~ Лунна диета 02.05.07 г. / Сряда / НАЧАЛО : 13:09 ч. ~

  • 6 775
  • 172
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 125
И аz се присъединявам към вас. Peace
Дано иzдържа.

# 91
  • Мнения: 1 818
С вас съм!

# 92
  • Мнения: 434
И аз съм с вас!
Тъй като при мен лунуването е от 10.09ч.- от сутринта съм на кафенце и чай в 11 ч! Laughing
Стискам палци на всички.Да издържите и да има резултат!
Да видим как ще е заспиването,че тогава най-съм гладна. #Cussing out

# 93
  • Мнения: 685
Как върви момичета?  Party

# 94
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз засега съм ок Peace
Но отсега нататък ще ми е най-трудно, като почна да слагам на детето да вечеря Whistling Whistling Whistling
Пък после с мъжа ми ooooh! ужас...

А най - интересното е, че не съм убедена, че изобщо ще мръдна от кг.

# 95
  • Мнения: 155
И на мен за сега ми е лесно.На едно кафе съм от старта,еее вечерта си е най-трудно - няма спор.Имам чувството,че ще издържа,но кажете после!!!!Задържате ли сваленото и как?!?!?!

# 96
  • Мнения: 685
Сваленото е излишна вода не го забравяйте Wink А ако не се нахвърлите върху яденето веднага ще задържите сваленото разбира се  Naughty

# 97
  • Мнения: 252
Как е лунатичкииии! Аз съм добре и засега удържам, на кафенце и водичка съм.
И на мен за сега ми е лесно.На едно кафе съм от старта,еее вечерта си е най-трудно - няма спор.Имам чувството,че ще издържа,но кажете после!!!!Задържате ли сваленото и как?!?!?!
Аз свалените ги задържам, е не всичко свалено, но те се натрупват Как? След лунуването не да се натъпчеш като за последно. Аз примерно на следващия ден ям салати, кис.мляко, супички, все леки храни. Пробай и ще видиш, че и ти ще задържиш няколко стотин грама.

# 98
  • Мнения: 728
 

 

           ОТСЛАБВАНЕ

След Пълнолунието настъпва фазата на намаляваща Луна /трета и четвърта четвърт/. Сега Луната ни подтиква да сме по-активни, да изразходваме повече енергия – да отдаваме.В този двуседмичен  период е добре да стартирате диета. Резултатите ще са трайни. Луната намалява, “издишва” и ни помага в губенето на излишното тегло. По-лесно се освобождават задържаните течности в организма,активно се разграждат  излишните мазнини, както и натрупаните токсини и шлаки.  Дори да ви се случи да прекалите с храна, няма да напълнеете така бързо, както при нарастваща Луна. Този период приключва с Новолунието. Сега естественият механизъм на организма ви за прочистване е най-активен и за да не му пречите е най-добре да гладувате и да пиете повече течности, за да подпомогнете отделянето на отпадните продукти. Дори и да нямате нужда от отслабване, ви препоръчвам да не пропускате никога този ден в месеца – така ще успеете да предотвратите много от болестите на съвремието ни.

НАПЪЛНЯВАНЕ

След Новолунието Луната започва да нараства, а с нея  “нарастваме” и ние. Внимавайте, ако имате наднормено тегло, защото всичко излишно, ще ви се “залепи”. Това, което може активно да направите сега за фигурата си е поне да не качвате още килограми. Не преяждайте и нека последното хранене за деня да бъде не по-късно от 18 часа. Не ви препоръчвам да се тормозите със строги диети, защото ефекта ще е минимален и най-важното ще е временен. Само ще си затормозите психиката и ще задействате компенсаторния механизъм, като си възвърнете с труд отвоюваните килограми, като прибавите и 1-2 кг. в повече! Изчакайте да се смени Лунната фаза, когато започне Луната да намалява, тогава стартирайте строгите диети. Ако имате нужда от напълняване и укрепване – сега е момента! Всяко натрупване е благоприятно. Тялото усвоява най-добре нужните му хранителни вещества, възстановява се и заздравява .В този период се щадете и си почивайте.Краят  на тази фаза на нарастване на Луната се отбелязва от Пълнолунието. Сега ще се почувствате огромни и тежки, особено ако се храните обилно. Затова на Пълнолуние е най-добре да намалите количеството на храната, дори един ден преди то да е настъпило. Пийте повече течности, без подсладители. Добре ще ви се отразят билковите чайове от мента, маточина или дилянка, защото в тези дни и нервната система е много претоварена. Може да ви се наруши съня, особено ако преяждате с висококалорични храни. Вечер преди лягане на Пълнолуние се разходете на тишина и чист въздух.


   ЛУННА ДИЕТА
Според учените лунната диета влияе не само върху приливите и отливите, но и върху различни процеси в човешкото тяло. И това е така поради факта, че голяма част от организма ни е съставен от вода. Затова много диетолози препоръчват регулация на теглото, според фазите на луната.

Диетата трябва да се започне в момента, в който Луната навлезе в една от четирите си фази и да завърши след едно денонощие, но половин час по-късно. В този период трябва да се пият само прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с мед, минерална вода. Поемането на повече течности оказва многостранно и благотворно влияние върху тонуса, самочувствието и здравето ни: стимулира бъбречната дейност, изчиства организма и укрепва имунната система. Наред с това най-много до месец, може да се свалят от 1 до 3 килограма, без никакъв риск за здравето.

Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени.

реклама
Алкохолът при диетите е направо забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.
Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

Ако комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.

# 99
  • Мнения: 330
А, ето къде била "скрита" темата, вече се чудех какво става и какво не съм доразбрала...  ooooh!

Да си кажа, че и аз от обяд лунувам прилежно, макар че след вчерашната обилна вечеря още ми е тежко  #Crazy . Затова и мисля този път да откарам лунуването "чак" до петък. Да видим до къде ще стигна с намеренията Simple Smile

# 100
  • Мнения: 6 958
Как е лунатички? Справяме ли се  Hug

# 101
  • Мнения: 1 818
За сега ДА...ама да видим...че трябва да готвя след малко за мъжете Heart Eyes

# 102
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз ДА Party, но си къркам 2 в 1. редполагам, че не е правилно, но какво от това, все пак е течност.

# 103
  • Мнения: 1 817
Как върви лунуването, девойки?  Wink
Аз току що поядох ананас... Crazy ...Ами вече 3ти ден като съм на плодуване ми се стори мнозо зло да спра и плодовете  Thinking . До сега не бях хапвала нищо и  Rolling Eyes . Това лунуване не е за мене  Blush !
Дано вие да устискате в името на красотата! С вас съм!  Hug

# 104
  • Мнения: 419
 ooooh! В момента приготвям вечерята  ooooh!
Но няма да се поддам  Naughty


Само от любопитство питам, утре в 13.10 всичко ли ще е позволено  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт