек, ги правиш с друг. Преди съм била много безкомпромисна и съм губила много от това. Няма идеални хора, дори и тези, от които не съм очаквала са ме разочаровали, така че човек не трябва да има големи очаквания към другите, а да се опитва да ги разбира. Това не означава, че не изисквам добро отношение, но не се сърдя ако не го получавам.

# 19
  • София
  • Мнения: 462

   Втори шанс давам,понякога и трети и пети...зависи от човека,зависи и от постъпката.
Понякога е имало смисъл, понякога не.
За мен втори шанс не винаги е равно на компромис.
От както най-близката ми и обичана приятелка ми даде втори шанс , съм по- толерантна в отношенията си.

# 20
  • Мнения: 843
  Толкова прощавам,  че все още зачеркнати хора ми искат  пари назаем. Бивши приятели.   Явно не съм се изразила добре, .. каквато съм мека... ooooh!   
     Племеникът ми е наркоман...    толкова ТЕЖКО връщане обратно  ..  Прощавам - не прощавам , прощавам - не..   Дали  да го направя пак?  На никого не пожелавам този ужас - да избира.
    Хем ми е дете,  хем тормози  МОите родители !!!!  / Забрана за достъп/има  по съдебен път. / междувременно татко почина/
     Нямам пари да го излекувам,/ НЯМАМ!!/    мога само да спестя ужаса на родителите ми...
    Ето  това е КОМПРОМИС. 
 Втори шанс?!   Кво?    ОООххх   и работа ще му намеря/ както последните  4 пъти./  ..Но не мога да го излекувам..
    та, какво за компромисите...? Grinning

# 21
  • Мнения: 1 564
Зависи колко го обичам. Давам и втори, и трети шанс, но понеже съм злопаметна и не забравям......
И аз. Naughty

# 22
  • Мнения: 3 818
Давала съм, но понякога на човек му се налага да прави и корекции на собствените си изисквания към човека, с който е, защото проблемът може да не е в шансовете, а в натрапването на наши мисли върху чужд образ.

Точно това си мислех, докато четях темата, а ти си го написала Simple Smile
Имам една приятелка- много скъпа и любима. Но незнайно защо все болка се появяваше помежду ни. Опитах се да избягам, върнах се, защото я обичам много и дадох втори шанс. Пак боля, пак нещата се объркаха и пак дадох нов шанс. Нещата се промениха в момента, в който не тя се промени,а аз коригирах очакванията си към нея. Защото разбрах, че грешката е колкото в нея, толкова в мен, защото й налагам своите представи върху нея.
Иначе шансове давам много. И не съм злопаметна, мине ли, наистина е минало:)

# 23
  • Мнения: 3 248
Зависи от хората, за които става въпрос. Ако ги обичам и държа на тях, мога да им прощавам до безкрай ... най-вероятно. Не са ми проблем компромисите и бих им дала втори, пети, десети шанс ... защото след като ги обичам, значи са си го заслужили по един или друг начин. Crazy

# 24
  • Мнения: 3 647
Зависи колко го обичам. Давам и втори, и трети шанс, но понеже съм злопаметна и не забравям, количествените натрупвания водят до качествени изменения.
Рядко давам втори шансове - малкото пъти когато съм го правила се е получаване на същата ситуация преди втория шанс

 Naughty затова втори шанс само на приятелите

Компромиси със себе си не правя - но не налагам очакванията си  за нещо иделано в/у реални хора и ситуации. Не се опитвам да разбирам хората - просто ги приемам такива каквито са ......

Общи условия

Активация на акаунт