С колко км/ч возите децата си?

  • 1 581
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 603
Преди карах като луда. Откакто забременях, започнах да спазвам ограниченията.
Сега, когато я има бебка съм доста внимателна и когато друг шофира съм постоянно "на спирачката"

# 16
  • Мнения: 990
Стремя се да карам внимателно и спазвам ограниченията. Веднъж ми  се е случвало в живота да карам като "полуидиот", и това беше когато оперираха детето ми, а аз трябваше да взема кръв от кръвния център. Не бях на себе си (не се оправдавам). Има ситуации в които човек първо "прави " после "мисли".

# 17
  • Мнения: 601
А как става номера, карайки да държиш децата newsm78Не и скачам възмутено, просто ми е чудно.
Иначе-който е отзад и държи да бърза много-да намери начин да те изпревари-и да светка и да бибитка, дреме ми на шапката.

Сяда човека на задната седалка, взема детето в скута си и така. Ти да не помисли, че докато карам е в мен?

# 18
  • Мнения: 6 167
опитвам се максимално да спазвам правилата за движение.
със или без деца в колата.
винаги има някой, който мисли, че може да ме учи как да шофирам, особено в бг се навъдиха доста народ без книжки  и тн....
татко ми казваше ' пътя се е ширнал, ако иска и да те прескочи, негова работа'.
горе-долу така разсъждавам.
да не говорим, че когато съм на второстепенен път ми харесва и да гледам от къде минавам, все пак.
природа, гледки... не бързам за никъде.


# 19
  • Мнения: X
Винаги спазвам ограни4енията, първо защото така трябва и второ тук глобите са много солени. Например ако не спреш на пешеходна пътека хората ти запомнят номера и ти идва една глоба от 2500 крони / около 500 лв/ , за превишена скорост глобите също са големи, както и ако возиш детето без стол4е за кола.  За шофиране в нетрезво състояние могат да ти вземат книжката до живот.  Заради това и тук не умират много хора при катастрофи, защото вси4ки спазват законите.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
над 110 на магистралата.... Има си правилник за движения по пътищата и всички които не го спазват са престъпници по смисъла на закона.

Максималната разрешена скорост по магистралите в БГ е 130...

А хората нарушаващи ЗДП/Закона за движение по пътищата/ са нарушители, а не престъпници... Peace Peace

# 21
  • Мнения: 27 524
Кой с колкото сметне за добре и за разумно. Зависи и от колата, от акъла на шофьора и от какво ли още не. Подобни въпроси са безстатистични  Sunglasses

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 171
над 110 на магистралата.... Има си правилник за движения по пътищата и всички които не го спазват са престъпници по смисъла на закона.

Максималната разрешена скорост по магистралите в БГ е 130...

А хората нарушаващи ЗДП/Закона за движение по пътищата/ са нарушители, а не престъпници... Peace Peace



 ooooh! Съгласна за поправката! Само дето всички нарушители са на косъм от престъпници/днес даваха жертва на подобен нарушител по БВТ/...

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Катюша, не е много по темата, но основната причина за катастрофите по пътищата не е любимото "несъобразена скорост", а лошите пътища, липсата на магистрали, многото полицаи по пътя.

Статистиката миналата година /помня го много добре/ беше, че за първите 6 месеца по пътя София - Бургас до Стара Загора /до там имаше магистрала/ има 1/един/ загинал, а от Ст. Загора до Бургас са 34 /тридесет и четири/. Стара Загора е долу-горе по средата. Това е показателно.

Многото полицаи по пътя, които дебнат, ама и те не знаят какво дебната само стават причина хората да натискат после газта повече, за да наваксат 10-те км. през които са пълзели със 60 км/ч докато подминат поредния пост...

Всеки месец поне по веднъж шофирам до Варна и всеки път някой е на косъм да ме удари челно заради рисково изпреварване... Бързат хората, ама как няма да бързат - нормално ли е 400-те /ли бяха/ километра до Варна да се пътуват за 6 часа...  И да има сумати ограничение 60 - при прав път извън населено място...

# 24
  • София
  • Мнения: 1 775
Винаги спазвам ограни4енията, първо защото така трябва и второ тук глобите са много солени. Например ако не спреш на пешеходна пътека хората ти запомнят номера и ти идва една глоба от 2500 крони / около 500 лв/ , за превишена скорост глобите също са големи, както и ако возиш детето без стол4е за кола.  За шофиране в нетрезво състояние могат да ти вземат книжката до живот.  Заради това и тук не умират много хора при катастрофи, защото вси4ки спазват законите.
Ох, кога ли и тук ще стане така Rolling Eyes ?!
Карам, според правилата. Изобщо не ме интересуват " майсторите". Ако са такива, ще се съобразят със скоростта ми. По- опасно е, ако някой неопитен фукне напред с недобре преценена скорост.

# 25
  • Мнения: 5 468
Карам с толкова, колкото е позволено. Ако някой ме притиска отзад, му давам път да мине и да ми се махне от главата. Не карам бързо, не карам и бавно. Нормално.
И на мен ми става лошо от бързо шофиране. Почвам да рева и искам да сляза Crazy.
Дали детето ми е в колата или не, не ми влияе на скоростта. Карам така, че да имам контрол над колата.

# 26
  • Мнения: 2 908
Карам горе долу според знаците,в населено място-с 50-60,понякога-40,извън-с 90-100,на магистрала-с 130 EmbarassedИ с детето,и без него.Ужасно много не обичам да ме притискат и се панирам леко като ме притиска някой отзад-давам му път с мигач да минава и да се маха.

# 27
  • Мнения: 68
Преди карах доста бързо и неразумно, но сега с бебка съм супер внимателна. Даже мъжът ми много се промени като кара. Преди направо бях на тръни при него  Sob, а сега спазва и правилника за движение по пътищата..... smile3501. Даже един път милият ме пита дали изглеждал глупаво в моите очи.......хахаха  car003 newsm10

# 28
  • Мнения: 74
опитвам се да карам по правилата.Зависи от пътя но определено внимавам много защото возя детето си.Нямам столче за кола но задължително му слагам колан.  car003

# 29
  • София
  • Мнения: 1 951
Винаги ще карам според правилата!

Общи условия

Активация на акаунт