запек при бебоците?

  • 1 723
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
Не сме имали този проблем, но те съветвам да опиташ с Дуфалак преди да ръчнеш термометъра в дупето.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Пробвай с чай Blevit L Peace

# 17
Първо спри веднага процедурите с термометъра.
Моята дъщеря в началото акаше през седмица, докато не почна да показва ясно, че не и стига храната, въпреки че ядеше грамажа необходим за възрастта си, че и повече. И сега има дни в които не яде достатъчно и съответно не ака. Пробвай да увеличиш малко храната за да си сигурна, че не е гладен запек, а ако не става се обърни към лекар, защото това си е сериозен проблем.
Иначе по съвет на лекаря от втория месец давам сок от круша, грозде, морков и ябълка и след него резултата е сигурен.
А след като вече сте на твърда храна давай круша, киви, грозде, сини сливи, овесени ядки.

Успех с борбата.
Благодаря  сърдечно! Heart Eyes

# 18

И аз искам много да гласувам Mr. Green
Побутни ме с нещо ,че да го направя...нещо не чувам връзката Thinking

С термометър или сапунче искаш да те побутна Wink
Абе,що не вземете някъде другаде да се закачате?И какви са тези подигравателни подмятания?То човек да не смее да зададе въпрос от такива дето всичко знаят и всичко им е ясно.

# 19
  • Мнения: 10 758

И аз искам много да гласувам Mr. Green
Побутни ме с нещо ,че да го направя...нещо не чувам връзката Thinking

С термометър или сапунче искаш да те побутна Wink
Абе,що не вземете някъде другаде да се закачате?И какви са тези подигравателни подмятания?То човек да не смее да зададе въпрос от такива дето всичко знаят и всичко им е ясно.
Мила, аз отговорих на анкетата ти.
Някъде да съм ти се подиграла?
Не мисля Naughty
Приятен ден  bouquet

# 20
  • Мнения: 677
И аз отговорих, а благодарност никаква  Confused

# 21
  • Мнения: 10 758
И аз отговорих, а благодарност никаква  Confused
Нали, че даже ме и напада Cry

# 22
  • Мнения: 6 461
И аз отговорих, а благодарност никаква  Confused
Зависи по кой път мина:

1. През " Майки бъдещи и настоящи "
или
2. През Клюкарника.
Тогава търси благодарности Crossing Arms

# 23
  • София
  • Мнения: 1 524
Не мисля че тук може по същия начин да отговаряте като в клюкарника.
Горкото бебе е със запек, а вие благодарности, че сте гласували чакате  newsm78 Ако майката искаше да се заяждат с нея, щеше въпроса си в клюкарника да пусне.

Според мен най-добре е да се пита доктор, и масажите на коремчето трябва да са в обратната на часовника посока. Имам такива спомени от една стара книга за бебета на майка ми.
Успех

# 24
  • Мнения: 684
Абе,що не вземете някъде другаде да се закачате?И какви са тези подигравателни подмятания?То човек да не смее да зададе въпрос от такива дето всичко знаят и всичко им е ясно.
Миличка, никой не ти се подиграва на проблема. Забавното е, че си пуснала анкета с въпроси вместо отговори. Можеше просто да си ги напишеш в текста.
А на въпроса - най-добре се консултирай с педиатъра си! Възможно е да не е запек (особено като казваш, че ака всеки ден), а нормална реакция на приспособяване към различната храна. Най-лесно е да дадеш лекарство, но не значи, че най-правилно. Можеш да пробваш и с някакъв сок - например сливи или круша, чайчета (но такива подходящи за бебета). Успех!

...А масажите на коремчето се правят по посока на часовниковата стрелка. 

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 19:32 от jas.min

# 25
  • Мнения: 6 461
Този  проблем  ни  мъчи  още  от  самото  раждане.сега  като  захраних  с  твърда  храна  бебо  ака  всеки  ден,но  Възможно е да не е запек (особено като казваш, че ака всеки ден), а нормална реакция на приспособяване към различната храна.

За запек говорим тогава когато детето не е акала 48 часа.

# 26
  • Мнения: 2 952
   Не се препоръчва да се бърка  в  дупето на бебето с нищо, нито със  сапунчета , нито с листа от мушкато както някои знаят  от бабите ни.За запек се  счита 48   часа ако не е акало.
   

# 27
  • София
  • Мнения: 2 967
Клюкоза 5% /може и 10%/ действа много ефикасно.

# 28
  • Мнения: 174
И ние бяхме така и все още понякога ми се запича и го виждам как се мъчи милото,помагам му или с мушкато или овесена вода

# 29
  • Мнения: 318
Опитай с масажче по посока на часовниковата стрелка,a помага също и сок от крyша,слива или тиква.

Общи условия

Активация на акаунт