Майки, кърмили или кърмещи в ТАНДЕМ, моля заповядайте!

  • 25 681
  • 483
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 242
Много ви се радвам като ви чета момичета  Hug живи и здрави да сте и все повече последователки да имате!
Искам да ви попитам как се справяхте с болезнеността и дразненето на зърната в началото на бременността? И до кога продължиха тези усещания?
При мен когато бях бременна с щерката без да кърмя друго дете  беше някакъв ужас, не понасях дрехи, бельо и никакъв допир и така до към 4=5 месец.

# 16
  • Мнения: 535
Честити да са ви бебчетата  bouquet Вие сте абсолютни майки героини Heart Eyes Аз дотолкова се изморих с балансирането вкъщи и на работа, че не ща и да чуя за деца и кърмене в близките 10 години. А така исках второ, когато малкия беше на годинка Outta Joint

# 17
  • София
  • Мнения: 293
При мен лично болезнеността и дразненето на зърната беше само в първата минута - докато засуче детенцето. После вече не боли. Също така в началото на бременността май ме болеше по-малко отколкото към края.
С напредването на бременността се засили по-скоро чувството за дискомфорт от психологическо естество, което съм срещала в статии за кърмене по време на бременност и в тандем като "agitation" - аз си го обяснявам като някакъв вид раздразнение, което при мен поне не беше породено само от болката, а по-скоро от докосването. Много е странно, но съм чувала, че и други бременни кърмачки се оплакват от същото.

По въпроса с позите за кърмене на двама - и аз си мечтаех за тях и мислех, че ще е много хубаво, но не са толкова удовлетворяващи и предпочитам да кърмя поотделно, когато е възможно.

Приспиването на двама ендовременно с кърмене се получава - каката спи в собствено легло и когато заспи си я местя.

# 18
  • Мнения: 4 242
Нормално е в един миг да ти стане тягостно, особено като се има предвид непрестанната жега която поне аз изпитвам вече повече от 3г (от как забременях).
Това за болката по скоро в  края от колкото в началото ме озадачи, поне моите спомени друго сочат, но пък то бременностите една с друга не си приличат.

# 19
  • Мнения: 829
вливам се в редиците на кърмещите в тандем!  Grinning

вече сме си у дома, двете кърмачета сучат, та пушек се вдига  Mr. Green но все още ми е трудно да намеря поза, в която удобно да кърмя и двамата - особено баткото все се извърта някак настрани, за да не затиска бебето (което го държа нормално, поза люлка май се казва  Thinking) и така ми стиска зърното със зъби и го тегли, че много боли.

засега той иска да суче всеки път, когато кърмя бебка, а дори и когато тя спи.  #Crazy Редувам им гърдите - всеки си има своята, като гледам на следващото кърмене да ги сменя - трудничко ми е да балансирам, особено с набезите на баткото, но засега май се справяме.

Но да отбележа, че от голяма полза ми беше баткото при слизането на млякото!  Peace Така ми се бяха наляли гърдите с мляко, че бебата в болницата не смогваше да го изсуква и трябваше да се цедя - ужасно трудоемко и неприятно, но като се върнахме у дома, той за нула време ме избави от тези тегоби!!!  Grinning

това е от нас засега! успех на всички кърмещи в тандем и на онези, които скоро ще се присъединят към нас!  Hug

# 20
  • Мнения: 4 242
malejna много се радвам на добрите новини! Честита рожба, много здраве, щастие и красиви мигове заедно ви желая!  Hug
 Дано след няколко месеца и аз се справя толкова добре!
Нацелувай мъниците от мен! Heart Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 293
да ти е живо и здраво малкото съкровище, malejna, както и баткото! Simple Smile
за пози е най-добре да опитваш най-различни, докато си намерите по-удобна за вас. и при нас каката нещо си развали начина на засукване като почнахме с тандемските кърмения. иначе мога да те успокоя, че от няколко месеца насам вече не ги кърмя едновременно, т.е. успяват да се изчакат в повечето случаи и така е малко по-добре - за всеки Мама има отделно време.

# 22
  • Германия
  • Мнения: 8 099
malejna пак честито   bouquet и да са ти здрави ръцете от сега нататък Mr. Green
За позата не може ли да опиташ да подпираш с възглавничка голямото кърмаче, за да не се извърта и по-малко да дърпа Thinking На мен в началото ми беше по-лесно, но сега Фабиан с неговите размери започва да пречи на Мартин и понякога трябва наистина да балансирам, за да може и двамата да сучат колкото се може по-спокойно.

# 23
  • Мнения: 2 616
Мале, как ви се радвам, страхотна тема сте пуснали. Ние сме многоооооооооооо далеч от кърмене в тандем, ние по-скоро тъкмо май се научихме да се кърмим, но ми е много приятно и мило като ви че чета, така че ако не възразявате ще надниквам "тайничко" да чета как стават нещата  Heart Eyes  bouquet

# 24
  • Мнения: 829
хайде пак да попитам: колко време (при вас поне) голямото кърмаче искаше да суче всеки път, когато и малкото трябва да се храни? знам, че е много скоро след появата на сестричката и Марти още не се е приспособил напълно, но малко се притеснявам - та той суче сега повече и от Надежда!!! всеки път, когато тя суче и той е на линия и пие здраво, а отделно тя като спи - той пак си иска "своите" дажби. Притеснявам се също, че от толкова много сукане той много намали храната, която изяжда. Даже се хващам, че му отказвам мляко, докато не закусва/обядва/вечеря, защото иначе не се сеща да яде, иска само да суче  #Crazy

нормално ли ви се струва това? имате ли коментар и/или съвет?

освен това, въпреки че много се стараем да му обръщаме внимание (и аз, и таткото, и баба му), явно ревнува (не е агресивен към сестра си, но се държи предизвикателно с нас и много ни прави напук) и не знам какво още мога да сторя, че да му помогна да се почувства по-сигурен.  Thinking

# 25
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Уфффф ами и с Мартин така беше в началото. Единствено в яслата ядеше нормална храна, у дома само на кърма караше.Събота-неделя направо си имах 2 изключително кърмени деца.
Някъде месец и половина - два беше голямата криза. Сега се нормализира, вече е сигурен, че ще си получи своето Whistling та не протестира, като му кажа да ме пусне за малко, за да взема и Фабиан, носи си сам възглавничката, намества се и ляга да суче, ако съм започнала вече с малкия.

# 26
  • София
  • Мнения: 293
Ссимптомите бяха същите и при нашата кака. Желание за много сукане - определено броят хранения беше поне колкото на малкия, нежелание за твърда храна (а преди раждането беше с хубав апетит) и непослушание за привличане на вниманието. Всичко се оправи с времето.
Не се плаши - ако имаш възможност давай колкото си иска и така като види, че няма ограничение и не е ощетено от бебето по-голямото детенце по-бързо ще си влезе в релси.  Wink

# 27
  • Мнения: 4 242
Ох много ви се смея/радвам като ви чета, страхотни сте просто!  Hug
А споделете отслабвате ли сега като кърмите в тандем,  и най-вече защото количеството за двете деца, особено за голямото е значително повече? Много се надявам този път да не си мъкна бременните хормони цели две години  ooooh!
А и друго, кога се регулира мякото според нуждите на двете деца? Имали ли сте недостиг? Винаги ли давате толкова колкото иска голямото дете или се ограничавате само с една гърда да речем?
Аз и двата пъти бях с хиперлактация още със слизането на млякто, така че се надявам и този път да съм така, за да няма кризи Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 293
Аз лично не съм забелязвала недостиг - отначало бях нарочила на всеки за деня по една гърда - не им ги разменях непрекъснато, а поне 1/2 ден(онощие) всеки си караше на нея, за да продължи със следващото сукане там докъдето е стигнал предния път и да си получи и от задното мляко. От време на време ги разменях все пак, защото каката сучеше по повече и за да стимулира лактацията и на двете места...

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Какъв ти недостиг, след събота-неделя дневно време Мартин като е в яслата и Фабиан понякога се дави в кърма, а не искам да изцеждам, за да не стане още по-зле. После през седмицата се успокояват нещата до следващия понеделник.
За отслабване...аз отдавна съм на стартовите 50 кг, ям доста и съм ударила на мързел, спорта ще почака Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт