Как закрепвате кошницата за кола - спешно моля за съвет!

  • 1 027
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета гледаите филмчето което Морена  ви е намерила- няма какво да се мъчите, там всичко се обяснява нагледно!Това филмче ще отговори на всичките ви въпроси.
Никога столче за новородено не се обръща по посока на движението.Винаги обратно.След като се ползва следващото по големина може да се обърне.На всяко столче има инструкции за закрепване и забележки какво трябва и не трябва да правите.Прочетете ги!
Вили Hug

# 16
  • Мнения: 222
Зависи от кошницата или столчето. Кошниците се слагат на предната седалка са с гръб към движението. Трябва да са изключени въздушните възглавници, ако колата има такива. Ако е на задната седалка детето може да е с лице към движението. Поне на моята кошница така е нарисувано. Ако столчето е за по голямо дете се слага на задната седалка също с лице към движението. Ако колата има странични въздушни възглавници е препоръчително да се сложи по средата. Столчетата и кошниците си имат дупки от където да минават коланите. По принцип на всяко столче или кошница отстрани има лепенка с указания как да се постави и от къде да минат коланите.
Ние ве4е сме в седя6т стол, и в инструкциите пи6е, 4е стол4ето неможе да се слага в средата, само от ляво или дясно на задната седалка.За ко64етата, на на6ият има6е лепенки с инстукции как да се прикрепи, но с лице към седалката.

# 17
  • Мнения: 80
... Всъщност никога не съм виждала някой да си вози детето в кошница в посока на движението.

Аз като го слагам по посока на движението? Така съм решила и така го слагам.Както писах и по-горе мърдане няма. Нека момичето само си реши. Ние само й даваме съвети и й казваме ние как правим,нали?

# 18
  • Мнения: 2 908
Нормалното в инструкциите е да се слага в посока обратна на движението-то и отзад си има място през което минава колана,а отпред минава сигурно ей-така и се заключва.Като се купи стол тогава вече е в посока на движението-няма какво да спорим-колкото да е голямо детето-щом е още в кошничка-назад се слага...А който иска както иска да си я слага.. Rolling Eyes

# 19
  • varna
  • Мнения: 1 012
ами то зависи от кошницата ако няма такива неща за захващане както е дадено на филмчето,моята е на чиполино и има на гърба отзад чопче  кадето трябва дасе захване с колана,дръжката ми не пада напред,такаче остана само преминаването за колана отзад и отпред,да не ви казвам че досега го возих на предната седалка Embarassed като издърпвам седалката напред и то се опира стабилно  в таблото-там имам въздушна възгл,ама тя се пада малко по нагоре,такаче мисля че няма проблем,ами на задната ме е страх да го возя защото не го виждам а той почна дасе плюнчи и всеедно дъвчи нещо и ме страх да не се задави нещо,а така е до мен и всяка минута мога да реагирам-естествено като съм превела колата в безопастно състояние

# 20
Ами аз го слагам обикновено зад шофьора. Слагам задължително коланите на столчето. Като издърпаш колана на колата все едно ще го закопчаваш се получава така все едно можеш да мушнеш детето вътре(егати обяснението,ама дано ме разбереш).Едната лента-задната я слагаш зад столчето,а предната пред детето-да мине през гърдичките. Итака закопчаваш колана и няма мърдане. Дано си ме разбрала-опитах се възможно най-лесно да ти обясня. Тези столчета нямат специални приспособления за монтиране в колата,но така както ти казах е добре. Детето е вързано е не може да мърда,така че бъди спокойна.
Лек път ви желая  Simple Smile
пробва ли ли сте с коша от количката,който също може да стане на столче?по същия начин ли се практикува с колана на автомобила? newsm78

# 21
  • Мнения: 1 992
пробва ли ли сте с коша от количката,който също може да стане на столче?по същия начин ли се практикува с колана на автомобила? newsm78

Съветвам те да не пробваш. Кошът от количка не е предназначен за возене в кола.

Общи условия

Активация на акаунт