Режим на хранене на бебо?

  • 1 436
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 967
Естествено, че ще си го храниш Simple Smile То само ще си направи режим. Просто се остави на течението и то ще стане. Ще си има негов ражим, който ще го задоволява напълно, а ти като майчица ще следваш неговия режим Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 16
  • Мнения: 151
Аз ти препоръчвам да НЕ го храниш през ноща.И в болницата и ,след това двама педиатри ми казаха че трябва да има пауза през ноща.Когато се прибрахме от болницата Крис се хранеше последно в 00.30 - 01.00ч. и след това се будеше към 4ч.,но аз бях упорита и му давах чак към 5.30 - 6ч.Буди се 1-2 седмици и след това свикна.Тогава бяхме на 7 хранения през 3 часа.След време почна да си проспива храненето в 01.00ч. и сам си направи режима на 6 хранения - беше на 2 месеца.След това започна да се буди и сутрин по късно и сега вече е на 5 хранения като първото е 7.30 - 8ч. а последното 21ч.Най добре е бебето да си има режим.

# 17
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Малките бебенца имат малки стомахчета и нужда да се хранят често както през деня, така и през нощта. Освен това, кърмата е лесно- и бързоусвоима, което е допълнителна причина за бързато огладяване. Здравите новородени бебчета се кърмят между 8-12 пъти (ориентировъчно, може и повече)  в денонощието - когато те пожелаят.

Налагането на режим и нощни паузи на новородено може да доведе до проблеми с наддаването и намаляване на кърмата (поради неадекватната, спрямо нуждите на детето, стимулация на гърдите).

Бебчето е едва на 6 дни! За режим има време.

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 00:25 от Червената Кралица

# 18
  • Мнения: 4 242
Малките бебенца имат малки стомахчета и нужда да се хранят често както през деня, така и през нощта. Освен това, кърмата е лесно- и бързоусвоима, което е допълнителна причина за бързато огладяване. Здравите новородени бебчета се кърмят между 8-12 пъти (ориентировъчно, може и повече)  в денонощието - когато те пожелаят.

Налагането на режим и нощни паузи на новородено може да доведе до проблеми с наддаването и намаляване на кърмата (поради неадекватната, спрямо нуждите на детето, стимулация на гърдите).

Бебчето е едва на 6 дни! За режим има време.

Напълно съгласна съм с написаното!
Кърмата се разгражда и усвоява за максимум час, през останалото време стомахчето си почива и след това започва усещането за глад, което при бебетата е свързано с остра болка (инстинкт за самосъхранение е това, като ги заболи=> плачат=> мама идва и ако слуша инстинктите си първо посяга да нахрани рожбата си). Нали не си представяш детето ти да гладува цели 6 часа защото някой е сравнил малките стомахчета със стомах на възрастния човек? Не вярвам да искаш детето ти да плаче и да се моли а храната си, особено пък часове! Слушай детето и сърцето си, няма да сгрешиш! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 251
Храни си детето и хич не се занимавай с глупости. Препоръчвали в болницата, дрън, дрън......
 Тука ( САЩ) пък препоръчват противоположното  - изрично казват бебето да се храни на поискване, когато и колкото иска, ако е кърмаче, де. Ти не знаеш колко е изяло на предното хранене, защо да го държиш гладно? А ако искаш да кърмиш дълго е много важно да кърмиш и нощно време, тогава най-лесно се стимулира лактацията. Има страхотни статии в библиотеката на кърмаческия. Води се по детето, не по някакви тъпи схеми и таблици на лекари, които не са си обновили знанията от преди 20 год. Stop
 Извинявай, че съм по-остра, ама някой като кажат ама така каза лекарката........... Да, но коя лекарка, защото тука са на противоположното мнение и ако им кажа, че си държа детето гладно през нощта и го залъгвам с чай, ще ме сметнат за луда. Моето лично усещане е - щом детето се буди от глад трябва да яде, които иска да пази сам диета, не да мъчи детето с вредни чайчета и подсладена водичка Naughty

# 20
  • Мнения: 256
Pravilno sa ti kazali mamite Naughty.Neka tezi ot bolnicata da si darjat decata gladni i da se opitvat da im nalagat rejim,protivopolojen na jelanieto na deteto!
Kato cheta njakoi ot otgovorite na mamite vijdam,che pediatarskite shkoli sa razlichni.Tuk/USA/ pri izpisvaneto ni mi kazaha da gi hranja na vseki 3 h prez noshta moje i prez 4h/no nie ne izdarjame  Mr. Green/,za da ne se dehidratira bebeto Naughty.Dosta hesto te si spjat sladko prez noshta,no az gi budja zashtoto se pritesnjavam!

Obrashtai vnimanie na jelanijata i nujdite na deteto i uspeh   bouquet

P.S. Nie sme na AM

# 21
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз си хранех бебето на около 3 часа,дори и през ноща на толкова PeaceМного е мъничко,за да правите паузи каквито и да били,храни си го когато поиска Peace

# 22
  • Мнения: 83
Благодаря ви! Аз започнах да си го храня нощем,когато се събуди и тази нощ си спахме.
Аз се чувствам добре и бебо си спи.

# 23
  • Мнения: X
И аз те съветвам да си храниш бебчо. Защото той е много малък наистина за да се опитваш да му създаваш режим. Моят син се роди голямо бебе и трябваше да се храни добре за да наддава. Педито каза, че към 2-ия месец може да махаме нощното хранене с водичка или да го залъгвам. Но истината е, че всяко бебе е индивидуално, някои не се поддават на залъгване. Аз пробвах да залъгвам и няколко часа не спах, а накрая му дадох да папа. И за какво, ако му бях дала веднага, щеше да се нахрани и да спинкаме и двамата., а така и аз и той се мъчихме. Сега спи почти през цялата нощ, преди няколко дни се будеше в 3-3.30ч. Допитах се и аз, защото се чудех нормално ли е, но мамчетата споделиха, че явно още не му се е изградил режима така, че ще имаме доста безсънни нощи занапред.
Бъди спокойна, ще се наредят нещата. Желая ти сила и успех

# 24
  • Мнения: 388
вечер я оставям когато се събуди тогава да яде.
Никакви часове не спазвам. През деня си е като часовник. и си иска млекцето.

# 25
  • Мнения: 95
И аз ще се изкажа като всички мами. Не го лишавай. На моята приятелка бебо е на 6 месеца и все още се буди през ноща и иска да яде

# 26
не се панирвай,щом бебчето плаче,сигурно е гладно,то е оше твърде малко,за да отказваш нощното хранене.ние нямаме режим,моят бебо сам си го определя,когато иска яде,когато иска спи,така е наи-добре и за двама ни ,а и той е страшно доволен.не си заслужава да изнервиш и себе си и бебето,заради някакви си измислени режими.давай му да суче и не мисли за педиатърката.бебето е наи-спокийно и доволно близо до майка сии наи-вече,когато е добре нахранено Wink

# 27
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не се съобразявам с режими от болницата... Не може за 3 дни там да се създаде режим...! То току-що родено дете не знае къде се намира, та режим ще му се налага!
Аз си я храня нощем! Няма да я държа гладна, я! Изобщо при нея няма такова нещо като режим - щом е гладна й давам да яде, това е!

# 28
  • Мнения: 3 069
Ама разбира се, че ще си храниш детето и през ноща щом е гладничко.Виктор до 5-я месец се хранеше на 3 часа денонощно.След това детето само си показа, че иска да пропусне едно хранене и така.Води се по детето!

# 29
  • Мнения: 291
Аз също съм на мнение, 4е щом е гладно детето, трябва да бъде нахранено, но също така, не съм съгласна с майките, които отричат нуждата от режим Naughty
първо, и основно, идеята за хранене-когато-поиска е добра, ама като му се разшири стомах4ето и към средата на втория месец, например, е с тегло като за четвърти, какво ще правиш?! надали има майка тук, която да иска да подлага 3-4 месечно бебе на диета (а и 100% е мнг трудно да не нахраниш дерящото се с цяло гърло от глад дете)... Второ, този е принцип е наложен от Американската педиатрична асоциация: нали знаете коя е най-затлъстялата нация в света? то от системи на хранене се започва....
Освен това, нас като са ни гледали по режим какво ни е?  smile3521

С две думи, режим трябва да има, но не бива да му се робува и, най-важното, детето трябва да е винаги доволно нахранено newsm64

Общи условия

Активация на акаунт