Майки, кърмили или кърмещи в ТАНДЕМ, моля заповядайте!

  • 25 733
  • 483
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 291
Благодаря за отговорите! Ох, момичета, и аз така се надявах, че е от зъбите това сукане. Значи да не си правя илюзии. Това, което съм чела за естественото отбиване на децата много ми допада. Снощи докато се приспи с татко си, така плака миличкият ми батко, че ми скъса сърцето. Най-лошото е, че ще се наложи все някога да сме си тримата с децата без тати и тогава вече ще си търси мама да го приспи, както си е свикнал с нея, на гърда. Мъжът ми обаче не ме подкрепя за кърмене в тандем. Вижда го като компромис, притеснява се и той, че ще суче докато му покарат мустаците. Осъзнава, че баткото може да се ожесточи към малкия и затова отстъпва да му дам от време на време да се поуспокои.

Баткото спеше при нас преди раждането. Приспивах го на гърда и после го мятах в неговото легло, но то е без решетка и залепено за нашето. Сега предпочитам да си спят с татко му в съседната стая, че да не се будят взаимно с бебчо.

Иначе и по-рано, като бях в първите месеци на бременността, се опитах да го отбия, но такъв рев беше, че сърце не ми даде. Знам, че може детето да се травмира, да стане по-болнаво заради  стреса и това ме спира.

# 421
  • Мнения: 434
Благодаря за отговорите! Ох, момичета, и аз така се надявах, че е от зъбите това сукане. Значи да не си правя илюзии. Това, което съм чела за естественото отбиване на децата много ми допада. Снощи докато се приспи с татко си, така плака миличкият ми батко, че ми скъса сърцето. Най-лошото е, че ще се наложи все някога да сме си тримата с децата без тати и тогава вече ще си търси мама да го приспи, както си е свикнал с нея, на гърда. Мъжът ми обаче не ме подкрепя за кърмене в тандем. Вижда го като компромис, притеснява се и той, че ще суче докато му покарат мустаците. Осъзнава, че баткото може да се ожесточи към малкия и затова отстъпва да му дам от време на време да се поуспокои.

Баткото спеше при нас преди раждането. Приспивах го на гърда и после го мятах в неговото легло, но то е без решетка и залепено за нашето. Сега предпочитам да си спят с татко му в съседната стая, че да не се будят взаимно с бебчо.

Мама Барба, добре дошла! Първо - таткото да не се меси, че иначе той ще ги приспива и двамата и ще се види в чудо  hahaha циците са си твои, той да си гледа мача (примерно)  Hug

Ние бяхме по същия начин с приспиването, преди да родя - баткото на цица, като заспи го изтъркулвах в леглото му, което е залепено до нашето. Това - за да не ме рита нощем по корема.
След като родих, с малката спяхме 3 месеца в хола на дивана, защото тя се будеше много често и щеше да буди и мъжетеБаткото го приспивах пак на гърда, но той не се буди нощем.Като й поотминаха коликите, след 3-ия месец, се пренесохме пак в спалнята. Чат-пат таткото, ако  е от много рано на работа отива да спи в другата стая. Но аз от децата не се деля вече  Peace

За ожесточаване - няма такова нещо. аз спокойно обяснявам всеки път, че ще има и за баткото, само сестра му да си хапне. Ревност има и ще има винаги, но тя не произлиза от това, че кърмиш и другото дете  Hug  Hug

# 422
  • Мнения: 765
Аз няма за за пръв път да го кажа, може някой вече да ме е чел по темата Laughing. Но мен нощните кърмения много ме тормозеха, така че ги прекъснах (първо на баткото, а наскоро и на малката) от раз, с прословутата формула "три дни плачене". Тозно три дни са, после всичко си идва на мястото и нощните разходки се изпаряват все едно никога не е било. Само кураж трябва. Аз я правих тая процедура, когато го нямаше таткото, защото най-трудно от всичко щеше да ми е да понасям неговите стонове  Crazy
"Методът" действа безотказно, само че трябва да му е наистина писнало на човек, иначе не издържаш и пак притичваш с гърдата в някой момент.

# 423
  • FRANCE
  • Мнения: 2 243
Аз няма за за пръв път да го кажа, може някой вече да ме е чел по темата Laughing. Но мен нощните кърмения много ме тормозеха, така че ги прекъснах (първо на баткото, а наскоро и на малката) от раз, с прословутата формула "три дни плачене". Тозно три дни са, после всичко си идва на мястото и нощните разходки се изпаряват все едно никога не е било. Само кураж трябва. Аз я правих тая процедура, когато го нямаше таткото, защото най-трудно от всичко щеше да ми е да понасям неговите стонове  Crazy
"Методът" действа безотказно, само че трябва да му е наистина писнало на човек, иначе не издържаш и пак притичваш с гърдата в някой момент.

Супер че си спинкат дечицата. При нас каката почти напълно я отказах от ношното сукане, но за съжаление не и от ношното будене Sad Минимум по 1-2 пъти на нощ и задължително гушкане. кошмари, пишкане, жадна, страх я и какво ли не. По ппинцип е много чувствителна и редовно си преживява наново дните. Така че ношните разходки продължават.

# 424
  • Пловдив
  • Мнения: 23 879
Винаги, винаги съм смятала, че раждането на ново бебе не само за майката, а за цялото семейство. И затова спим заедно. Новото бебе не е само мое! Големите привикват към бебешкия рев и не се будят много. Е, понякога се надига някой, казвам, че бебето го боли коремчето и плаче и да ляга да спи. Спим всички в спалнята, Иво спи в креват перпендикулярен на нас, има един креват от страната на мъжа ми и един за бебето от моята страна. В интерес на истината Томи спи в шезлонг между мен и баща си, притеснявам се ако някой от големите реши да се премести сънен и бебето не е видимо както в шезонга (а спи завито в кревата) и да не го види и да се тръсне отгоре му. Подозирам, че няма как да се случи и параноясвам леко, обаче факт - спи в шезлонга. Като стане по-видимо и подвижно бебето, да речем около 4-5-6месеца ще махна шезлонга.
Все още кърмя и Юли - едно кърмене за заспиване следобед, едно за заспиване вечер (чака търпеливо да заспи бебето) и понякога, рядко и сутрин.
Кърмила съм в тандем и Иво заедно с Юли, също спяхме заедно Simple Smile От тогава ми е идеята, че бебето е на всички, не само на майка си. Въобще много смело давам на по-големите (разбира се под надзор, малки са все пак) да пипат бебето, да слагат памперс и да закопчават дрешки.

Имам отделна детска стая, може би наесен ще отделя големите двама там да спят.

# 425
  • Мнения: 925
Tralala, поздравления за куража да ги изтърпиш тези "три дни рев"!
Аз не бих могла и ми е някак си противоестествено да го правя. За мен обаче кърменето на двамата едновременно не е било никога проблем, от 2-3я ден на бебето се кърмим така. Нощем спим заедно, бебето отляво на мен, Никола - отдясно, в негово легло, долепено до спалнята със свалена решетка.
Аз се въртя насам-натам да давам гърда, но въпреки това се наспивам чудесно.

За мен също тандемското кърмене се отплаща и не забелязвам към момента кой знае каква ревност и проблеми между децата. Знам, малки са още, има време, но определено се радвам, че още кърмя и Никола.

# 426
  • Мнения: 3 061
Аз няма за за пръв път да го кажа, може някой вече да ме е чел по темата Laughing. Но мен нощните кърмения много ме тормозеха, така че ги прекъснах (първо на баткото, а наскоро и на малката) от раз, с прословутата формула "три дни плачене". Тозно три дни са, после всичко си идва на мястото и нощните разходки се изпаряват все едно никога не е било. Само кураж трябва. Аз я правих тая процедура, когато го нямаше таткото, защото най-трудно от всичко щеше да ми е да понасям неговите стонове  Crazy
"Методът" действа безотказно, само че трябва да му е наистина писнало на човек, иначе не издържаш и пак притичваш с гърдата в някой момент.
може ли да опишеш как точно стана - фактология малко... Hug

# 427
  • Мнения: 765
За мен също тандемското кърмене се отплаща и не забелязвам към момента кой знае каква ревност и проблеми между децата. Знам, малки са още, има време, но определено се радвам, че още кърмя и Никола.

 Confused Докато Мила беше по-малка, и аз така си мислех... Обаче откакто се поочовечи бебето, основното ми занимание е да я спасявам от баткото, който със и предимно без причина се хвърля да я тормози - бие, взима играчки, сяда отгоре й.... Изобщо, обичат се, но никак не успяват да се погодят. При вашите тандеми няма ли такива драми?! Confused

може ли да опишеш как точно стана - фактология малко... Hug

Избираш "процедура" за заспиване, най-често е обичайното къпане-обличане-кърмене. После обаче слагаш бебето будно в леглото (при по-големичките няма проблем вече, в момента, в който свърши да пие и почне да примлясква за заспиване, го слагаш; около годинката май вече никой не заспива по време на самото хранене, а след него - когато почнат да посукват по малко, за да се приспят, като това обикновено трае дълго...). Хубаво е да му дадеш любима играчка, която да си гушка. Моите и двете на годинка нямаха любима играчка, обаче им дадох да си гушкат по една пеленка - давам я още докато се кърми бебето, после то си я "взима" в леглото и си я държи, докато спи; пробвах първо с плюшена играчка, не стана, с пеленката обаче сработи веднага. Това нещо дава допълнителна сигурнсот на бебето нощем, когато се разбуди.
Та така, бебето е изкъпано, нахранено и будно в леглото. Пожелаваме му лека нощ, и излизаме от стаята с цялата увереност, която можем да му вдъхнем, че всичко ще е наред. Детето почва да плаче. Връщаме се след една минута, казваме, че "От днес всички вече ще спим по-добре, няма нищо страшно, няма нищо трдуно. Ей сега ще дойде Сънчо, лека нощ!". С една дума, нещо кратко и окуражително, завиваш го и излизаш. Ето схемата, според която се ходи да се окуражи/успокои бебето:
1-ви ден: 1мин. - 3 мин. (второ влизане) - 5 мин. (трето и всяко следващо влизане)
2-ри ден: 3м. - 5м. - 7м.
3-ти и всеки следващ ден: 5м. - 7м. - 10м.

Минутите се следят и спазват, защото иначе полудяваш много бързо. Тези интервали се спазват при всяко събуждане.
Колко време плачат? Някои бебета са по-упорити и могат да откарат и по два часа (но на практика само първия ден). При Мила максимумът беше 50 минути, това беше най-първото плачене, след това заспиваше в рамките на 15 минути.
Наистина, първите три нощи са решаващи - ако издържите, на всички са вече ясни новите правила, т.е.: нощем се спи. Ако не, бебето знае, че ако плаче достатъчно дълго, гърдата пак ще дойде в някой момент. Докато се стабилизира нацяло новият режим на сън могат да минат и две седмици, но става дума, че бебето ще се пробужда още малко отвреме-навреме и ще заспива само' в рамките на 5 минути похлипване през сън.

Това е. Ако нещо не е ясно, пак мога да кажа.
Между другото, идеята, която стои в основата на този "метод", се базира върху модела на сън при малките деца: те често имат периоди на лек сън, в които се пробуждат и не успяват да заспят наново сами, защото са свикнали да заспиват с определена помощ (гърда, люлеене, комбинация от двете... Мила преди заспиваше след серия от кърмене, танцуване, кърмене, танцуване, ама малко ни понатежа...). Веднъж "научили се" да заспиват сами, вече знаят, че може и по този начин.

 Peace

# 428
  • Мнения: 234
Няма да мога да се стърпя и ще попитам , извинявайте за нахлуването в темата ви

ядосана съм даже и на най-близките в момента

бременна съм в 5 г.с кърмя бебока, той е на 1 г - и от 2 дни е с слузесто разтройство- възможно ли е да има нещо общо бременоста и разтрайството, посъветвах се в Бу, която отрече това и вярвам напълно, но тези хора ще ме подлудят
искам да си кърмя бебчо, без това сега като е болен друго не иска да поема- и те ми говорям на главата хиляди глупости

с мъжа ми се случило същото, затова свекърва ми го отбила, когато е забременяла за второто- и сега и двамата ми дръгнкотят  #Cussing out
ако кажа и на педиатърката, че съм бременна и тя ще скочи сигурно като попарена- къде попаднах и на нея  Cry няма един човек, освен милите момичете от ла лече лига и отчасти мъжа ми , които да ме подкрепят в кърменето на сина ми

извинявайте за спама момичета  Hug

# 429
  • Мнения: 919
lux, първо, детето как се чувства? това "разтройство" притеснява ли го него? ако не, не се притеснявай и ти, не мисля че е от кърмата ти, по скоро съм сигурна че яде и други неща и бих погледнала първо там, после разбира се вируси разни, малките деца лапат всякакви боклуци..

до колкото знам коластрата може да направи бебешкото ако по рядко, просто защото има такива свойства (за да се отдели по бързо мекониума след раждането) но това в никакъв случай няма да навреди на детето ти. кърмила съм два пъти за през цялата бременност, както и повечето майки в тази тема и всяка от нас ще ти каже че няма проблем.

# 430
  • София
  • Мнения: 85
Привет lux,
аз съм много по-напред в седмиците от теб, но на малкия си му понася чудесно кърменето. По-скоро ако имате разстройство е друга храна, която е проблемна или от променливото време може леко да е настинал без да има други симптоми.
Ако имаш желяние да кърмиш не ги слушай просто. По-скоро ако се влоши детенце го заведи при педиатъра да го види.

# 431
  • Мнения: 434
И аз мисля, че не е от кърмата по-рядкото ако, освен ако детето не кара няколко дни само на кърма  Peace Успех!

А сега да питам, има ли сред нас тандемки, чиито деца спят на двуетажно легло и нощем се будят за манджа? замислили сме се с мъжа ми за такова легло, защото ни е кът мястото, само чакаме да отворят ИКЕА-та  Flutter и малко да поотрасне малката.

# 432
  • Германия
  • Мнения: 8 106
...

А сега да питам, има ли сред нас тандемки, чиито деца спят на двуетажно легло и нощем се будят за манджа? замислили сме се с мъжа ми за такова легло, защото ни е кът мястото, само чакаме да отворят ИКЕА-та  Flutter и малко да поотрасне малката.
Аз  Rolling Eyes голямо катерене падаше, докато трябваше да обслужвам новородено и голямо. Сега екс-кърмачето спи на долния етаж, горният е за игра с лего, а двете кърмачета спят при мен. Crazy

# 433
  • Мнения: 434
...
А сега да питам, има ли сред нас тандемки, чиито деца спят на двуетажно легло и нощем се будят за манджа? замислили сме се с мъжа ми за такова легло, защото ни е кът мястото, само чакаме да отворят ИКЕА-та  Flutter и малко да поотрасне малката.
Аз  Rolling Eyes голямо катерене падаше, докато трябваше да обслужвам новородено и голямо. Сега екс-кърмачето спи на долния етаж, горният е за игра с лего, а двете кърмачета спят при мен. Crazy

олелееее  hahaha а таткото се е преместил да спи в колата (нашият така се заканва). Уф, все пак се надявам след време да успеем да ги сместим на такова легло, иначе май и двамта с таткото ще трябва да спим в колата  hahaha или на палатка пред къщата.

# 434
  • Германия
  • Мнения: 8 106
А не, точно двуетажното в детската е спасителното легло като няма място по спалнята и бебешкото, защото пак някой е легнал по диагонал или таткото започне да вдига децибелите с хъркане. Имам и още едно детско на колелца, което се прибира под 2етажното. Легла бол у нас, само да ме оставят нощем да спя  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт