помощ - колко време след аборт идва цикъла?

  • 172 172
  • 189
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 58
Здравейте момичета, знам,че не харесвате да има нови попълнения,но няма как ...... На 04.12. претърпях абразио след диагноза мисед в 8г.с.,беше ми първа бременност,но въпреки всичко не загубих кураж и с помощта на близките ми бързо се съвзех.Та на въпроса: От 16 ден след аборта пих оргаметрил за 10 дни и след 3 дни /на 01.01./ ми дойде, след 6-7 МЦ свърши, но продължи само сутрин с едно кафеникаво зацапване,а днес отново прокървих и сега съм много притеснена и не знам какво да мисля, случвало ли се е на някои от вас? Дано да съм разказала всичко разбираемо, благодаря ви.

# 76
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!
На 30.12. 09г. претърпях абразио. Прочетох Вашите мнения в този форум, защото и мен ме вълнува това....Явно е, че не винаги докторите изписват медикаменти, които да "подпомогнат" идването на МЦ.
И аз чакам. Предписани са ми противозачатъчни за МЦ.

Успешен ден на всички! Wink

# 77
  • Мнения: 1 754
Елина, незнам кой ти е лекар и откъде си, но няма лошо организма да се справи и без лекарства.. Аз почаках доста, а моята аборт беще на същата дата преди година. Имай предвид, че ми дойде чак към края на февруари.
Наложи се за седмица да пия прогестеронов препарат, но все пак не избързвай с хапчетата, в момента се случва голяма хормонална бъркотия в теб всяко нещо си иска времето. 

Пожелавам всичко да бъде наред и дано следващата бременност ти донесе радост и здраво бебе!   Hug  bouquet

# 78
  • Мнения: 60
Здравейте момичета!Бих искала да попитам нещо и да изкажете мнение. На 11 април направих спонтанен аборт,2-3та седмица. Гинеколожката ми изписа 3 дни инжекции за изхвърляне на остатъците-ОКСИТОЦИН и Калциум фосфор це. След тези три дни ме извика пак на преглед и ми каза че ще се размина с кюртажа. .Кървенето ми спря за 5-6 дни.Изписа ми РЕГУЛОН(противозачатъчно)за регулиране на цикъла, на 10 ден от приема му,  преди два дни ми зацапа едно такова тъмно червено до кафеникаво, а сега си е кърваво червено като цикъл,а пия противозачатъчните.Обясних и ,че ме боли ниско долу като при цикъл. Днес и се обадих по телефона и ми каза че това е нормално, да не се притеснявам, да пия витамин Ц. Незнам какво да правя, най-добрата е в града.

# 79
  • Мнения: 119
ianica, не знам какво да те посъветвам миличка, дано се включат момичетата със съвет.
Аз исках да споделя по темата.. При мен бяха 4 бремености, неуспешни! При първия ми спонтанен аборт, ми зацапа в деня на предполагаемата М и зацапването не спря месец и половина. От 14.04.07 ми дойде чак на 3.06.07 -  50 дена чаках М.
При следващата ми бременност се наложи лапароскопия за премахване на плода, операцията ми беше на 21.02.08, и ми дойде точно 30 дена след това, на 21.3.08
При третата ми бременност, минаха 41 дена до следващия ми цикъл, прокървих на 18.07.2009 и след това ми дойде на 28.08.09. При последната ми бременност също ми отне дълго да се възстановя. 49 дена докато ми дойде, направо бях изперкала! Прокървих на 12.24.09 и ми дойде чак на 10.02.10 Различно е при всеки, и дори при една и съща жена е различно! 
Пожелавам на всички успешни 9 месеца следващия път.  bouquet Целувки

# 80
  • Русе
  • Мнения: 5 356
Ianica мога само да кажа , че преди няколко години ми бяха изписали противозачатъчни РЕГУЛОН /с цел регулиране на цикъла и предпазване от бременност/, но се оказа, че не ми понасят поради точно тази причина - имах междинно кървене по време на приема им. Смених хапчетата с Новинет и не съм имала повече подобен проблем. Дали има връзка с аборта не мога да ти кажа. Дано се оправиш бързо.

# 81
  • Мнения: 2 153
След първия кюртаж ми дойде на 30тия ден както обикновено! Сега след втория ми закъснява а и нямам никакви признаци да ми  идва....да видим...

# 82
  • Мнения: 3
аз също имах спонтенен аборт миналият месец , 7 дни кървях и спря (всичко си беше нормално) -не се наложи кюретаж ,но сега ми закъснява 4 дни , пък имам симптоми ( тежест в гърдите ) ,( и предчувствие че пак съм бременна ) ! възможно ли е толкова скоро след спонтанен аборт да забременея , знам че не е хубаво ,ако не са минали няколко месеца - рисково е! сигурно ще се наложи кщретаж.......

# 83
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Рисково е, но не се знае, все пак на практика ти не си правила аборт... Ако искаш бебе, стискам палци! Praynig

# 84
  • София
  • Мнения: 13 228
аз също имах спонтенен аборт миналият месец , 7 дни кървях и спря (всичко си беше нормално) -не се наложи кюретаж ,но сега ми закъснява 4 дни , пък имам симптоми ( тежест в гърдите ) ,( и предчувствие че пак съм бременна ) ! възможно ли е толкова скоро след спонтанен аборт да забременея , знам че не е хубаво ,ако не са минали няколко месеца - рисково е! сигурно ще се наложи кщретаж.......

А защо да се налага кюртаж? Ако първата бременност е била в много ранни срокове 4-5 г.с. и си се изчистила сама е било като по-обилен цикъл. Кога ти дойде спонтанен цикъл след спонтанния аборт (на кой ден)?

# 85
  • Мнения: 3
аз също имах спонтенен аборт миналият месец , 7 дни кървях и спря (всичко си беше нормално) -не се наложи кюретаж ,но сега ми закъснява 4 дни , пък имам симптоми ( тежест в гърдите ) ,( и предчувствие че пак съм бременна ) ! възможно ли е толкова скоро след спонтанен аборт да забременея , знам че не е хубаво ,ако не са минали няколко месеца - рисково е! сигурно ще се наложи кщретаж.......

А защо да се налага кюртаж? Ако първата бременност е била в много ранни срокове 4-5 г.с. и си се изчистила сама е било като по-обилен цикъл. Кога ти дойде спонтанен цикъл след спонтанния аборт (на кой ден)?


точно това казах , че още не ми е дошло след това изчистване(изчистих се сама и не се наложи кюретаж) !  Притеснявам да не би отново да съм бременна(2 месеца подред)

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 18:21 от Tswetoslawa

# 86
  • София
  • Мнения: 13 228
Tswetoslawa, възможно е да си бременна  Wink Направи си тест.

# 87
  • Мнения: 2 153
Аз мисля,че щом не е имало кюретаж, не е проблем да забременееш веднага! На мен ми поне ми бяха дали зелена светлина докторите....

# 88
  • Мнения: 3
Охх дойде ми с огромно закъснение !( малко по - болезнено е от обикновено , но всичко е наред )! Общо -взето се радвам - искам за всеки случай да поизчакам няколко месеца ! Simple Smile

# 89
  • Мнения: 6
Здравейте!На 25.05. ми правеха аборт понеже нямаше сърдечни пулсации.Казаха ми че бебето е било мъртво в мен от 10 дни т.е загинало е в края на 8-ма г.с.Сега пак получих кървене -13дена след аборта.Нормално ли е според вас?

Общи условия

Активация на акаунт