За баните с орехова шума

  • 16 653
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 439
Баните с орехова шума или други билки са част от народната медицина, има ги в различни медицински книги. Слагат се 5-6 листа от орех в 1-2 литра вода, кипва се водата и се излива в корито, леген, вана. Детето се потапя за 2-3 минути и не се изплаква, прави се веднъж седмично максимум.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това ми звучи като ония процедури със солта при новородено ooooh!
Не само ти звучи, а си е така. Нито ореховата шума влияе на костната с-ма...
Това не е съвсем така.
Ето едно мнение на Проф. Д-р Цветана Попиванова - http://www.sbubg.info/udelo/?article=64

Съгласна, но става дума за 3годишни деца, а не новородени бебета. Аз тригодишно и на море мога да заведа и в солената вода да потопя без проблем.

# 17
  • Мнения: 1 440
Аз знам, че орехова шума се използва като дезинфектант..бяха ни го препоръчали когато малката беше на 2 месеца и имаше ужасен обрив на дупето и крачетата...трябваше да я изполивам с тази отвара Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 424
Това ми звучи като ония процедури със солта при новородено ooooh!
ooooh! ooooh! ooooh!

# 19
  • Мнения: 2 677
Не съм прилага нищо от народната медицина на сина си. Да чукна на дърво, засега ми е бил здрав, не е боледувал и се развива много добре.
Така че изобщо не подкрепям този вид процедури.

# 20
  • Мнения: 4 053
луда работа,
не се занимавай с глупости  Stop

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз знам, че орехова шума се използва като дезинфектант..бяха ни го препоръчали когато малката беше на 2 месеца и имаше ужасен обрив на дупето и крачетата...трябваше да я изполивам с тази отвара Peace
Сигурна ли си, че става дума за ореховата шума. За тези неща по принцип се ползва смрадлика(тетра), става зелено. Дезинфекцира, рани и обриви бързо заздравяват, действа съдосвиващо.

# 22
  • Мнения: 888
Моето детенце Лора има лека форма на рахит- меки кости на главата зад ушичките и личната докторка ми каза, че трябва да и поливам главичката с такава орехова вода след баня!Обаче аз не се доверих първо за рахита и се консултирах с една доцентка- вече пенсионирана докторка на частна практика, която обаче е много образована и на "ти" с новите неща в медицината...- тя ме посъветва изобщо да не правя подобни процедури!В ореховите листа се съдържа йод и точно затова го препоръчват за заздравяване на костите, но йод-ът е много опасен особено за малки деца- най- вече да не се погълне през нос- уста- йодните пари са вредни за бебетата!
А аз един път бях направила процедурата с ореховата вода, но след като чух горенаписаното- оттогава не...А рахита си има лечение /Вигантол, Калции ампули и../и без орехова шума Naughty!

# 23
  • Мнения: 2 952
аз лично уважавам народната медицина
шегата настрана , но  стига да   е наистина обосновано, обяснено, правилно прилагано
билкарството е  сложно нещо, то си е цял свят за изучаване
незнам дали това с ореховата шума е правилно,защото не съм се интересувала сериозно

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Ами детето ми беше здраво, това достатъчно ли е? Ни вируси, ни инфекции, нищо.

Това ще да е било само от ореховата шума, ша знайш  #Crazy

Абе хора, направо се побърквам от хилене понякога  Tired

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз също не съм слагала никога нищо във водичката...  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 101
луда работа,
не се занимавай с глупости  Stop
Подкрепям  Peace

# 27
  • Мнения: 6 461
Аз също не съм слагала никога нищо във водичката...  Rolling Eyes
Ето ,че е време е да сложиш орехова шума Mr. Green Laughing
(майтапче)

# 28
  • София
  • Мнения: 1 951
Събирала съм орехова шума,и лятото съм правила на децата слънчева водичка,в която съм слагала орехова шума.Против рахит и за  по здрави деца е.

# 29
  • Мнения: 1 896
Ореховата шума съдържа йод. Не знам йодът как влияе на костите, нещо не си го обяснявам.
Най-доброто средство против рахит е излагане на слънце, дори през зимата когато се показват навън само лицето и ръцете, пак е достатъчно.
Много добър естествен източник на витамин Д е рибеното масло.

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 16:19 от basilisk

Общи условия

Активация на акаунт