Рецепти на известни шефове - изпробвани

  • 5 144
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Димитровград
  • Мнения: 2 011
От рецептите в книгата- Черешката на тортата и другата книга на Манчев и Шишков, съм пробвала някои сполучливи. Харесват ми самите книги да си разглеждам и избирам рецепти. Пазя и рецепти още като бяха в брошурите на Лидл.

# 16
  • Мнения: 69
Аз също съм правила някои рецепти от курса на Рамзи, любими ми бяха "кюфтенцата" от зеленчуци със сос от кисело мляко. Недолюбвам Джейми Оливър, бяхме готвили някакво негово печено и хич не ми допадна. Подариха ми книгата на Силвена Роу "Пурпурен цитрус и сладки ухания" и навремето някои от съставките бяха трудни за намиране, но каквото съм правила беше много вкусно. Напоследък следвам Димитър Тончев в Инстаграм и козунака му без месене няма грешка. Запазила съм и доста други негови рецепти но само тази съм пробвала засега.

# 17
  • Мнения: 235
Аз също съм правила някои рецепти от курса на Рамзи, любими ми бяха "кюфтенцата" от зеленчуци със сос от кисело мляко. Недолюбвам Джейми Оливър, бяхме готвили някакво негово печено и хич не ми допадна. Подариха ми книгата на Силвена Роу "Пурпурен цитрус и сладки ухания" и навремето някои от съставките бяха трудни за намиране, но каквото съм правила беше много вкусно. Напоследък следвам Димитър Тончев в Инстаграм и козунака му без месене няма грешка. Запазила съм и доста други негови рецепти но само тази съм пробвала засега.
Все едно аз съм го писала!
 Търсих книгата на Силвена Роу навсякъде, но не я открих. Аз имам " Ориент експрес" и по- новите. Някои неща се получават уникални, но други - не. Например една рецепта за баклава...ами беше ужасна, както и една марината за месо, но правя от години една нейна салата с боб, лук и резене - уникална е.
Също следя и Димитър Тончев, ще пробвам отново козунака, защото първия път маята ми явно не беше ок и воъбще не втаса.

# 18
  • Мнения: 11 543
Може ли рецептата за козунака?

# 19
  • Мнения: 616
Аз не съм добър готвач, но винаги първо търся рецептите на Звездев и ми се получава. Пробвах и някои рецепти, които представят шеф готвачите в Хелс китчън. Ризотото и Кордон бльо се получиха много добре. Бобеницата засега я пропускам, защото вероятно няма да се хареса у нас. Обясняват простичко и показват всяка стъпка.

# 20
  • Мнения: 69
Може ли рецептата за козунака?
Не съм сигурна дали мога да пускам линкове, потърсете в Гугъл "димитър тончев козунак без месене" и ще излезе видео.

# 21
  • Мнения: 7
Здравейте! Да се включа и аз с моя скромен опит с рецепти на известни готвачи. На Джейми Оливер съм правила само глазирани моркови https://www.jamieoliver.com/recipes/vegetables/the-ultimate-carrots/ и ни харесаха и вече няколко Коледи присъстват в менюто ( защото за първи път ги направих една Коледа). На Гордън Рамзи съм правила бъркани яйца https://cheframsayrecipes.com/gordon-ramsay-scrambled-eggs-recipe/ , брауни https://cheframsayrecipes.com/gordon-ramsay-chocolate-brownie-recipe/, соса към стек Диана https://cheframsayrecipes.com/gordon-ramsay-steak-diane-recipe/ - всички много добри. На Ваня Джорджевич всички рецепти са точни. На Преслав Пенев ми се получиха само напуканите сладки, с други две имах провал и се отказах да пробвам .

# 22
  • Мнения: 1 397
На Ваня Джорджевич рецептата за козунак Без течности !/Да без, само с яйца, без мляко/ е уникална !

# 23
  • Мнения: 11 543
Какъв е смисълът да пишем без да споделяме сполучливи рецепти? Така темата ще приключи бързо, а и все пак сме  Кулинарна тема ?!

# 24
  • Мнения: 1 397
Какъв е смисълът да пишем без да споделяме сполучливи рецепти? Така темата ще приключи бързо, а и все пак сме  Кулинарна тема ?!

Специално за Ваня Джорджевич зная,че не иска споделяне и прави забележки за авторски права, затова съм го написала така като заглавие, както тя го публикува миналата година във фейса си.

# 25
  • In transit
  • Мнения: 15 425
На Ваня Джорджевич рецептата за козунак Без течности !/Да без, само с яйца, без мляко/ е уникална !
Това е бриош, не козунак. Просто уточнявам.

# 26
  • Мнения: 11 543
Аз на Ваня Джорджевич правих козунака, но нещо не бях възхитена от крайният резултат. Може и майсторлъка ми да е толкова...

# 27
  • Мнения: 1 497
Може ли рецептата за козунака?
Не съм сигурна дали мога да пускам линкове, потърсете в Гугъл "димитър тончев козунак без месене" и ще излезе видео.
Благодаря за споделянето, този Димитър Тончев има уникални рецепти, сега пробваме тутманика му без месене. Има идея в рецептите му, в технологията, обрано, и надявам се вкусно.ПП: Стана страхотен тутманик! https://www.facebook.com/reel/1675491170525522

Последна редакция: сб, 04 апр 2026, 23:43 от ColorIndex

# 28
  • Мнения: 25 739
Аз не съм добър готвач, но винаги първо търся рецептите на Звездев и ми се получава. Пробвах и някои рецепти, които представят шеф готвачите в Хелс китчън. Ризотото и Кордон бльо се получиха много добре. Бобеницата засега я пропускам, защото вероятно няма да се хареса у нас. Обясняват простичко и показват всяка стъпка.

О, да, и аз на Иван Звездев рецептите много ги уважавам, защото не съм кой знае какъв кулинар, а неговите са изпипани. Особено за такива много популярни ястия, за които има хиляди рецепти и вариации, предпочитам по неговите, че винаги се получават - крем карамел, баница, кекс, мусака, пълнени чушки. Да си призная, веднъж и за таратор търсех, и се оказа, че по начина, по който го приготвя той, наистина ми е най-вкусен. По-точно това, че оставя малко зелено на краставиците и нарязаните краставици престояват известно време със сол и това, че киселото мляко се бие предварително, за да стане като мътеница Така наистина ми е най-вкусен тараторът. Аз не слагам газирана вода  обаче, защото не обичам да ми е резлив тараторът.

Хич не обичам някакви рецепти тип литературно творчество, хайде да не давам пример със сайта, който по някаква причина е много популярен, а са чисто и просто пренаписани рецепти, някои от които очевидно не приготвяни от автора, с продукти  в странни количества.

Последна редакция: сб, 04 апр 2026, 22:56 от Корова Лола

# 29
  • Мнения: 2 652
Вкъщи харесваме много рецептата на Иван Звездев за пиле жулиен. Пише че е като в кръчмите, но е много по-хубаво, в кръчмите почти винаги е сухо месо залято със сос и с голямо количество затоплени от соса кисели краставици.

Общи условия

Активация на акаунт