Родени през март - тема 2

  • 18 124
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 626
И ние имаме проблеми със съня..с мъка заспива през деня, освен ако не е в количка и може би след разходка. А пред нощта след първото хранене(около 2-3) много обича да ококори очи и да се смее и мята с ръце крака все едно си е през деня Grinning Не знам как да го приспя и често откарваме по час и повече докато се измори...а стоим на тъмно с червена светлина само. Някой ако е минавал през това да даде съвет - аз пея, люшкам, галя, шъткам и не става..

# 46
  • Мнения: X
Аз съм минавала с баткото, за съжаление не мога да дам много съвети, защото спането ни остана проблемно до около 3 г....След много упорстване от моя страна с много обикаляне го научих да спи в количката навън в следствие на което зима, лято бях навън в часовете за спане, когато обичайнк другите са си вкъщи. Не го препоръчвам, но ако нямате друг избор, това е вариант. Като стана нан7-8 м го научих да заспива вкъщи с люлеене на ръце, изпопадаха ми ръцете. Също нещо, което да не правите по принцип, но пак, ако нямате друг избор всяко нещо е добре дошло...Нататък няма да продължавам, че големи мъки с този сън.

Във форума има тема с консултант по детски сън. Рядко си позволявам така да определям, но понеже зачетох темата, честно казано ми се видяха неадекватни някои съвети особено за малко бебе. Или може да са адекватни за някое по-кротко бебе, но то ако е кротко едва ли ще има проблем със съня. Все пак хвърлете едно око на темата, може нещо оттам да проработи при вас.

# 47
  • Мнения: 563
С големия до година и половина... Все на ръце, все с люляне,все с мъка се заспиваше. Но нилога не съм излизала само и само за да спи в количката. Повечето майки така правеха, аз просто нямах сила да вися понякакви пейки само и само той да спи. Предпочитах да се измъча да го приспя и после в полуседнала поза и аз да придремвам докато спи в мен... Е отмина и това от тогава до сега си спи сам в отделна стая. Той от 4 месец е сам в отделна стая на бебефон де, но трудно се приспивахме. С малкия сега май пак така се заформят нещата. Сега както е и болен, фоляма мъка. Малък човек да киха и кашля е голяма мъка и мен гърло ме боли не смея в носа антибиотични капки да сложа... Други ден е погачата... Нещо тегъв месец

# 48
  • Мнения: 626
Almond, следвам я и нея, но нещата, които казват консултанти са много заучени и всички едно и също повтарят. Абсурдно ми е как едномесечно бебе трябва да будува до 60 мин, то за това време трябва да смениш памперс и измиеш дупе(10 мин), хранене 20-30 мин, да постои по-изправено 20-30 мин заради рефлукса..а те искат и активно време и приспиване в тези минути.
Успокоявам се поне като чувам, че не само аз имам проблеми с припсиването Grinning Мойте приятелки сега с малки деца все казват как заспивали веднага и много спели и се депресирам. Ще търпим и ще отмине Simple Smile

# 49
  • Мнения: 175
Almond, следвам я и нея, но нещата, които казват консултанти са много заучени и всички едно и също повтарят. Абсурдно ми е как едномесечно бебе трябва да будува до 60 мин, то за това време трябва да смениш памперс и измиеш дупе(10 мин), хранене 20-30 мин, да постои по-изправено 20-30 мин заради рефлукса..а те искат и активно време и приспиване в тези минути.
Успокоявам се поне като чувам, че не само аз имам проблеми с припсиването Grinning Мойте приятелки сега с малки деца все казват как заспивали веднага и много спели и се депресирам. Ще търпим и ще отмине Simple Smile

Аз много се дразня на майка ми. Само повтаря как тя е имала прекрасни бебета, как ни е създала режим и сме спали от първия ден и аз и брат ми по 6 часа нощем, как тя имала време за всичко и била отпочинала. Еми супер, аз кво да направя. Много ми е раздразнение да слушам как другите деца спели, защо моето само ревяло и ме искало да спи. Еми щотото така. Не може всички да са еднакви. Да сме живи и здрави всичко ще мине, ама наистина не знам как да я приспя набързо и тя да спи повече от 2/3 часа. Ако спи 3 часа последователно си е рекорд вкъщи.

# 50
  • Мнения: 753
Здравейте и от нас Wink  За моя радост Дани няма колики и мисля , че няма и да има. Брат му преди 10 години ни взе здравето с рев всяка вечер от 19 до 22ч. В продължение на 4 месеца. Бях подготвена за същата схема , но....ето го юнака, без колики...добър, лаком и поспалив. Реве само като е време за ядене. Изкарах много нервна бременност и кофтите ми работодатели и работа до 5 дни преди секциото. Бях сигурна , че ще е нервак , но ме изненада положително. Пу....пу...пу.
Иначе за спането...навън, в кола и по кеменисти терени. Да тресе яката. Така спеше брат му. Този, малко ми идва гушльо и иска все да заспива в нас. Държи ми ръцете....иска  целувки и галене....абе ... душа страшна !!!

# 51
  • Мнения: 479
Убедих се и аз ,че всяко детенце си е различно.
И моя батко преди 10г ни побъркваше. Буден нямаше момент без да реве с цяло гърло.Преспиването му отнемаше минимум час за да поспи 15-20мин.И няма ден,няма нощ...На ръце ,друскане на легло,на люлка тип градинска, в количката (в къщи имахме стая в ремонт) За първи път спа 5-6ч през нощта без да се събуди на 1г. и 3м. ,а пък аз тогава ставах през 15мин и си мислих, че му има нещо 🙉 Много си го обичаме,обаче с моя мъж дума не искахме да чуем за второ 😄☺️
Сега явно ми е един вид  компенсация с малката.Много спинка и през деня и през нощта. Отделно на ръце като е се сърди,мрънка,изпъва се и я слагам в кошарата и се успокоява.Унася се от мелодията на играчката и сама заспива.Вчера пък към 16ч я сложих под активната гимнастика и заспа там (до 19:30 ,когато аз я събудих) Къпахме я към 21,после хапна малко и заспа.Станахме съм 6,но с едно събуждане към 2ч за ядене.
Ама не съм вярвала,че въобще съществуват такива бебета и Пу-Пу дано ми е все така кротичка...

Скрит текст:

# 52
  • Враца
  • Мнения: 286
Ох, и при нас нещо стана проблем дневния сън последните дни. Рядко заспива сам, повечето пъти на ръце и то отново много трудно, постоянно като го гушна си рови с муцунката, търсейки гърда за успокоение, а иначе не заспива докато яде, не мога да го разбера. Но аз не давам в такива случаи, опитвам да предлагам залъгалката, но без особен успех. Просто като се сетя как дъщеря ми ми спеше на гърдите до 1година и половина и си давама сметка, че не мога да си го причиня отново, нервите ми със сигурност няма да издържат.
Отделно, дори и да успея да приспя бебчо, няма шанс да го оставя, веднага се буди, трябва върху мен да спи, а аз не искам да е така. Поне през нощта спи спокойно в креватчето си, буди се само за хапване

# 53
  • Мнения: 489
И Димитър както си беше спокоен и кротък и си заспиваше сам в кревачето последната седмциа сякаш е друго бебе- по цял ден и нощ само на ръце. Няма буден-няма заспал…. Какво се случи нямам идея. И защото с баткото се пристивахме на ръце до 1 година,което ми разказа играта сега почнах да го приспивам Митето на моето легло, гушнат в мен. Пак е по-добре от права на ръце….. Силно се надявам да е период…

# 54
  • Мнения: 549
Това спане е всеобщ проблем. С каката към 3 месец вече буквално ревях от нужда за сън.
Сега не, че спи много, но явно 3 години недоспиване и съм свикнала да се задоволявам и с малко сън. Най-големият проблем е, че от няколко дни е обърнала деня и нощта. А аз през деня изобшо не мога да спя.
Иначе у дома може да мрънка, но подадем ли си носовете навън и вднага заспива. Спрем ли - ококорва се. Пустата ми голяма уста. Така и не си взех поука, че не трябва да гледаш в чуждите пънички и да казваш, че еди какво си няма да го оравиш. Все ми бяха странни майките, които обикалят или бутат напред назад количките на едно място. Е, сега се очертава да съм една от тях.
Каката е болна: със сополи, температура и кашлица. Дано бързо да се оправя и да не зарази и нас.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 854
Mety, бързо да се оправя каката! И нашата кака е със сополи и кашлица (за сега поне Т няма).
Адриана понякога спи по четири часа, понякога по един. За разлика от каката, която заспиваше в 8-9 вечерта и се събуждаше чааак в 9 сутринта (без да се буди за ядене), малката вечер се буди поне по 2 пъти за ядене. За моя радост,  бързо заспива.

# 56
  • Мнения: 563
Малък ъпдейт от мен за последните дни.
Тааа с голямото дете от втората седмица бяхме с режим на хранене, като пак се повтарям това не значи, че ако спи повече от 3 часа ще го събудя или пък ако е гладен на 2.5 ч ще го оставя да се съдира.
Сега обаче, явно нямам толкова нерви и на час и половина като ревне малкия го слагам да суче... Съответно той цокне 5 пъти и е заспал, след още 1 час се буди пак уж гладен пак така и накрая нито наспал се, нито наял се (цял ден на гърда и много колики и ужас) Да обаче, когато свекърите са на гости не е така, обяснявам защо... Защото свекървата го поноси малко, таткото го вземе, аз го взема и изведнъж минали 3 часа, отивам си в отделна стая бебето наспало се, суче активно съотвено. Та накрая какво се оказва, че можело, сега втори ден се старая да си го разсейвам, (така и така все се носим) и да си изкара приблизително до третия час. Еми друго си е... По малко колики, по малко плач, нахранен, наспал се... После, който иска да ми обяснява, как най доброто е на поискване... Може, но не за нас. При нас не важи. Съгласна съм единствено за първите 2 3 седмици и то пак мисля, че има начин. Погачата мина прекрасно, падна ми гласа обаче от дърдорене и сега нямам нито звук, чакам да ми мине(то нали бяхме и болни) малкия също се подобрява вече.
Аз ви питай за секс, но не казах май.. Ние не сме правили още, не съм минала месечен преглед... Обаче се оказва, че ме е страх. Не знам от какво, дали всичко е наред след секциото, да не ме боли... Нещо психясах явно.... 😄😄🤔

# 57
  • Мнения: 479
Днес Вики става на 2м, минахме консултацията,биха й двете ваксини + ротавирусната.Носих лепенките Кул пач и ги сложихме , ще ги сменям на 4ч. и ако вдигне температура или е неспокойна тогава ще давам Панадол. Каза,че не пречи да си я изкъпя и е възможно да го направя,защото както е спокойна и добричка и стане ли 19:30-20ч започва да плаче.Събличам я за баня и спира 😄 Кефи се на масажите, банята и мазането след това.Иначе наддала е 990гр и е +3см.Фонтанелата е голяма още и увеличиха на 3 капки вит. Д-то.

За кърменето гледам да не е на по-малко от 2ч-2ч и половина.
А от няколко вечери като хапне в 21ч и заспи и после чак в 3ч. С баткото това чак след годинката го постигнахме 🙉
Ели, при мен след първото раждане болеше доста,ама тогава рано рано ми спряха лохиите и явно избързахме.
Сега изчакахме повече време, хем те продължиха много дни,хем от моята нагласа, че пак ще изпитвам ужасна болка.
Е,да...Ама не.Беше си супер,както преди и без следа и последствия от нормалното раждане 😄

# 58
  • Мнения: 753
Мен ми тече 35 дни след секциото. На 36 тия правихме секс и си беше супер. Грам болка или дискомфорт. От тогава си правим редовно. Днес ме изненада цикъл. 11 дни след спиране на лохиите. Това е...погнах го моя мъж докато не е потекла ярката кръв. Хахаха

Последна редакция: вт, 03 май 2022, 17:49 от Free2020

# 59
  • Мнения: 626
И ние днес слагахме ваксините.. от 2 часа ред и вдигна температура. Сложих кул пачове и компреси, дано не се стига до панадол. Казаха ми чак след 38 градуса да давам. Утре планувахмв първото пътуване извън София при сеекърите, дано се размине и успеем да отидем.

По темата за секса 🙈 Ние правихме наскоро за първи път. 2-3 мин дискомфорт и после всичко си беше добре. Аз единствено не се чувствам комфортно още с корема и с големия бюст, но и това ще мине.

Общи условия

Активация на акаунт