Какво готвите тенджера под налягане?

  • 11 399
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 341
тук лично аз съм поснала тема смного рецепти за тенджера под налягане. Почти само в неяготвя. Лесно, бързо, качествено и без провали
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98477.0

# 16
  • Мнения: 804
И аз готвя почти всичко в нея.Само дето не пържа...  Laughing
Това варива,сърми(или сарми),постен гювеч,варена мусака в нея ги готвя за отрицателно време...

# 17
  • Ст.Загора
  • Мнения: 679
 И аз готвя почти всичко в нея.  Спестява ми много време .
 Значи тенджерата  под налягане, грил тигана и парти грила са уредите без който не мога.

# 18
  • Мнения: 47 986
и аз съм й фен, всичкото месо там го готвя
само че досега мислех че ориза не става за тенджерата под налягане newsm78става на лепило

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 040
И аз готвя много неща в нея.При мен е на голяма почит.Става бързо лесно и вкусно.А месцето много крехко.Правя едно много вкусно телешко руло.Месото го намазвам с горчица ,слагам цели морковчета ,краставички,пушено сирене,скилидки чесън.Навивам го на руло и го връзвам с конец.Заедно с месото слагам и  цели картофчета.Получава се голяма вкусотия. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 951
Готвя почти всеки ден с нея.Пестя време!

# 21
  • Мнения: 1 426
Гледам да не я използвам много, че трудно я мия после. Шкембе варя, защото иначе трудно става. Но мъжът ми все в нея готви, когато му се наложи - и всичко го докарва. Е, после пак аз я мия...

# 22
  • Мнения: 1 655
Правя кебап, телешко варено, леща. Сварявам вътре сърца, воденички или шкембе които после само с масло запъжвам за кратко с подправките и стават супер. Аз я използвам предимно за бързо сваряване на продукти които изискват повечко време. Наистина после се измива трудничко тенджарата, но я слагам в миялната и тя светва. Само капака мия на мивката.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 271
Телешко, дивеч, понякога и боб - катро нямам време да го чакам да ври. Субпродукти също варя в нея.

# 24
  • Мнения: 3 388
Зеленчуци, замразени супи най-вече, рядко месо. Много е бърза и икономична  Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Телешко варено , щкембе и пилешки воденички!  chef

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Боб, джолан, воденички

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Почти всичко - месо, боб, леща. Боба го накисвам от предната вечер с вода и после в тенджерата - около 30 минути. Изключвам и чакам да спдне налягането. Отварям, слагам сол, лук, чушка, морков, домати, олио и джоджен, затварям и включвам котлона отново. Като заври, изключвам след около 5-10 минути.  Не мога да разбера защо да се мие трудно? Аз никога не съм се затруднявала, като използвам телчетата за миене на съдове - много лесно става.

# 28
  • Мнения: 843
      Почти всичко готвя в нея-ориз с гъби, дори и сърми/зелеви, лозови/, пълнени чушки, фасул, яхнии, зеле с месо, супи с месо. Като  собеното при тази тенджера, че се слага много по-малко количество вода! Например когато готвя прясно зеле с пиле, ако зелето е много сочно слагам само половин кафена чашка вода!
       На детето приготвям храната в нея-запазват се витамините в по-голяма степен поради липсата на досег с кислорода.
      Не мога да си представя готвенето без нея, пести ми време и е  вкусно!


  хайде,, напиши какво правиш, опиши рецептите, моля!! то и аз я ползвам,  ама ти ме разби.
   Има и нещо друго... понякога  загарят нещата.  , хем е по книжка. Пък съм и готвач с опит.
   Едно от на- добрите неща, които съм направила с тенджерата е  "Скумрия в сос Ропотамо".  Години я търсих тази рецепта!

# 29
  • Мнения: 4 406
варя месо, правя предимно яхния... но колко идеи събрах в тази тема!!!

Общи условия

Активация на акаунт