Родени през март - тема 2

  • 18 119
  • 745
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 804

Здравейте! Добре дошли в темичката на мартенски бебета 2022г. Нека малките бебоци носят много радост на семействата си!

Който желае да бъде включен в списъка, моля да ми пише!



Блог на Хедра https://xedra.wordpress.com/articles/bf/

Калкулатор на скоците в растежа на бебето
https://naninanibebe.com/calendar/







Нашите бебета и мами HeartpulseBlue Heart :

14.02.2022
People Baby Ива 2150 гр, 43см. People Princess lyuba84 Heartpulse , термин 05.03.2022г.
People Baby Йоана 2910 гр, 49см, 16:27ч. People Princess kremenu6a Heartpulse , термин 06.03.2022г.

17.02.2022
People Baby Радост 2730 гр, 50 см People Princess Mety Heartpulse

24.02.2022
People Baby Карина,  People Princess Milena Stoyanova Ju 638393 Heartpulse термин 03.03.2022
People Baby Матей, 3440 гр, 51 см People Princess Vesnik2 Blue Heart

25.02.2022
People Baby Михаела 3600 гр, 49 см, People Princess VickiPa Heartpulse термин 14.03.2022
People Baby Огнян, 3030 гр, 52 см, People Princess Tanq6 Blue Heart

26.02.2022
People Baby момче, People Princess SimD23 Blue Heart
People Baby Симеон, 3850гр, 54см People Princess gigi91 Blue Heart термин 12.03.2022г.


02.03.2022
People Baby Адриан, People Princess truetrue Blue Heart
People Baby Борис, People Princess MonikD Blue Heart

03.03.2022
People Baby Виктория People Princess Red*rose Heartpulse термин 04.03

05.03.2022
People Baby Ема 2850 гр, 50 см, 0:28ч. People Princess Barely_Mama_91 Heartpulse
People Baby Михаил, People Princess Bubbless Blue Heart термин 12.03.2022
People Baby Стоил, 3390 гр, 52 см People Princess cloudoflove Blue Heart термин 18.03.2022

07.03.2022
People Baby момиче, People Princess MG1722 Heartpulse

09.03.2022
People Baby Лора, 2750 гр, 51 см People Princess Х Е Р А Heartpulse
People Baby Каролина, 3330 гр, 50 см People Princess « Benedetta » Heartpulse

10.03.2022
People Baby Елена 3350 гр, 54 см People Princess Wild_bunny Heartpulse

13.03.2022
People Baby Алина, 3100 гр., 49 см People Princess palmi4kata Heartpulse, термин 13.03.22

17.03.2022
People Baby Мартин, People Princess Babyboo Blue Heart
People Baby Даниел, 3010 гр People Princess Free2020 Blue Heart

19.03.2022
People Baby Димитър, 3330 гр, 50 см People Princess Nedavl Blue Heart

21.03.2022
People Baby Микаел, 3160 гр, 50 см People Princess Eli Zdravkova Blue Heart

27.03.2022
People Baby Йоан People Princess Жирафчето Blue Heart

31.03.2022
People Baby Никола, 4030 гр, 51 см People Princess Бисквитка Blue Heart

Последна редакция: пт, 06 май 2022, 18:44 от Bubbless

# 1
  • Мнения: 563
Микаел също се усмихва, но не знам колко е осъзнато. Има периоди в които изкарва буден по 10 15 мин сам да лежи, но обикновенно иска гушнат прав и да оглежда. Аз също не мажа дупето на всеки памперс, реално малко по натам започват честите зачервявания, а пък след захранване съвсем...
Има ли някоя от вас с все още не прибрало се коремче.. Някак ми се струва голям моя корем

# 2
  • Мнения: 1 334
Благодаря за новата тема, Bubbles! 💐

Плюнченето го забелязвам и при нашето дете, четох, че е нормално - не са се научили още да си я гълтат.

  Относно будуването, явно е масово 😵‍💫 Изкарва по 15-тина минути в добро настроение без наша намеса и после иска внимание или гушкане. Според мен е период, който ще отмине щом те има какво да правят и да се занимават самички, че да не им е скучно. Реално в момента са много зависими от родителите си: да ги преместят, да си играят и т.н. Както за всичко друго си трябва търпение и това си е. 😴
Весели празници на всички! 🐣🌷

# 3
  • Мнения: 652
Бебо се усмихва, но не знам дали е социално или на себе си 😄. Отначало постоянно мажех дупе, гънки с крема за смяна на пелени на юриаж, после минах на судокрем, докато разбера че няма нужда да мажа без да се е подсякал. Много трудно се измиват тези кремове от гънките, даже използвах хума няколко пъти при миенето. Сега слагам само малко кремче за тяло на юриаж, а тези за смяна и подсичане ще ползвам само при нужда (дано не се налага).
Благодаря ви за съветите за зеленото ако. Възможно е да съм го изпуснала и да е понастинал, последните дни изведнъж застудя и може да съм подценила.

# 4
  • Мнения: 479
Вики се усмихва много. От начало само на мен,а от 2 седм. и на баща си,батко си,баби и дядовци.Батко й не беше така,той беше все много сериозен и се усмихваше супер рядко.

Дупе не мажа с нищо.След изписването от болницата
си я прибрах с подсечено дупе с пъпки 😡 но от кремчето на Бочко се оправи за 2 дни.Само тогава съм го ползвала.Имам и Судокрем купен.Сега като ви чета,че се притеснявате да го използвате да ви кажа аз с баткото като съвсем неопитна мажех с него на абсолютно всяка смяна на памперс без да има причина.И доста време така .Имах от най-големите  кутийки и я преполових 🙉 Ами нищо му няма на детето,голям мъж стана вече.

Козметика за къпане преди да родя така и не купих.Питах в болницата какво ползват и казаха на Бочко шампоан и олиото. Такова взехме и ние, съвсем обикновени.Аз съм доволна, ама и нейната кожа не е чувствителна.Редовно великото оакване е по ей това време или 2-3ч. Дупе не мия, а сама с мокри кърпи.
И също памперси всякакви ползвам.От началото до сега 6-7 вида съм ползвала,каквито имам.Майка ми е носила от Одрин,свекървата и тя донесе преди няколко дни от там.

За лигите...моята няма, но днес прочетох в една от групите във фейсбук за избило зъбче на бебче.Майката си мислила,че има гъбички и имало бяло на венеца.Опитала да изчисти,а то се оказало,че драска. 😳

Ели,моя корем не се е прибрал.
Ужасен е и виси под пъпа.Отделно и линията си стои от гърдите до долу,хубава плътна и широка. Пробвах със спирт както беше казала (мисля,че ти беше за приятелка) ама при мен не проработи 🤷‍♀️

Последна редакция: нд, 24 апр 2022, 05:00 от Red*rose

# 5
  • Мнения: 2 179
Благодаря за новата тема! Май сме с крусти е не знам как ще ги чистя с тази коса 😀 вие ползвате ли специални кремчета за целта или обикновено бебешко олио? Как ги третирате като цяло?

# 6
  • Мнения: 563
Ще пробвам и аз тези дни със спирта да махна тъмните участъци от корема и линията,но може и да е рано... Малкия пък сега, както спа цяла нощ, докато бяхме на гости... Сега не е съвсем така получи и диария според мен... Има от време на време и кървави слузести нишки в акото. Със големия ми се е сличвало, но не се наложи лекар. Надявам се да отмине бързо, малко се притеснявам. Уж не съм наблягала на млечни продукти, но доста неща хапвахме тези дни... Крустите с олиата на икаров махнах при сина ми и той беше с огромна коса, с малкия още нямаме. Но не ме притесняват.

# 7
  • Мнения: 515
Здравейте, момичета! Христос Воскресе! Пожелавам много здраве, щастие, мир и любов на семействата ви!
Аз не съм много активна в писането, но гледам да наваксам поне с четенето 🤣
Тази седмица започнах да храня Оги с Фризолак вом, защото повръщането от кърмата направо беше ужасно.. постоянно повръщане на фонтани, постоянно връщане през носа, дърпане на кърма с аспиратора от носа, давене.. абе ужасно е ... затова реших, че въобще няма да го тормозя него, а и себе си, защото изтръпвах при всяко хранене... за сега цедя и замразявам кърмата за момента в който спре това повръщане, но може би ще спирам и с цеденето, защото и това е постоянно, а аз с двете деца нямам това време... колкото толкова и без това аз изпих 3 антибиотика и не знам си още колко лекарства и като гледам май още не са се изчистили бактериите. Та сега го храня с това мляко, което се дава при повръщане.
За дупето аз мажа само ако е зачервено и след баня, мажа с Галафарм. Преди 2-3 седмици някъде му беше излезналл едно петно като екзема в памперс зоната, не беше много голямо, но не мина нито с галафам, нито със судокрем и тогава педиатърката изписа бетазон трио и за 2 дни вече нямаше нищо.
За крустите, имаше малко по главата и ги намазах 2 пъти с крема за крусти на Биодерма и минаха. Сега има малко по ушичките и веждите, но все забравям да го намажа 30 мин преди баня. Олиото не е добра опция при крусти, то е мазно и запушва порите, има си специални кремчета, лосиончета, шампоанчета на различни марки и от тях минава бързо. Аз съм най-доволна от Биодерма Бейбискуам.
Оги утре става на 2 месеца и тази седмица ще трябва да отидем за първи ваксини 😣 а в четвъртък батко му има рожден ден,  който ще празнуваме в неделя и се надявам да не е с температура от ваксините 😁
Това от нас за сега, ще гледам да се включвам по-често 🥰 Весели празници! 🍀

Ох допълвам се 🤣 за усмивките, Оги се усмихва, беше някъде на около 40 дни, когато започна да се усмихва съзнателно. Сега вече само чака някой да му проговори и вече е наперил беззъбата усмивка 🤣 а от няколко дни започна да гука, много е сладък. 😁

Последна редакция: нд, 24 апр 2022, 08:23 от Tanq6

# 8
  • Мнения: 1 334
Благодаря за новата тема! Май сме с крусти е не знам как ще ги чистя с тази коса 😀 вие ползвате ли специални кремчета за целта или обикновено бебешко олио? Как ги третирате като цяло?
Прочетох, че Миленка (май 😅) третира с крем за млечни корички на Биодерма, та купих и аз. От първото мазане се оправи, сега слагам контролно още 1-2 дни за всеки случай.
Нанасям го и оставям за 30-тина минутки преди да я изкъпем, като после само с вода отмивам. Нанасях и над едната вежда, също помогна.
 За усмихването: още на първия месец забелязах въпросната "социална усмивка", сега скоро ще прави 2 месеца и се опитва да гука, както и чувам "нов модел" плач 🤣. Сега явно откриват гласа си и докъде се простира 😅
 Преди мажехме дупето само, ако е зачервено, но след като зачервеното стана релефно се разрових и разбрах, че е хубаво на всяка смяна да се маже с нещо на тънък слой, което да е бариера между урината/акото и кожата.
Пооправиха се нещата със Sudo-то, но преминахме на Линолафет(без цинк, не изсушава) и се оправи изцяло.
Сега на всяка смяна мажа с каквото имаме под ръка: Бочко, Джинджира, Бепантен и т.н.

Последна редакция: нд, 24 апр 2022, 09:47 от « Benedetta »

# 9
  • Мнения: 1 804
За кремчетата е хубаво да имат високо съдържание на ланолин, който да прави бариера. Такива са кремовете за зърна по принцип 😅 Бепантен е също с много високо съдържание.
Аз мажа само след като измия дупето. Ако е имало само пишкано не мажа отново.

# 10
  • Мнения: 2 179
Взех крема за крусти на Биодерма и ще пробвам днес.
Иначе за дупето - ползвах судокрем,но не съм фен. Бочко то ми харесва. Беше започнала да загрубява кожата и се появиха едни пъпчици и имах мостра на крема на мустела и се впечатлих колко бързо се оправиха нещата, та си купих и от него днес.

# 11
  • Мнения: 44
На Марти започна да му се лющи главата, цялата косичка е в кожички, все едно има пърхот, не знам нормално ли е?
И още един въпрос как размразявате кърма?

# 12
  • Мнения: 1 804
На Марти започна да му се лющи главата, цялата косичка е в кожички, все едно има пърхот, не знам нормално ли е?
И още един въпрос как размразявате кърма?
Сигурно става на въпрос за крусти, които са нормални. Момичетата скоро обсъждаха подходяща козметика за тях.

# 13
  • Мнения: 2 179
Мога да дам отзив от кремчето на Биодерма от първото ползване - доста корички паднаха и кожата остана спокойна,а косата чиста след измиване. Бих препоръчала Simple Smile
Стискайте ми палци, май започват коликите …

# 14
  • Варна
  • Мнения: 854
Крустите ги мажех с олиото на Бочко и после минавах с гребенче. Кърма размразявам в топла вода.

Общи условия

Активация на акаунт